Skocz do zawartości
BigMac

Powrót Do Stanu Gwarancyjnego

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , mam pytanie , otóż czy jak zrobię tylko roota po to aby wgrać sobie np Power AMP oraz tweaksy typu bass mod , xloud itp. to jest potem możliwość powrotu do stanu przed gwarancyjnego ? Nie chce wgrywać żadnych romów , nie potrzebuje odblokowanych loaderów czy jak to tam brzmi , chce po prostu roota aby mieć dostęp do tweaków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wracając do problemu moone - spróbowałem wczoraj z CyanogenMod (ICS w wersji wczesnej bety [ROM/DEV][CM9][13.07.12] CyanogenMod 9 for EVO 3D (5+2 - 99%, 5+5 in work) - xda-developers , ale co tam :) i... udało się. Zaflashowałem rom przez 4ext a potem jeszcze fastboot boot boot.img i uruchomiło się bez problemów. Ludzie na XDA pisali, że działa aparat 5 + 2 mi jakoś się dziwnie na tym zachowuje, ale jako że do zdjęć mam inny sprzęt nie robi mi to różnicy.

Teraz mam pytanie skoro ICS z cyanogenmoda udało się jednak wrzucić na telefon, czy jest szansa, że przy próbie zalashowania innych romów też teraz nie będzie problemów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iHusky
    Panowie , mam pytanie , otóż czy jak zrobię tylko roota po to aby wgrać sobie np Power AMP oraz tweaksy typu bass mod , xloud itp. to jest potem możliwość powrotu do stanu przed gwarancyjnego ? Nie chce wgrywać żadnych romów , nie potrzebuje odblokowanych loaderów czy jak to tam brzmi , chce po prostu roota aby mieć dostęp do tweaków.

Tak, wystarczy że sflashujesz oficjalne oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie mam szukać poradnika sflashowania oryginalnego oprogramowania ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BigMac

Na pierwszej stronie :/ :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego , nie miej mnie za imbecyla bo telefon marki HTC mam od dwóch tygodni , do tej pory byłem moderatorem na forach o telefonach Iphone oraz Samsung Wave II.

Na pierwszej stronie jest poradnik , owszem widziałem go ale jest tam taka informacja.

"Muszę Cię poinformować, że jeżeli odblokujesz bootolader tą metodą to stracisz Gwarancję i nie będziesz mógł jej Przywrócić."

A ja chce zrobić tylko pieprzonego roota którego mogę szybko usunąć tak jak kiedyś to się robiło w SE X10. Rozumiesz ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zippi

Po pierwsze nie przeklinaj

Po drugie jeśli chcesz roota a masz stockowy ICS nic nie poradzisz musisz odblokować bootloader łamiąc na chwile obecna na zawsze gwarancję.

Jeśli masz ginger bread to rob według poradnika, a przy konieczności oddania do serwisu masz poradnik jak przywrócić stan fabryczny.

Każda tego typu modyfikacja to utrata gwarancji, tylko w większości przypadków da się ją przywrócić.

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok , dzięki za jasną odpowiedź , więc muszę po prostu poczekać , mam nauczkę że przy drogich telefonach lepiej mieć to gwarancją bo to bardzo róźnie bywa.

Po drugie nikt nie przeklina tutaj a jedynie ubliża , a jak już ubliża to własnej osobie czyli ja sobie więc proszę uspokoić swoją nadgorliwość.

Dzięki jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    teosen

Witam, wiem że to dla wielu banalne ale robiąc wszystko zgodnie z pierwszym postem mam błąd podany w nim, teraz pytanie czy ma ktoś działające linki do softu alternatywnego, mam htc z play, s-off zrobiony zgodnie z przypiętym tu poradnikiem.

Chce powrócić do czegoś oryginalnego nawet kosztem braków różnych bajerów, jednak zależy mi by to działało poprawnie, a nie wiecznie męczyć się z błędami typu brak 3d, brak aparatu, albo nie działające wifi, ewentualnie zjadanie baterii, tracenie zasiegu i wiele wiele innych problemów z tymi amatorskimi roomami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Skreedi
    Ok , dzięki za jasną odpowiedź , więc muszę po prostu poczekać , mam nauczkę że przy drogich telefonach lepiej mieć to gwarancją bo to bardzo róźnie bywa.

Po drugie nikt nie przeklina tutaj a jedynie ubliża , a jak już ubliża to własnej osobie czyli ja sobie więc proszę uspokoić swoją nadgorliwość.

Dzięki jeszcze raz.

Co do innej metody unlocka i roota - chodzą na XDA słuchy, że metoda na ICS może w ogóle się nie pokazać... Nie wiadomo czemu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi