Skocz do zawartości
bujok

[TUTORIAL] Rootowanie Samsung Galaxy Y Pro Duos B5512

Rekomendowane odpowiedzi

bujok

Witam,

poniżej krótki tutorial, który pomoże nam zrootować telefon Samsung Galaxy Y Pro Duos B5512. Sam, zrootowałem swojego B5512 w ten sposób i nie mam z nim żadnych problemów.

WAŻNE!

INFORMUJĘ, ŻE NIE ODPOWIADAM ZA ŻADNE SZKODY SPOWODOWANE PONIŻSZĄ MODYFIKACJĄ! WSZYSTKO ROBICIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

ROOTOWANIE TELEFONU ŁĄCZY SIĘ Z USUNIĘCIEM Z NIEGO NASZYCH DANYCH! PROSZĘ ZROBIĆ BACKUP PRZED TĄ MODYFIKACJĄ! PROSZĘ TAKŻE PAMIĘTAĆ, ŻE BATERIA POWINNA BYĆ NAŁADOWANA W MIN. 60%!

1. Robimy backup naszych kontaktów - opcja IMPORT/EXPORT w Kontaktach.

2. Robimy backup naszych smsów - polecam aplikacje SMS BACKUP & RESTORE.

3. Robimy backup naszych aplikacji - polecam aplikacje APP BACKUP & RESTORE.

4. Robimy pozostałe backupy, które są nam potrzebne.

5. Sciągamy plik update.zip, a następnie kopiujemy go do folderu pierwotnego na karcie pamięci.

LINK: Download mirrors for update.zip - Mirrorcreator - Upload files to multiple hosts

6. W ustawieniach aplikacji->Ustaw. deweloperskie zaznaczamy opcję DEBUGOWANIE USB.

7. Wyłączamy telefon, a następnie za pomocą kombinacji: "PRZYCISK PODGŁAŚNIANIA + PRZYCISK HOME + PRZYCISK POWER ON" uruchamiamy tryb recovery.

8. Przy pomocy przycisków ŚCISZANIA i PODGŁAŚNIANIA podświetlamy APPLY SDCARD UPDATE.ZIP i przyciskamy przycisk HOME, aby wejść w tę opcje. Następnie szukamy naszego pliku update.zip i wybieramy go ponownie przyciskając HOME. Po zatwierdzeniu i wgraniu pliku telefon wróci do głównego menu recovery.

9. Wybieramy najpierw opcję WIPE DATA/FACTORY RESEST i wybieramy YES. Po zakończeniu telefon znów wróci do głównego menu recovery.

10. Wybieramy opcję WIPE CACHE PARTITION i wybieramy YES. Po zakończeniu telefon znów wróci do głównego menu recovery.

11. Wybieramy najpierw opcję REBOOT SYSTEM NOW. Telefon powinien teraz normalnie się uruchomić.

12. Wchodzimy do Google Play i aktualizujemy aplikację SUPERUSER.

13. Przywracamy nasze backupy i cieszmy się zrootowanym telefonem!

Tutorial przetłumaczony na podstawie: Android AdvicesTutorial to Root Samsung Galaxy Y Pro Duos B5512 Android Phone

Pozdrawiam,

bujok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iwi1

Witaj.

Dzięki Twojemu opisowi mam już zrootowany telefon.

Ale tak się zastanawiam co teraz można zrobić dalej - czy do niego można wgrać jakiegoś nowszego androida? Poza tym, że widze więcej danych to dalej nie mam możliwości przeniesienia niektórych app na kartę SD. Napiszcie jakie + przyniosło Wam zrootowanie telefonu.

Edytowane przez iwi1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

App2sd albo inna aplikacja tego typu dzięki rootowi pozwala przenieść na Kartę właściwie wszystkie aplikacje. Dodatkowo dzięki uprawnieniom Roota możesz wywalić to, czego bez nich nie ruszysz.

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam u mnie niestety nie idzie. Czy ta paczka ma sie nazywac update.zip.exe czy zmienic nazwe na samo update.zip.

W zasadzie robilem i tak i tak i wywala jakis blad i dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi