Skocz do zawartości
robertnik

[GUIDE][P1000]CyanogenMod 9, czyli ICS 4.0.4 NIGHTLY-p1-signed

Rekomendowane odpowiedzi

ok_y
    czyli wszystko działa???

Prawdopodobnie, chociaż trzeba pamiętać że CM to modyfikacja i może się zdarzyć, że coś nie będzie w pełni funkcjonować :-)

Co można powiedzieć o baterii, po kilku godzinach użytkowania...

Edytowane przez TheSpecial1
    Nie zadziałał skrypt łączący posty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jakub0

Wystarczająco dużo. Po kilku godzinach moja już leżała na tym romie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie ta wersja stable jest OK (zauważyłem że nie działa zoom w aparacie ale akurat to można przeżyć) jest inny problem i nie wiem jak to rozwiązać:

standardowo jak przeglądam przez TotalComandera pliki to mam zamontowaną pamięć wewnętrzna jako SDcard (w lokalizacji /emmc) oraz zewnętrzna pamięć z włożonej karty 1GB microSd jako SDcard(1) w lokalizacji /sdcard.

Wszystko niby jest w porządku ale tylko do momentu gdy coś pobiorę z internetu lub próbuje zainstalować jakąś nowa aplikację. Wtedy automatycznie i już na stałe zamieniają się nazwy i lokalizacje SDcard w /emmc na SDcard(1) w/ sd card a karta z wcześniejszą nazwą SDcard (1) w lokalizacji /sd card zmienia się na SDcard w lokalizacji /emmc.

Powoduje to, że aplikacje ściągają się domyślnie na kartę microsd (która u mnie jest tylko 1GB) i tam tez się instalują natomiast pamięć wewnętrzna jest traktowana tak jakby była kartą microSD.

Wybór w ustawieniach systemowych na instalowanie jedynie w pamięci wewnętrznej nic nie pomaga. Wyjęcie karty microSD tez nie rozwiązuje problemu.

Próbowałem już ponownie zainstalować CM9 bez wkładania karty microSD i wtedy jest dobrze ale wystarczyło włożyć na chwilę kartę microSD i problem znowu się pojawił. Teraz jej wyjecie nic nie daje, nie wracają domyślne ustawienia lokalizacji pamięci, uruchomiłem też tablet przez CVM i tam w advanced bodajże odmontowałem kartę sd ale po restarcie tabletu nic to nie przyniosło.

Może się ktoś z tym spotkał i rozwiązał ten problem, czy pozostaje jedynie jedyne sensowne rozwiązanie jaki mi przychodzi do głowy jeżeli chcę używać CM9, tj nie nigdy wkładać karty mikroSD do slotu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

10r49ph.png

Pod emmc kryje się karta z slotu i tak ma być(przynajmniej puki co). Jej lokalizacja się nie zmienia.

Być może(tylko przypuszczam, nie mam pewności) na karcie masz więcej partycji niż 1 i CM sobie z tym nie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie chodzi o to, że po czystej instalacji CM9 stable z startowego Romu Bazowego Stockowego jest tak, że pod emmc mam pamięć wewnętrzna Taba czyli te 12GB a w SD card mam 1GB z karty microSD i przez to wszystko się sypie. Wczoraj od nowa wrzuciłem Cyanogena na czysty bazowy ROM ze wszystkimi krokami czyli partycjonowaniem do EXT4 itp. i na razie nie włożyłem karty microSD i na razie jest OK, wszystko instaluje się w pamięci wewnętrznej (bo i nie ma gdzie indziej skoro tylko ta pamięć jest dostępna) ale właśnie ta dostępna pamięć wewnętrzna jest pokazywana jako karta SD. Jeśli znajdę po pracy chwilę czasu to wieczorem wrzucę printScrena z Taba, może będzie wtedy jaśniejsze to co piszę.

Edytowane przez vanderort

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ogóle jak jest z tą baterią w wersji stabilnej ?? Bo mnie coraz bardziej dołuje, a ROMik na prawdę zacny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W żadnym romie nie ma wiarygodnych testów, a to dla tego że nie istnieje powtarzalna procedura. Nawet oglądanie stron nie jest wiarygodne, odświeżanie, wielkość i skład serwisów, jak i zachowanie userów są różne.

Taką procedurą mogło by być oglądanie tego samego filmu(relesu) w kółko na max głośności i podświetleniu, w tym samym playerze, ale kto wytrzyma taką torturę?

Masz jakiś rom. Wyłącz niepotrzebne procesy i sprawdź. Przeflashuj i z tymi samymi procesami sprawdź ponownie. Romy są darmowe, stracisz tylko czas własny, no i najważniejsze będziesz miał satysfakcję zrobienia czegoś wartościowego. Sam chętnie zobaczył bym obiektywne porównanie.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MOL_PL
    Mamy wersję stabilną CyanogenMod Downloads :-)

Jak to zainstalować? Obecnie mam Kmicica v5.

Wg pierwszego posta chyba nie bardzo, przydał by się tam update ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ok_y

Opis jak najbardziej aktualny. Można pominąć konwersję do ext4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MOL_PL

No nie wiem (bo nie wiem) czy tego HumberOS trzeba instalować i gapps skoro mamy wersje stable?

na stronce CM jest trochę inaczej to opisane Samsung Galaxy Tab (GSM): Full Update Guide - CyanogenMod Wiki wiec chyba spróbuje wg ich poradnika chodź też nie piszą np po co jest Heimdall Suite?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi