Skocz do zawartości
maciek1198

Galaxy tab 10.1 vs 8.9

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o operatora to mam do wyboru przedłużenie umowy Play (ale tamte oferty tabletów są dla mnie śmieszne) albo T-Mobile i tutaj oferty są (jak dla mnie) całkiem niezłe. No właśnie, tylko, że wybór praktycznie żaden, albo Galaxy Tab 10.1 albo iPad 2. Wolałbym coś na Androidzie.

EDIT: Piszesz, że 10.1 nie jest na tegrze? W necie właśnie czytam: "dwurdzeniowy procesor Nvdia Tegra 2 (2 x 1 GHz)".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin
    Jeśli chodzi o operatora to mam do wyboru przedłużenie umowy Play (ale tamte oferty tabletów są dla mnie śmieszne) albo T-Mobile i tutaj oferty są (jak dla mnie) całkiem niezłe. No właśnie, tylko, że wybór praktycznie żaden, albo Galaxy Tab 10.1 albo iPad 2. Wolałbym coś na Androidzie.

EDIT: Piszesz, że 10.1 nie jest na tegrze? W necie właśnie czytam: "dwurdzeniowy procesor Nvdia Tegra 2 (2 x 1 GHz)".

Czytaj uwaznie. Napisalem NOWY. Jest juz v2 a on noe jest na tegrze.

Co do oferty to wlasnie wybralem tmobile a zgnilego jablka nigdy nie kupie.

Tmobile ma najlepsza oferte nie biorac pod uwage mbanku bo tam jest jeszcze lepsza ale neta daja w playu a to u mnie zdyskfalfikowalo ta oferte i wybralem tmobile.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nareszcie trafiłem na kogoś kto wie o czym pisze :) To jeszcze zapytam, czy ten nowy Tab który nie jest na tegrze (jest on ofercie T-mobile podejrzewam) jest wydajniejszy od poprzednika? Nie ukrywam, że lubię sobie pograć na telefonie, dlatego szukam tabletu także pod kątem gier 3d i wydajność jest dla mnie ważna. Jeśli nie ma tegry, nie ma też pewnie dostępu do TegraZone?

A co do tej oferty mBank to uważasz, że jest lepsza, chodzi o to?: http://www.mbank.pl/telefonia/internet/tablety/index.html

To jest ten wcześniejszy starszy Galaxy Tab? Bo widzę, że w specyfikacji widnieje Tegra 2 :)

Edytowane przez Charnooh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin
    Nareszcie trafiłem na kogoś kto wie o czym pisze :) To jeszcze zapytam, czy ten nowy Tab który nie jest na tegrze (jest on ofercie T-mobile podejrzewam) jest wydajniejszy od poprzednika? Nie ukrywam, że lubię sobie pograć na telefonie, dlatego szukam tabletu także pod kątem gier 3d i wydajność jest dla mnie ważna. Jeśli nie ma tegry, nie ma też pewnie dostępu do TegraZone?

Ten nowy nie jest dostepny w erze. Na p7500 pograsz spokojnie.

P7500 to ta starsza wersja.

To jest nowy http://www.komputronik.pl/product/158583/Komputery/Tablety/Samsung_P5100_Galaxy_Tab_2_10_1_3G.html

A tu masz ten co jest w erze http://www.komputronik.pl/product/129226/Komputery/Tablety/Samsung_P7500_3G_Galaxy_Tab_10_1_16GB_White.html

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę o usunięcie postu.

Edytowane przez Charnooh
    Do kosza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    koRnac

Zdecydowałem się na 8.9 ze względu na ciężar, jednak przy dłuższym używaniu każdy gram ma znaczenie. Ponadto jest też zgrabniejszy i jego rozmiar nie wzbudza większej uwagi przechodniów.

Wydajność nieporównywałem, używam go do przeglądania netu, Geocachingu, zdalny pulpit.

Wysyłane z mojego GT-P7320 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a4tech

Testy w Quadrant wykazują przewagę 8.9 nad P75x0. Przynajmniej tego z LTE i Qualcomm-em (P7320).

4dfe2ab3-020d-ed28.jpg

Nie wiem natomiast jak wypada 8.9 oparty na Tegrze2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    misioq

P7300 robi coś około 2400pkt, a przynajmniej tak pamiętam :-)

Wysyłane z mojego GT-P7300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o 10.1 2 wersję to według testu Quadrant układ jest wydajniejszy od Tegra 2 z 10.1 pierwszej wersji. Ale jak wiadomo nie przekłada się to niestety na rzeczywistą wydajność w grach :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

.

Ja ostatecznie wybrałem 8.9 z uwagi na poręczność, wagę i lepsze DPI

Edytowane przez La Chupacabra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi