Skocz do zawartości
BigMac

Powrót Do Stanu Gwarancyjnego

Rekomendowane odpowiedzi

moone

Niestety nie mam opcji aktualizacji ponieważ mam aktualnie rom LeeDroid. Tak jak mówiłem wrzucenie PG86IMG.zip nic nie zmieniło. Na xda znalazłem info ze nie da rady wgrywać nic przez PG86IMG.zip jesli sie ma s-on i unlock.

Sent from my Lumia 800 using Board Express

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie,

podobnie jak moone mam Leedroida, evo odblokowałem przez htc dev, i chciałbym powrócić do stockowego androida aby później zainstalować ICS.

W recovery plik PG86IMG.zip nie został rozpoznany (mam komunikat no image or wrong image). Próba powrotu do stocka przez RUU tez się nie udaje - mam komunikat z błędem 155 (zarówno przy proóbie aktualizacji z leedroida jak i wczesniej, kiedy miałem zainstalowanego (prawie) stockowego GB z jedyną modyfikacją w postaci roota).

Teraz jestem w kropce - nie moge poradzić sobie z s-off (hboot 018) i nie mam jak wrzucić custom roma z ICS, stockowe tez coś nie chcą współpracować.

Jak to obejść?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iHusky

HBOOT w wersji 018 nie pozwoli na zrobienie S-OFF jedynie 07 lub 08, przez HTC Dev masz S-ON ale unlocked, nie wiem czy komenda do blokowania bootloadera nie pomoże ale to duże ryzyko.

Aby wgrać ROM trzeba mieć też boot.img i wgrywać poprzez fastboot-a ale jaka jest do tego komenda to nie wiem.

Edytowane przez iHusky

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HBOOT w wersji 018 nie pozwoli na zrobienie S-OFF jedynie 07 lub 08, przez HTC Dev masz S-ON ale unlocked, nie wiem czy komenda do blokowania bootloadera nie pomoże ale to duże ryzyko.

Aby wgrać ROM trzeba mieć też boot.img i wgrywać poprzez fastboot-a ale jaka jest do tego komenda to nie wiem.

iHusky,

a czy z s-on, unlocked recovery, root jestem w stanie powrócić do stockowego rom-a tak, abym mógł zrobić update do ICS? Nie wiem dlaczego nie mogę zrobić update w recovery z pliku PG86IMG.zip.

Próbowałem z 4ext wgrać custom roma z ICS, ale chyba ze względu na firmware (którego też nie mogę zaktualizować) telefon łapie bootloopa :((

nie wiem czy komenda do blokowania bootloadera nie pomoże ale to duże ryzyko.

a dlaczego piszesz, ze to ryzyko?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iHusky

bo może ci uszkodzić telefon (nie zawsze ale jest ryzyko)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1239821 Tu mam coś na ten temat, poczytaj chyba trzeba wejść komendą w tryb recovery i spróbować wgrać ROM

http://htcevohacks.com/htc-evo-3d-custom-roms/mikvirgin-ics-rom-for-htc-evo-3d-best-ics-rom/ tu mam coś na temat boot.img daj F3 i wpisz boot.img to znajdzie post. Wpierw to wgrywasz przez fastboot-a potem wchodzisz w recovery i instalujesz ten sam ROM z którego wyciągnąłeś boot.img

Fakt nie przywróci ci to oryginalnego ROM-u ale może uda sie wgrać custom ICS

Edytowane przez iHusky

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki, poczytam. Nie zależy mi na oryginalnym romie ICS, może być custom, byle działał :)

MikVirgin ICS ROM for HTC Evo 3D! [best ICS ROM] | HTC Evo 4G Hacks! - ten rom zdaje się dla CDMA jest, nie GSM, więc lepiej nie będę próbował instalacji.

Jakie custom recovery jest najlepsze do flashowania romów (czy w ogóle lepiej robić to przez fastboot)?

Mam obecnie 4ext recovery, w twoim poście jest tutorial do zaflashowania recovery TWRP. Ten będzie lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iHusky

nie wiem, ja mam s-off i używam 4EXT jest to najlepszy recovery jaki może być, a co do boot.img do GSM chyba tak samo się robi z tym że masz inne ROM-y

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    moone

mixxers - mamy identyczną sytuacje. Niestety nie pójdzie żaden rom na ICSie nawet z wcześniejszym wgraniem boot.img poprzez fastboot flash boot boot.img - już próbowałem, nadal występuje bootloop.

Niestety chyba jedyną metodą dla nas jest relock też przez fastboot, niestety jak napisał iHusky wiąże się to z ryzykiem uceglenia telefonu ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mixxers

ja miałem stockowy zrootowany rom i odblokowanie przez htcdev

nie chcial mi sie wgrać PG86IMG.zip i wyskakiwał blad 155, gdy probowałem ładować jakikolwiek inny rom

zablokowalem bootloadera przez komende fastboot oem lock i PG86IMG.zip załadował się pięknie, a potem bez żadnych problemów porobiły się upgrade'y do 4.0

oczywiście pg86img był w roocie karty pamięci, inaczej sie wg mnie nie zaladuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi