Skocz do zawartości
maciek1198

Galaxy tab 10.1 vs 8.9

Rekomendowane odpowiedzi

tomasov

Panowie z tego co czytam wersja 8.9 posiada wyświetlacz PLS TFT a 10.1 tylko TFT!Czym różnią się oby wyświetlacze?Który z nich jest lepszy i dlaczego?chodzi o kontrast,kolory etc? Oby taby mają tą samą rozdzielczość zatem czy przy tej samej rozdzielczości obrać na mniejszym wyświetlaczu 8,9 nie będzie nieco lepszy od 10.1?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    Super PLS (Plane to Line Switching) to mowa matryca LCD, która jest rozwinięciem technologii IPS. W porównaniu z ekranami IPS, jak ten z iPhone’a 4, nowe wyświetlacze Samsunga oferują lepsze kąty widzenia oraz około 10% jaśniejszy obraz

A nasz galaxy Tab 10.1 też ma PLS;)

"Znakomity tablet wyposażony w jasny ekran Super PLS przewyższający parametrami typowe IPS-y. Samsung może z powodzeniem pełnić rolę mobilnej konsoli do gier z 10-calowym, dotykowym ekranem. Sprawdzi się też jako czytnik e-booków i odtwarzacz filmów oraz muzyki. Dzięki wytrzymałej baterii i łączności 3G będzie idealnym kompanem w nudnej podróży."
    Źródło: - ##### Edytowane przez niuniek24w

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomasov

w 90% informacji podają że jednak go nie posiada zaś przy TAB 8,9 i TAB 2 10,1 że mają matryce PLS komu wierzyć? ;/:facepalm1: poza tym czy nasze tab-y 10,1 posiadają te super jasne matryce?yyy nie za bardzo to widzę :) poza tym ... nie rozumiem dlaczego samsung nie zwiekszy rozdzielczości nawet w nowych modelach?Przecież każdy prawie ślepy zobaczy tą pikseloze!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem porównanie z normalnym TFT jak miałem jeszcze Della i różnica między nim a tabem była kosmiczna oczywiście na korzyść taba. Także jestem skłonny uwierzyć że jednak ma PLS-a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomasov
    Napisano (edytowane)

no to do rzeczy.......takie zapytanie wysłałem do samsunga!Odpowiedź jaką otrzymałem jest następująca!Jedynie model 8.9 LTE i TAB 2 10,1 wyposażony został w matryce PLS,TFT inne modele 8,9 jak i TAB 10,1 posiadają matryce TFT!informacji tych nie ma na stronie producenta!Zostały one sprawdzone w wewnętrznym dziale technicznym samsunga!

Edytowane przez tomasov

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to wszystko jasne. Ale ekran w 10.1 i tak jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomasov

Jakby ktoś miał okazję porównać oba wyświetlacze to bardzo prosiłbym o przekazanie swoich uwag!W mojej wiosce nawet w sieciach nie posiadają tabletów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin

W tablecie 8.9lte jest taki sam wyswietlacz jak w tabie 10.1

Ja mam 10.1 a w robocie na polce mam 8.9lte i oprocz tego ze piksel jest mniejszy co jest oczywiste to wiecej roznicy nie widze.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie, może ktoś się orientuje. Pisałem już w innym temacie ale szanowny pan moderator usunął mój post...

Opłaca się na chwilę obecną kupować tablet (np. Galaxy Tab 10.1) czy poczekać jakiś czas na nowe tablety z Tegra 3? Bo słyszałem, że mają jakieś wyjść po 199$, gdyby tak rzeczywiście było to bym sobie nie wybaczył, że nie poczekałem tych kilku tygodni :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin
    Mam pytanie, może ktoś się orientuje. Pisałem już w innym temacie ale szanowny pan moderator usunął mój post...

Opłaca się na chwilę obecną kupować tablet (np. Galaxy Tab 10.1) czy poczekać jakiś czas na nowe tablety z Tegra 3? Bo słyszałem, że mają jakieś wyjść po 199$, gdyby tak rzeczywiście było to bym sobie nie wybaczył, że nie poczekałem tych kilku tygodni :)

10.1 nowy juz jest i niestety nie jest na tegrze. Po za tym jak poczekasz na nowszego taba z nowszym prockiem to za jakis czas napiszesz czy brac tego czy na tegrze 4 bo za jakis czas wyjdzie. Czekac mozna w nieskonczonosc.

Ja wybralem p7500 bo bylem uzalezniony od operatora. Innych nie mial ale jak bym bral za kase to kupil bym asusa 300

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi