Skocz do zawartości
DonPorazzo

S-OFF dla ICS - JuopunutBear (dla HBOOT 1.2x) drut-trik

Rekomendowane odpowiedzi

ja juz poradzilem sobie mam s-off zrobiony ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam, przeczytałem cały temat ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem.

Otóż oglądałem filmik i na nim podczas wykonywania tych czyności jest czarny ekran z napisam "JuopunutBear"

U mnie zamiast tego jest poprostu czarny ekran i status bar na górze i tyle. Przycisk power włącza i wyłącza jedynie ekran ale nic więcej. Czasami się tapeta pojawi.

Zrobiłem drut-trik chyba z 30 razy, i kilka razy wydaje mi się że się wstrzeliłem w ten czas, niestety dalej nic ;/ Czyli wywala że niepowodzenie na ControlBear

Moje pytanie brzmi czy wy macie czarny ekran z tym napisem czy czarny ekran ze statusbarem u góry jak ja ?

Ręde wdzięczny za odpwiedzi.

btw. Mógłym prosic jakiegoś linka jak wgrać coś przez to RUU ?

Edytowane przez pawel30w

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czarny ekran ze status barem jest po uruchomieniu skryptów temproot. Kiedy filmik na YT był kręcony jeszcze nie było temproota. Mi się udało za 27 razem, gdy już sam nie wiedziałem jak to zrobić. Zrobiłem losowo po swojemu i poszło :) Przechodziłem różne rzeczy, nawet controlbear przestawał widzieć telefon, ale pomagało cofnięcie temproota i zabawa od początku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak cofnąć temproota bez wyciągania baterii ?

Wyciągłem baterię, wyłączył sie, włączyłem menu serwisowe, przywróciłem soft i bede znowu wieczorem kombinował :)

Dzięki za dodanie otuchy Eden Prime :E

btw. Jedno co mnie gdziś zmartwiło to zaczął mi lekko ekran wariować podczas powiększania, pomniejszania zdjęcia. Mam nadzieje ze to była wina że akurat miałem laborki magnetyzmu i pola magnetycznego przez to mogło się tak dziać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temproota cofasz używając skryptu zawierającego się w tym samym folderze co temproot, dokładniej chodzi mi o temproot_remove.bat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Polecam pliczek dźwiękowy (znaleziony na XDA) znacznie ułatwiający odpowiedni timing "drutowania". :)

Sygnał dźwiękowy 0,5sek. (zwarcie) - 1,75sek. (przerwa) - 0,5sek. (zwarcie).

Sensation-soff.zip

Edytowane przez RadkoR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Spoko, przyda się. Dołączyłem do tutoriala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum wiec pozdrawiam wszystkich.

Mam problem z uzyskaniem s-off na telefonie HTC sensation.

Zrobiłem wszystko jak w opisie i udało się za pierwszym razem.

Problem polega na tym że nie uruchamia mi się recovery.

zaczyna sie ładować po czym pokazuje się obrazek telefonu i czerwony trójkącik.

Czy istnieje jakaś możliwość powrotu do stanu s-on i zrobieniu wszystkiego od nowa??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie uruchamia się bo go nie wgrałeś. Póki co masz tylko S-OFF i odblokowany bootloader.

Musisz zainstalować recovery, najlepiej przez fastboot, ewentualnie przez paczkę PG58IMG.zip z CWM do wgrania z poziomu HBoota.

To z wykrzyknikiem co Ci się uruchamia to stockowe recovery. Naciśnij na tym ekranie Vol Up + Power to wyświetli Ci menu.

Nie ma sensu wracać do S-ON. Możesz łatwo zbrickować telefon jeśli nie zastosujesz się DOKŁADNIE do opisu http://forum.android.com.pl/f321/powra-t-do-s-on-115834/ (a zwłaszcza krok z wgraniem stock RUU i ustawieniem właściwego CIDa).

Wszystkie info masz w podklejonych tematach w tym dziale. Wystarczy przejrzeć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

No i udało się, wszystko działa jak należy, skorzystałem z wątku użytkownika Soren.

Muszę przyznać ze na razie jest to dla mnie trochę magia ponieważ na sensation przesiadłem się w niedziele :)

A przesiadka była z iphona4

Ale coś mi się wydaje że na dłużej zagoszczę na tym forum.

Dziękuję serdecznie za szybką reakcję i pozdrawiam

/ciach/

Smogg: Nie robimy bałaganu - wątek ma konkretne założenia i konkretną tematykę.

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi