Skocz do zawartości
DonPorazzo

S-OFF dla ICS - JuopunutBear (dla HBOOT 1.2x) drut-trik

Rekomendowane odpowiedzi

JuopunutBear Unlimited.IO jest trochę bardziej skomplikowaną metodą ściągnięcia S-ON, dlatego jeśli możesz sugerowane jest, aby użyć revolutionary (Revolutionary). Naturalnie, jeśli uaktualniłeś(aś) Sensation do ICS, to obecny hboot (1.27) nie pozwoli użyć revolutionary. Metoda JuopunutBear wymaga użycia drucika do połączenia pinu w telefonie z blaszaną-osłonką karty SD, niemniej jednak sprawdziła się u mnie i jest jedynym wyjściem, jeśli wylądowałeś(aś) bez S-OFFa z ICS, a pragniesz wgrywać custom romy, kernele, etc, etc, etc. Dlatego też proponuję, aby podejść do tej metody z wyjątkową ostrożnością.

Metoda pochodzi ze strony: Instructions | Unlimited.IO

Wątek z forum XDA-Developers poświęcony metodzie: [s-OFF] Juopunutbear S-OFF - xda-developers

Darowizna dla twórcy metody: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=5L2THNSWMQ26C

UWAGA! POJAWIŁA SIĘ DRUGA METODA, KTÓRA NIE WYMAGA ODBLOKOWANEGO BOOTLOADERA PRZEZ HTCDEV, A WIĘC NIE TRACIMY GWARANCJI!

Zalecam zapoznanie się z obydwoma metodami, aby zrozumieć na czym polega drut-trik. Jeśli już odblokowałeś telefon przez HTCdev, to zalecane jest zastosowanie Metody 1.

Metoda 1

Wymagania:

-przynajmniej minimalna znajomość języka angielskiego i/lub słownik angielsko-polski

-umiejętność czytania ze zrozumieniem

-w pełni naładowany telefon htc sensation z odblokowanym bootloaderem Welcome to HTCdev

-root (superuser)

-karta SD (UWAGA! Podczas procesu odblokowania może zdarzyć się, że karta SD zostanie wyczyszczona, więc przed operacją skopiuj swoje pliki z karty SD w bezpieczne miejsce)

-zainstalowane sterowniki HTC http://downloads.unrevoked.com/HTCDriver3.0.0.007.exe

-narzędzia ADB - Fastboot https://www.dropbox.com/s/0xljdqkw9w6jien/temproot-sensation-windows.zip

-włączone debugowanie USB

-ok 10 cm izolowanego drucika/kabelka

-zapoznaj się z

, aby wiedzieć na co się piszesz

Instrukcja:

1. Pobierz ControlBearRelease odpowiedni dla swojego systemu w komputerze i telefonie HTC Sensation | Unlimited.IO http://unlimited.io/jb_pyramidlocked.htm
    2. Wypakuj pliki z archiwum ControlBearRelease_pyramid_*.zip, sprawdź poprawność sumy kontrolnej MD5 (z pliki MD5SUM.txt)
    3. Uruchom ControlBear.exe z prawami administratora (win) lub jako root (linux)
    4. Podłącz telefon w trybie debugowania do portu USB2.0
    5. Po chwili telefon uruchomi się ponownie (widoczne będzie logo JuopunutBear), cierpliwie czekaj na polecenie dokonania WIRE-TRICKu, czyli po naszemu DRUT-TRIKU
    6. Drut-triku dokonujemy łącząc kabelkiem lub drucikiem pin znajdujący się w dolnym zagłębieniu po prawej stronie telefonu z blaszką-osłonką karty micro-sd.
      post-52071-14255705210289_thumb.jpg
      post-52071-14255705229472_thumb.jpg
      Jeśli zdjęcia nie wyświetlają się poprawnie, kliknij w poniższy link:
      http://i.imgur.com/VGzQt.jpg
    7. Należy włożyć jeden koniec drucika w zagłębienie tak, aby dotykał znajdującego się tam metalowego pinu i dotknąć drugim końcem kabelka metalowej blaszki-osłonki karty micro sd. Po ok. 1,75 sek. należy ponownie dotknąć drugim końcem drucika blaszki-osłonki karty SD (pierwszy koniec cały czas siedzi w zagłębieniu). Po pierwszym dotknięciu usłyszymy, że tel. się restartuje
      Stąd można pobrać plik dźwiękowy, który ma ułatwić wykonanie drut-triku.
    8. Telefon zrestartuje się jeszcze kilka razy, a program ControlBear będzie wyświetlał zabawne komunikaty
    9. Na koniec zostaniemy zapytani, czy przeflashować zmodyfikowany hboot (ma on odblokowane pewne komendy fastboota) - jak szaleć to na całego - wpisujemy y i potwierdzamy klawiszem ENTER
    10. Czekamy na zakończenie operacji flashowania odblokowanego hboota.
    11. Może się zdarzyć, że końcu pojawi się błąd:
      ErrorMsg: Still sober
      Oznacza to, że drut-trik został dokonany nieprawidłowo i trzeba będzie go powtórzyć.

Metoda nr 2 (Niewymagająca odblokowanego bootloader'a po przez HTCdev, a więc NIE TRACIMY GWARANCJI)

Wymagania:

-przynajmniej minimalna znajomość języka angielskiego i/lub słownik angielsko-polski

-umiejętność czytania ze zrozumieniem

-w pełni naładowany telefon htc sensation

-karta SD (UWAGA! Podczas procesu odblokowania może zdarzyć się, że karta SD zostanie wyczyszczona, więc przed operacją skopiuj swoje pliki z karty SD w bezpieczne miejsce)

-zainstalowane sterowniki HTC http://downloads.unrevoked.com/HTCDriver3.0.0.007.exe

-narzędzia ADB - Fastboot + skrypty temproot https://www.dropbox.com/s/0xljdqkw9w6jien/temproot-sensation-windows.zip

-włączone debugowanie USB

-ok 10 cm izolowanego drucika/kabelka

-zapoznaj się z

, aby wiedzieć na co się piszesz

1. Włącz debugowanie USB (jeśli miałeś/aś wyłączone) Ustawienia -> Opcje programistyczne

2. Pobierz i zainstaluj sterowniki HTC (jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś) http://downloads.unrevoked.com/HTCDriver3.0.0.007.exe

3. Pobierz i rozpakuj skrypty temproot oraz narzędzia fastboot https://www.dropbox.com/s/0xljdqkw9w6jien/temproot-sensation-windows.zip

4. Podłącz Sensation za pomocą kabelka usb do komputera do portu USB2.0

5. Uruchom skrypt temp_root.bat i poczekaj, aż wykona się do końca (w międzyczasie nie dotykaj słuchawki)

6. Pobierz i rozpakuj control bear http://unlimited.io/juopunutbear-public-beta-0-1/instructions/htc-sensation/ odpowiedni dla swojego systemu http://unlimited.io/jb_pyramidlocked.htm

7. Uruchom ControlBear.exe

8. Gdy Control Bear wyświetli poniższy komunikat, wykonaj drut-trik

Do not remove sdcard from phone
    Do wire-trick now!! Look instructions at web
    Waiting device....

8a. Drut-triku dokonujemy łącząc kabelkiem lub drucikiem pin znajdujący się w dolnym zagłębieniu po prawej stronie telefonu z blaszką-osłonką karty micro-sd.

post-52071-14255705229472_thumb.jpg

Jeśli zdjęcie się nie wyświetliło poprawnie, kliknij w poniższy link:

http://i.imgur.com/VGzQt.jpg

8b. Należy włożyć jeden koniec drucika w zagłębienie tak, aby dotykał znajdującego się tam metalowego pinu i dotknąć drugim końcem kabelka metalowej blaszki-osłonki karty micro sd. Po ok. 1,75 sek. należy ponownie dotknąć drugim końcem drucika blaszki-osłonki karty SD (pierwszy koniec cały czas siedzi w zagłębieniu). Po pierwszym dotknięciu usłyszymy, że tel. się restartuje

Stąd można pobrać plik dźwiękowy, który ma ułatwić wykonanie drut-triku.

9. Jeśli drut-trik zostanie wykonany nieprawidłowo pojawią się poniższe kominikaty:

Waiting device....
    Found device... Please wait...
    Getting into bar.....
    Raising Glass
    SUCCESS - Taking a sip.
    SUCCESS - Beer is tasty.
    SUCCESS - Beer is tasty.
    SUCCESS - Beer is tasty.
    SUCCESS - Beer is tasty.
    SUCCESS - Buddies and Beer
    Checking alcohol level......
    Let's take one more......
    S-OFF Failed
    Errorcode: 66732337
    ErrorMsg: Still sober
    Quit....
    Press ENTER to exit.....

W takim wypadku zamykamy okno ControlBear i uruchamiamy ponownie, aby wykonac drut-trik po raz drugi (lub trzeci, lub czwarty, lub dziesiąty)

10. Jeśli drut trik zostanie wykonany prawidłowo zobaczymy:

======== ControlBear version 0.2 for JuopunutBear S-OFF ==========
    Starting up......
    Making room for beer......
    Loading sixpacks on sdcard......
    Loaded......

Waiting device....
    Rebooting device
    Please wait....
    Getting into bar.....
    Raising Glass
    SUCCESS - Taking a sip.
    SUCCESS - Beer is tasty.
    SUCCESS - Beer is tasty.
    SUCCESS - Beer is tasty.
    SUCCESS - Beer is tasty.
    SUCCESS - Buddies and Beer
    Checking alcohol level......
    Seems to be just right.....
    Let's take one more......
    Aaaah, nice sunny day!!
    Rebooting.......
    Waiting device....
    Rebooting bootloader.......
    Waiting device....
    Fastboot detected
    JuopunutBear S-OFF success
    Do you want to install JuopunutBear modified hboot? (y/n)
    Installing JuopunutBear hboot.....
    Waiting.....
    Flashing.......
    Rebooting......
    JuopunutBear hboot installed
    Press ENTER to exit.....

11. Gdy Control Bear zakończy swoje działanie, nie ruszaj swojego telefonu, pozostaw podłączony, a jeśli telefon zatrzyma się w bootloaderze, wybierz reboot (używając przycisków vol- / vol+ i zatwierdzając przyciskiem POWER)

12. uruchom temp_root_remove.bat i poczekaj, aż skrypt zakończy swoje działanie

13. Gratuluję, właśnie uzyskałeś s-off

Drut-trik wyszedł mi za pierwszym razem, ale jeśli Tobie po kilku próbach się nie udało - nie zrażaj się i próbuj dalej - po prostu uruchom program ControlBear ponownie! Zanim zadasz pytanie przeczytaj, lub przynajmniej przeszukaj ten wątek - być może ktoś miał taki sam problem jak Ty, a jego rozwiązanie jest opisane.

W razie problemów z poprawnym dokonaniem drut-triku może pomogą porady użytkownika GloGul: post 205 (S-OFF dla ICS - JuopunutBear (dla HBOOT 1.2x) drut-trik)

Powodzenia!

PS. Drut-Triku dokonujesz na własną odpowiedzialność.

PPS. Gdy uzyskasz już S-OFF zapewne będziesz chciał wgrać recovery (np. Clockwork, lub 4ext,) Custom ROM, Custom kernel. Instrukcje jak to zrobić znajdziesz na forum w dziale modyfikacje http://forum.android.com.pl/f321/tutorial-mam-s-off-jak-zrootowaae-zainstalowaae-recovery-clockwork-4ext-i-w-koa-cu-custom-rom-181154/#post1528724

PPPS Pisząc "NIE TRACIMY GWARANCJI" mam na myśli, że proces jest odwracalny.

PPPPS Metoda 2 to luźne tłumaczenie tutoriala z XDA http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=26280760

Nie odpowiadam za uwalone słuchawki

Nie pomagam przez PW

Nie mam gg

Skorzystałeś/aś z poradnika - postaw piwo!

Jest fajny, 20-stominutowy filmik jak osoba to robi i udaje się jej za którymś tam razem, widać co robi, jakie błędy itd.:

Edytowane przez patrykowy
    dodałem link do filmu na youtube.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To odblokowanie przez HTCdev to gwarantowana utrata gwarancji:( ale jak napisałeś jeśli nie ma innego wyjścia...

chyba błąd Ci się wkradł -w pkt 7 osłonka karty microsd powinna być jak się nie mylę, i to już pytanie bardziej - drugi koniec kabla - na xda wyczytałem (ale mój słaby angielski..) że do tej śrubki należy dotknąć ale tu wg opisu do pinu bardziej pasuje dotykać, tylko którego bo są dwa (tego bliżej baterii czy następnego?).

Wielkie dzięki za opis:) Piwko leci;)

Edytowane przez cezary1808

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uzupełniłem opis o zdjęcie, które jednoznacznie przedstawia, którego pinu należy użyć przy drut triku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okazuje sie ze gwarancje tracimy i owszem, ale tylko na uslugi softwareowe, lub jesli cokolwiek poszlo z winy softu. Jak Ci padnie plyta albo wyswietlwcz sam z siebie przestanie dzialac, to na to gwarancje masz. Sam bylem lekko mowiac zestresowany, ale po odpowiedniej lekturze tego forum juz nie jestem.

Wysyłane z A501

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oko22

Pinu dalej baterii, przynajmniej ja tak zrobiłem. 2 razy ten pin i już dalej samo pójdzie. Tylko trzeba zatwierdzić instalację hboot po drodze. To wszystko, działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w 2. punkcie wymagan mamy "root" - czyli ta metoda wraz nie uda mi sie zrootowac dziewiczego telefonu z ICS?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@UP

Uda Ci się. Ja tak zrobiłem. Potrzebujesz Roota - możesz go uzyskać po przez ściągnięcie blokady narzędziem ze strony HTCDev Welcome to HTCdev.

Następnie ściągasz na dysk recovery clockwork i używasz polecenia fastboot (z pakietu ADB) aby sflashować recovery (fastboot.exe flash recovery recoveryclockwork.img). Gdy będziesz miał recovery to instalujesz Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip (install zip from sd z poziomu recovery).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg
    Jak Ci padnie plyta albo wyswietlwcz sam z siebie przestanie dzialac, to na to gwarancje masz.

Wrodzona skłonność do szukania dziury w całym kieruje mnie ku przypuszczeniom, że w razie wysłania odblokowanej słuchawki na naprawę gwarancyjną, serwis stanie na głowie, aby udowodnić, że to jednak nie było padnięcie "samo z siebie", a "wywołane nieautoryzowaną ingerencją w oprogramowanie".

I tak, na HTCdev zostawiają sobie nawet nie furtkę, a wielki łuk triumfalny, który pozwoli im na takie odrzucanie napraw gwarancyjnych:

It is our responsibility to caution you that not all claims resulting or caused by or from the unlocking of the bootloader may be covered under warranty. (...)

It is impossible for HTC to ensure the proper functioning of your device after this. In the worst case scenario, it is possible that your device may be physically damaged due to overheating or the behavior of your device might be altered including, but not limited to, hearing aid compatibility (HAC) and specific absorption rate (SAR) values.

W kilku słowach: HTC ostrzega, że po odblokowaniu nie wszystkie szkody na słuchawce mogą zostać objęte naprawą gwarancyjną. HTC nie jest w stanie zabezpieczyć prawidłowego funkcjonowania telefonu po tej czynności. HTC ostrzega, że w najgorszym wypadku, telefon może zostać fizycznie uszkodzony z powodu przegrzania lub innego zachowania, do którego urządzenie nie zostało przystosowane.

Jeszcze innymi słowy:

Wszystko, na co ma wpływ software telefonu (taktowanie procesora, wyświetlanie kolorów, przekazywane napięcia, głośność głośniczka, czułość mikrofonu, prawidłowe odczytywanie informacji z sensorów [w tym tych cieplnych], wydzielanie zbyt wysokiego promieniowania, etc. etc. etc.), a padnie po odblokowaniu, może zostać potraktowane jako szkoda wywołana nieautoryzowaną ingerencją w oprogramowanie i zakończyć się uwaleniem gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wiem, że to troszkę nie na temat, albo może i na temat bo metoda u mnie śmignęła. Smogg może być jak mówisz, ja pracuję dodatkowo w serwisie GSM (ale nie oficjalnym Motoroli czy HTC) i tam robimy wszystko jak leci, nawet zalańce bo to lubimy. Wystawiamy gwarancję (naszą) na sprzedane telefony, ale i tak je robimy nawet zalane bo to uwielbiamy. Zależy na jakiego człowieka trafi. Jak na: "czy się stoi czy się leży 10 PLN się należy" to go nie zrobi choćby ten telefon HTCDev na oczy nie widział. Miałem klientkę, której LG odrzuciło naprawę gwarancyjną telefonu ze względu na roota. Tyle, że ona nie wiedziała nawet jak obsługiwać market (brak konta google w telefonie również), a telefon był wolny od roota. Zresztą jej wiek nie wskazywał na spore doświadczenie w smartfonach, a kupiła p970 bo był ładny. MSI też mi naprawiło laptopa, pomimo że ramka uszkodzona w okół matrycy to uszkodzenie mechaniczne z winy użytkownika. SONY jednak odrzuciło mi naprawę lasera w PS3 z jakiegoś idiotycznego powodu, także na prawdę jest to loterią jak trafisz. U mnie jest 2:1 dla pozytywnej opinii dla serwisów. Najgorsze jest jednak to, że Regenersis jest jedno, więc jak oni odrzucą to nie ma szans na decyzję innego serwisu.

Zgadzam się jednak z tobą, szczególnie z tym co wytłuściłeś na dole. Ryzyko jest spore, i nie do końca jasno wyraziłem się w poprzednim poście.

Edytowane przez Eden Prime

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Soren

Wyprowadźcie mnie z błędu bo czegoś tu nie rozumiem.

Metoda tyczy się odblokowania s-off.

A odblokowanie za pomocą HTCdev samo z siebie nie polega właśnie na s-off?

Update:

Dobra, doczytałem że odblokowanie za pomocą htcdev nie jest równoznaczne z pełnym s-off. Byłem święcie przekonany że jest.

No nic, metoda dla mnie bezużyteczna, czekam na revolutionary (jeśli się w ogóle do czekam) i dopiero będę przywracał s-on i oddawał na serwis.

Edytowane przez Soren

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi