Skocz do zawartości
crazy_mary

Ekran gaśnie podczas wykonywania połączenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Napiszę krótko mam używaną płytę główną , telefon był po upadku. Jest ona zamontowana do mojego telefonu ale jest mały problem. Podczas wybierania numeru ekran samoczynnie gaśnie. Ale! Gdy ktoś dzwoni , ekran normalnie podświetla się. Jest to uciążliwe bo jak chce do kogoś zadzwonić to nie mogę rozłączyć połączenia. Ustawienia fabryczne były ustawiane. Proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam

( telefon jest jeszcze w komisie gdzie gość też główkuje nad rozwiązaniem tego problemu )

A i z tego co zauważyłam chociaż już nie pamiętam jak to było. To diodka wcale się nie świeci. :/

Czekam na odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie jest wgrane oprogramowanie, kiedys w cyanie cos sie takiego dzialo, bylo robione czyszczenie systemu wipe data/cache ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

on ma chyba zwykłe oprogramowanie z orange :/ nie robilam wipe etc. Myślisz, że to przez fw??? Mogę z komisu zabrac i coś wgrac ale nie wiem ... Czy to bylo by to..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak googluje, to widze, ze rozne byly przyczyny, od firmware - CM, po uszkodzenie czujnika zblizeniowego, az do folii przyklejonej na ekranie, moze jeszcze to ostatnie? Nie ma tam czasem folii na ekranie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ech też tak googluje i coraz bardziej czuję , że uwalony jest czujnik. Żadnej foli nie używam. Jutro biorę z komisu telefon. Spróbuję wgrać np CM lub coś innego. Sprawdzę jak zachowuje się na innym fw , jeżeli tak samo no to znaczy, że coś z czujnikiem jest.......

Chyba, że ktoś ma jakieś inne pomysły to jestem otwarta na propozycje i uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tweeze
    ech też tak googluje i coraz bardziej czuję , że uwalony jest czujnik. Żadnej foli nie używam. Jutro biorę z komisu telefon. Spróbuję wgrać np CM lub coś innego. Sprawdzę jak zachowuje się na innym fw , jeżeli tak samo no to znaczy, że coś z czujnikiem jest.......

Chyba, że ktoś ma jakieś inne pomysły to jestem otwarta na propozycje i uwagi.

Cześć.

Miałem identyczny problem - telefon po upadku, zbita szybka z dotykiem. Po wymianie szyby miałem identyczny efekt - mimo iż czujnik nie był zaklejony. Okazało się iż panowie "fachowcy" z serwisu dali za grubą taśmę 2-stronna do przyklejenia szyby i była za daleko od czujnika. Dodatkowo dość ważne są 2 gumowe podkładki nakładane miedzy płytę główną a tył obudowy - bez tego płyta gł. może się ruszać - przez to czujnik oddala się od ekranu. U mnie podkładki były na miejscu - a przyczyną okazała się jedynie za gruba taśma. Wymieniłem na zwykłą cienką białą taśmę 2-stronną i jest już ok.

Jeśli to ci pomoże to super ;)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o dzięki za informacje, jedynie co mogę zrobić to zadzwonić do faceta i mu i tym powiedzieć, żeby na pewno upewnił się jak nie no to sama jakoś rozkręcić. Oby to było to............ :niepewny:

---------- Post dołączono o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 06:13 ----------

Cześć.

Miałem identyczny problem - telefon po upadku, zbita szybka z dotykiem. Po wymianie szyby miałem identyczny efekt - mimo iż czujnik nie był zaklejony. Okazało się iż panowie "fachowcy" z serwisu dali za grubą taśmę 2-stronna do przyklejenia szyby i była za daleko od czujnika. Dodatkowo dość ważne są 2 gumowe podkładki nakładane miedzy płytę główną a tył obudowy - bez tego płyta gł. może się ruszać - przez to czujnik oddala się od ekranu. U mnie podkładki były na miejscu - a przyczyną okazała się jedynie za gruba taśma. Wymieniłem na zwykłą cienką białą taśmę 2-stronną i jest już ok.

Jeśli to ci pomoże to super ;)

Pozdr

TAK! To właśnie chodziło o gumki! Już się bałam, że czujnik totalnie padł ale jednak nie ;) Dziękuje Ci kolego za pomoc! :):padam::hurra::polewaj:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Lekkie odkrecenie srubki troxem tuz przy proximity sensor tez czesto pomaga :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi