Skocz do zawartości
kacperu8

Pęknięty ekran dotykowy, poszukiwanie zamiennika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pękł mi ekran dotykowy (sam tp - szybka) w larku 7.01... Chciałbym kupić tp i samemu wymienić, bo jak wiadomo gwarancja uszkodzeń mechanicznych nie obejmuje. Szukałem na allegro lecz nie mogłem nic znaleźć. Nie chciałbym kupować za granicą. Czy zna ktoś z Was może nazwy zamienników ekranów dotykowych, lub zna aukcje z oryginalnym tp do larka? Prosiłbym o pomoc, ponieważ ciężko obsługuje się tablet bez kawałka ekranu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boos

a wstaw zdjęcie jak to wygląda!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

Ekrany dotykowe różnią się (oporowe) tasiemką którą są połączone z płytą główną.Jest albo cieńka-4 ścieżkowa (szerokość ok.5mm) albo trochę szersza.Poza tym ekran dotykowy przyklejony jest do folii zewnętrznej jakimś specjalnym klejem-żelem który po oderwaniu od folii zewnętrznej staje się miejscami nieprzeźroczysty,jaki to klej nie udało mi się "doszukać", dlatego zazwyczaj "dotyk" jest razem z tym zewnętrznym plastykiem i wymienia się całość.Sam ekran dotykowy posiadam ale prócz szerokości tasiemki ważne jest też miejsce jej wyprowadzenia.Dlatego bez rozebrania tabletu nie będziesz wiedział jaki ekran dotykowy pasuje do twojego Larka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tablet rozbierałem już kilka razy (m.in. żeby wymienić baterię i przylutować wejście zasilania) więc to nie sprawia mi problemu. Wczoraj oderwałem nawet przedni plastik więc tp mogę już wyciągnąć. Tasiemka ma 4 ścieżki (jest to tablet bez multidotyku), ma 2,5 mm szerokości oraz trzymając tablet przyciskiem 'back' po prawej stronie tasiemka jest z prawej strony i odległość między górną krawędzią tp a środkiem tasiemki to 1 cm. Sam tp ma wymiary 16,2 cm x 9,9 cm oraz grubość 1 mm. Jeśli chodzi o przedni plastik to się nim i jego stopniem przeźroczystości nie przejmuje. Mogę sobie przykleić zamiast niego przyciętą folię do rzutnika (używałem jej jako folie ochronną ;) ). Dorzucam zdjęcie po odklejeniu plastiku. Jutro zmierzę długość tasiemki.

http://zapodaj.net/c9ce96edd52d.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi