Skocz do zawartości
bujok

[TUTORIAL] Zmiana alfabetu wbudowanej klawiatury w Samsung Galaxy Y Pro Duos B5512

Rekomendowane odpowiedzi

bujok

Witam,

poniżej krótki tutorial, który pomoże nam zmienić alfabet wbudowanej klawiatury w Samsung Galaxy Y Pro Duos B5512. Miałem taki problem, ponieważ kupiłem swojego Samsunga w Grecji i, aby pisać literami alfabetu łacińskiego musiałem za każdym razem przyciskać SYM przed wpisaniem czegokolwiek. Fabrycznie telefon używał alfabetu greckiego i bardzo mnie to irytowało.

WAŻNE!

INFORMUJĘ, ŻE NIE ODPOWIADAM ZA ŻADNE SZKODY SPOWODOWANE PONIŻSZĄ MODYFIKACJĄ! WSZYSTKO ROBICIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

ROOTOWANIE TELEFONU ŁĄCZY SIĘ Z USUNIĘCIEM Z NIEGO NASZYCH DANYCH! PROSZĘ ZROBIĆ BACKUP PRZED TĄ MODYFIKACJĄ! ABY ZFLASHOWAĆ TELEFON MUSIMY MIEĆ ZAINSTALOWANE NAJNOWSZE STEROWNIKI W PROGRAMIE KIES! PROSZĘ TAKŻE PAMIĘTAĆ, ŻE BATERIA POWINNA BYĆ NAŁADOWANA W MIN. 60%!

1. Robimy backup naszych kontaktów - opcja IMPORT/EXPORT w Kontaktach.

2. Robimy backup naszych smsów - polecam aplikacje SMS BACKUP & RESTORE.

3. Robimy backup naszych aplikacji - polecam aplikacje APP BACKUP & RESTORE.

4. Robimy pozostałe backupy, które są nam potrzebne.

5. Ściągamy plik B5512_Odin3_v1.84.rar oraz firmware, który chcemy zainstalować, a następnie rozpakowujemy pliki na dysku na dysku.

LINK: Program do flashowania Odin3 wraz z plikiem PIT

6. W ustawieniach aplikacji->Ustaw. deweloperskie zaznaczamy opcję DEBUGOWANIE USB.

7. Wyłączamy telefon, a następnie za pomocą kombinacji: "PRZYCISK ŚCISZANIA + PRZYCISK HOME + PRZYCISK POWER ON" uruchamiamy tryb DOWNLOAD.

8. Przy pomocy przycisku PODGŁAŚNIANIA wchodzimy w tryb DOWNLOAD.

9. Postępujemy zgodnie z instrukcjami znajdującymi w pliku 02-GT-B5512-PSPEC-2.PDF do momentu przyciśniecia START. NIE ROBIMY TEGO!

LINK: Instrukcja serwisowa do GT-B5512

10. Zamiast pliku LUISADS_0728.PIT wybieramy plik LUISADS_1205.PIT, który znajduje się w archiwum z programem Odin3.

11. Dodatkowo zaznaczamy opcję BOOT LOADER UPDATE.

12. Klikamy START i czekamy aż telefon się zflashuje.

13. Przywracamy nasze backupy i cieszymy się zmienionym alfabetem.

Tutorial przygotowany przeze mnie razem z tonycrouz oraz kent_lkc z forum MOD2XTREME.

Podziękowania dla misiekhtcteam za pliki.

Pozdrawiam,

bujok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gaijin

Hej,

a potrafisz tak ustawić telefon aby w trakcie odpowiedzi na smsa odpowiadał domyślnie z tej karty na którą przyszedł sms a przynajmniej się spytał z której odpowiedzieć? Inna sprawa to oddzwanianie z listy połączeń - tak samo - moge tylko przełączyć aktywną kartę ale z poziomu wybierania nie ma wyboru karty albo domyślnego oddzwaniania z tej karty na którą przyszło połączenie. Mam gsmarta o tam nie ma takich problemów.

Da się coś z tym zrobić?

Pozdrawiam,

Gaijin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bujok

To jest mój drugi dual sim od Samsunga. Wcześniej miałem GT-C6712 i tam tylko można było ustawić, z której karty ma być internet. Niestety nie było opcji z smsami czy oddzwanianiem. W Galaxy Y Pro Duos też się nie da. Może wyjdą jakieś aplikacje i będzie się dało, ale standardowo można tylko wybrać z której karty idzie internet. Osobiście nie przeszkadza mi przełączanie kart. W nokiach, wiem, że jest taka opcja, ale Samsung niestety się nie postarał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy po wykonaniu root'a bedzie mozna przeniesc uslugi google play na karte sd?

lub usunac jakies nie uzywane aplikacje ktore zwolnia pamiec wewnetrzna??

z tych 160 ledwo 20 zostaje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi