Skocz do zawartości
BigMac

Powrót Do Stanu Gwarancyjnego

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie reaguje na wcisniecie przycisku power. Mialem s-off i chcialem wrocic do stanu gwarancyjnego aby zrobic wysztko od nowa... Niestety zaczalem od kroku 6 i po tym telefon sie wylaczyl i nie wstaje. Znalazlem cos takiego

[Finally Here!] HTC Unbricking Project - xda-developers. Po podlaczeniu telefonu na linuxie pojawiaja sie partycje zwiazane z telefonem i blad z odczytaniem. Po wpisaniu w terninalu ./brickdetect.sh czeka na bricked devices i program wylacza sie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iHusky

Zacząłeś od 6 pkt zamiast pierwszego a no tak czyli bootloader wykrył próbę zablokowania security na nieoficjalnym ROM-ie a coś takiego nie przejdzie, no cóz wygląda na to że jednak brick teraz tylko modlić się by go na gwarancje przyjęli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli moj telefon jest w jakims modzie? Czy teraz tylko wymiana plyty glownej badz jtag? Chcialbym jeszcze poszukac cos w necie a nie tak sie poddawac. Nie pomoze temat z xda tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iHusky

Tego nie wiem ale skoro całkiem padł to raczej nie wykryją tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iHusky

OK bo mam kilka nieścisłości pomiędzy tym samym poradnikiem (czyli powrotu do stanu oryginalnego) pomiędzy naszym forum a forum XDA [Tutorial][05-25]How to unlock/root/flash/s-off/and revert back an Evo 3D(ShooterU) - xda-developers według tego tematu oraz to co napisał mi w późniejszych postach autor tematu, wpierw niby trzeba zablokować bootloader by RUU.exe zadziałał natomiast u nas wpierw trzeba wgrać RUU by zablokować bootloader ... jedynie co jest wspólne dla obu poradników to to że najbezpieczniej jest wyciągnąć plik ROM.zip z oryginalnego ROM-u i zmienić mu nazwę na PG86IMG i sflashować przez bootloader.

Więc sam nie wiem komu wierzyć najlepiej chyba tym plikiem powracać do stanu gwarancyjnego, jeśli ktoś będzie chętny to opiszę procedurę wyciągania pliku ROM.zip lub wstawię go na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BigMac

Ok przejrzę xda ,ale sprawdzałem niektóre poradniki w Evo i Sensation zresztą teraz telefon mam na gwarancji 2x i nikt nic tam nie pisze ,że złamałem gwarancje.

Chaotycznie napisane ,ale na szybko :)

Czy ma to jakieś ogromne znaczenie co zrobimy pierwsze ?

Jeżeli chcesz to opisz jak wygląda ta procedura ;) O jeden poradnik więcej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iHusky

1.Opiszę jak będę w domu, bądź co bądź telefon fajnie służy jako modem ale mam na nim problemy z płynnością połączenia internetowego (chyba Play) coś szwankuje.

2.Patrykus01 zaczął od zablokowania bootloadera i skończyło sie to brickiem telefonu.

3.Telefon już 2 raz na gwarancji ciekawe co sie stało i czy wgrywałeś czysty soft czy nie mieli pretensji że miałeś root?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BigMac

3.Telefon już 2 raz na gwarancji ciekawe co sie stało i czy wgrywałeś czysty soft czy nie mieli pretensji że miałeś root?

Przywróciłem telefon zgodnie z tym poradnikiem do gwarancji to jak mieli mieć problem co do roota ?? albo s-off jak przywróciłem czyli mam stock i s-on :)

---------- Post dołączono o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

według tego tematu oraz to co napisał mi w późniejszych postach autor tematu, wpierw niby trzeba zablokować bootloader by RUU.exe zadziałał natomiast u nas wpierw trzeba wgrać RUU by zablokować bootloader ...

Jeden z użytkowników EVA pierw zablokował bootloader bez wgrywania RUU i co się stało ? Padła płyta główna więc teraz mamy rozstrzygnięcie co trzeba zrobić pierwsze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iHusky

W sumie sam tak myślałem bo zablokować bootloader na nieoficjalnym sofcie to jest bynajmniej niedorzeczne posunięcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie moge zrobic 6 pkt-u:/ Jak odpalam fastboot to wyskakuje ten wiersz polecen ale jedna dziesiata sekundy jest i znika. Z podlaczonym telefonem tak samo

Edytowane przez forceman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi