Skocz do zawartości
pracus

Taryfa Pelikan - co płatne, co bezpłatne?

Rekomendowane odpowiedzi

pracus
    Napisano (edytowane)

Witajcie!

Od 2 dni używam taryfy Pelikan 60 (39 zł) i już w zasadzie zdurniałem.

Zdaję sobie sprawę, że idę na łatwiznę pytając tutaj, bo pewnie przestudiowanie i złożenie do kupy wszystkich regulaminów i cenników z Orange dałoby mi odpowiedź, ale jestem tym szczerze zmęczony.

Mianowicie - jakie usługi w tej taryfie są bezpłatne/w ramach abonamentu, jeśli chodzi o transfer danych?

Nie ukrywam, że bardzo się zdziwiłem, sprawdzając wczoraj swoje konto na Orange.pl, gdy ujrzałem prawie 90 zł przekroczonej kwoty abonamentu (sic!).

Wg listy połączeń kwota ta została naliczona za transfer danych.

W tym czasie bawiłem się Gmailem, mapami Google (bardzo dobrze działające), Nawigacją Orange (nie do końca intuicyjna aplikacja - niby płatna, ale jakiś zakres mapy wyświetla...), Orange World (sport, wiadomości, pogoda) i Facebookiem (zarówno wbudowanym widgetem do odczytywania wiadomości, jak i dostępem przez m.facebook.com).

Czy ktoś miał już podobne doświadczenia z tą taryfą?

Pozdrawiam! :)

PS. Przy okazji: czy kwota za te transfery nie powinna być pomniejszona o abonament?

Edytowane przez pracus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shail

Masz 1 gb transferu danych o ile się nie mylę do wykorzystania na wszelkie połączenia z internetem po przekroczeniu tego limitu musisz normalnie płacić... być może tak szybko ci zjadło ten 1 gb bo obliczają paczkami co 100 kb. Na orange pl jak się zalogujesz możesz sprawdzic ile ci zostało internetu free

Ps. Takie usługi jak mapy google czy nawigaja online są dość kilo bajto zerne... może dlatego ci tak szybko ubyło tego pakietu... :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pracus

Shail, dzięki za odpowiedź.

W Pelikanie chyba nawet nic nie mam za free (to taryfa smsowa).

Pytanie dotyczyło bardziej tego, które usługi są rozliczane jako Internet, a które jako - podobno darmowy - Orange World, Gmail, społecznościowe, nawigacja, itd.?

Na ile miałem siłę, na tyle szukałem tych informacji na Orange.pl, ale nie znalazłem (chociaż prawdopodobnie gdzieś tam są).

Czy płatności za transfer danych nie powinny być pokrywane z abonamentu?

PS. Mi nalicza w paczkach 50 kB, przynajmniej tak wynika z listy połączeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    toki

shail 1 GB jest w Panterze za 99zł w Pelikanie nie ma żadnego netu w abonamencie - stąd wynik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shail

No to jak nie masz pakietu to internet omijaj szerokim łukiem... płacisz za każde połączenie z internetem... poczta, mapy, orange mail itd... bez pakietu będziesz miał spore rachunki. Musisz wykupić jakiś pakiet bez niego wysokie rachunki to będzie norma, chyba że zablokujesz dostęp do internetu ale android bez internetu to jak ryba bez wody :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Orange World to tylko Orange World - wszystko co znajduje się już poza tym serwisem jest poza...

Więc facebook, gmali, navi, mapy... itd itp.

Na orane world są linki, które kierują poza serwis...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shail

A jeżeli wchodziłeś już np na mapy google bez pakietu to było oczywiste że to będzie sporo kosztować...:P pakiet podstawą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pracus

No właśnie. Musi zaboleć, żeby człowiek był bardziej ostrożny na przyszłość.

Z drugiej strony to niezłe nabijanie w butlę. Ja jeszcze coś tam chwytam z technologii, ale nie wyobrażam sobie jakie musiałoby być zdziwienie kogoś mniej obytego, bo LG Swift na pulpicie ma wiele zachęcających do kliknięcia ikonek ;)

Ale czy nie jest tak, że z tej naliczonej kwoty za Internet powinna być odjęta wysokość abonamentu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shail

Raczej nie... gdyby tak było w umowie odjeLi by to... skoro to taryfa smsowa to widocznie nie ma nic wspólnego z internetem i tutaj koszty generowane są swoją drogą..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Luke84

Taryfa Pekilan 60 w Orange jest taryfą minutową, dodatkowo jedna minuta = 2 smsom, w tej taryfie jest jeszcze 300 smsów do Orange i dostęp do Facebook, Wikipedie i Fotke, ale tylko przez portal Orange World, który jest tu za darmo, wszystkie inne usługi jak: internet, mmsy, rozmowy roamingowe są doliczne dodatkowo, no i oczywiście przekroczone minuty powyżej 60.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi