Skocz do zawartości
BigMac

Powrót Do Stanu Gwarancyjnego

Rekomendowane odpowiedzi

BigMac

Nie odpowiadam za szkody które mogły wystąpić podczas procesu przywracania Gwarancji

Więc Do Dzieła

Krok pierwszy:

POBIERANY ROM NIE MOŻE MIEĆ W SWOJEJ NAZWIE SŁOWA TEST , MOŻNA INSTALOWAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE ROMY Z NAZWĄ RELEASE

Musimy zacząć od pobrania odpowiedniego RUU (czyli romu który mieliśmy na początku) Ruu możemy znaleźć TU lub TU lub przeglądając ten temat na XDA

PRZED KROKIEM DRUGIM NAŁADUJ BATERIĘ W 100%

Krok drugi:

POD ŻADNYM POZOREM NIE OMIJAJ TEGO KROKU

Podłączamy telefon w Trybie Debugowanie USB ,Tylko ładowanie , odpalamy plik exe jak normalny program i postępujemy zgodnie z instrukcją

Krok trzeci:

Jeżeli zmieniłeś CID swojego telefonu musisz go przywrócić do stany fabrycznego tutaj spis CID Jeżeli zdziwiło cię że to dla Sensation , nie przejmuj się nic Evo jest ten sam ,a tu tutorial dla Sensation ,ale działa też na EVO

Krok czwarty:

Pobieramy narzędzie FASTBOOT (chyba że już je posiadamy w takim razie pomijamy ten krok) wypakowujemy narzędzie na Dysk C:/

Krok piąty:

Wchodzimy w USTAWIENIA/ZASILANIE/I ODZNACZAMY:Szybkie Uruchamianie.Wyłączamy nasz telefon i w tym samym momencie wciskamy klawisz Vol- i Power.Podłączamy Telefon do komputera ,a następnie na telefonie wchodzimy w FASTBOOT.

Krok szósty:

Otwieramy wiersz poleceń (wpisujemy w okno Wyszukaj programy i pliki "CMD" i wpisujemy komendę "fastboot oem writesecureflag 3" wciskamy ENTER (jeżeli komuś nie zadziałało tak jak mi to przeciągamy narzędzie fastboot do wiersza poleceń i przepisujemy oem wir........... powinno to wyglądać tak "fastbot.exe oem writesecureflag 3"

To wszystko od tej chwili mamy założoną blokadę S-ON

Wzorowałem się tematem użytkownika KacpiPL ,a także postem użytkownika zioomann i wielkie dzięki dla Smogga za temat o CID

Problemy, które mogą wystąpić podczas robienia S-ON

error.jpg

Błąd ten się pojawia gdy wgrywamy RUU oznacza to, że nasz komputer nie może odtworzyć tego pliku zaleca się pobrać, alternatywne RUU np starszą bądź nowszą wersję, jeżeli nie możemy takiej znaleźć, spróbuj odtworzyć ten plik na innym komputerze

Spis RUU dla telefonów które, nie posiadają brand'a : RUU Nr 1, RUU Nr 2, RUU Nr 3 (Najszybsze Pobieranie), RUU w Wersji PG86IMG.zip

Jak wgrać RUU w Wersji PG86IMG.zip odpowiedź jest prosta. Plik wrzucamy prosto na SD a on sam nam się wgrywa

Jeżeli potrzebujesz pomocy pisz na PW! Ponieważ na forum.android.com.pl nie pomagam!

Edytowane przez BigMac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tuczas

Poradnik wyśmienity. Dziękuję za jasne i zwięzłe przedstawienie tego całego procesu! Bardzo mi pomógł

Edytowane przez Tuczas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iHusky
    Napisano (edytowane)

OK to żeby nie zaśmiecać innego tematu nie potrzebnym offtopicem (bardziej moje pytania dotyczą tego tematu) to zadam je tutaj:

1.Obecnie moja wersja pasma podstawowego zaczyna się na 10.53 (wiadomo ROM Shoter_U dla europy muszę pobrać) tylko jest jeden problem i na shipped ROM i filefactory ROMY z tym radiem różnią się od siebie zajmowanym miejscem na shipped (212MB) a na filefactory (376MB!!) i nie wiem który wybrać?

2.Czy jest możliwe wyciągnięcie oryginalnej wersji radia jeśli zrobiłem backup przed rootem?

3.Czy można przechodzić pomiędzy starszą a nowszą wersją radia i odwrotnie?

4.Czy ktoś mógłby wrzucić ostatni oficjalny ROM dla naszych Evek niestety nie mogę go pobrać z file factory

Edytowane przez iHusky

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pulun
    Napisano (edytowane)

1. Najlepiej pobierz wersje z filefactory, bo jak dla mnie to ta z shipped coś za mało waży.

2. Rozumiem, że chodzi o backup robiony przez CWM/4EXT? Jeśli tak to chyba nie, bo backup radia nie jest robiony, lecz w 100% pewien nie jestem.

3. Bez problemu można przechodzić, ja z początku miałem radio 10.53..., później wgrywałem sobie 10.59..., a teraz przed przejściem na wyciek oficjalnego ICSa musiałem wgrać radio 10.73..., żadnych problemów nie było i przy przejściu na starsza wersje też nie powinno być.

4. https://docs.google.com/open?id=0B9bMckgEY3dIOWx0bmtqRDZUckU

Edytowane przez pulun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Pozwolę sobie napisać, że ja spróbowałem wrócić do fabrycznego ROMU poprzez wrzucenie tego pliku PG86IMG.zip wejście poprzez VOL - + PWR. Wrzuciłem,rozpakował się, uruchomił się czysty HTC z oryginalnymi LOGO, nie brandowany, ściągnęła się aktualizacja, i poprzez ponowne wejście w VOL- + PWR pokazuje status LOCKEDi HBOOT nie jest 1.49.0007 bądź 1.49.0008 tylko jakiś całkowiecie inny po aktualizacji z menu ustawień. Jeżeli źle rozumuję niech mnie ktoś poprawi, ale wydaje mi się, że tak też można powrócić do standardowych ustawień.

EDIT: zrobiłem tą metodą z RUU i zapytał mnie czy zamienić wersję 1.20.418 chyba czy jakoś bardzo podobnie na dokładnie taką samą więc kliknąłem, przeleciało, zrobiłem fastboot i po temacie :) bynajmniej 100% mam pewność co do S-ON ;)

Edytowane przez jarek12345678
    uaktualnienie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iHusky

Z tego co widzę to wgrała ci się stockowa wersja HBOOT-a czyli taka którą miałeś na oryginalnym ROM-ie, ja tylko nie wiem czy poprzez ten RUU .exe powraca wszystko do stanu pierwotnego, czyli HBOOT, wersja radia no i ROM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BigMac

Tak przywraca wszystko :) od a do z tylko pamiętaj jeżeli zmieniałeś CID to musisz jeszcze raz go zmienić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iHusky

cid nie zmieniałem, dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam. Po kroku 6 telefon sie nie wlacza. Uwalilem telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iHusky

Reaguje na naciśnięcie POWER??? Tak w ogóle to miałeś S-OFF czy S-ON

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi