Skocz do zawartości
GracGTi6

Rozpakowywanie obrazu romu *.md5

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano !!!

Często gęsto bywa tak ze przy "czyszczeniu" romu ze zbędnych aplikacji, wywalimy coś co później nam jest potrzebne do prawidłowego działania softu w telefonie

np. stockowa przeglądarka albo komunikator talk.

Wprzypadku romów GB wersji 2.x.x nie ma problemu aby znaleźć pliki w sieci oraz w tym linku :)

Natomiast co w przypadku kiedy grzebiemy w romach ICS ?? Otóż okazuje się że np. stockowa przeglądarka to nie plik browser.apk tylko secbrowser.apk a pliki z GB nie pasują do ICSa.

Sprawa prosta i łatwa :)

Potrzebujemy :

1. Plik z obrazem ROMu który pobierzemy np z tej strony.

2. Dowolny menadżer plików np. Total Commander

3. Aplikacja do konwersji obrazów *.img sgs2toext4

4. Aplikacja do zamontowania oraz odczytu obrazów linuksa pod pc Linux Reader

5. Kabel do telelfonu :)

6. ZROOTOwany Telefon :)

7. Menadżer plików pod androida z dostępem do katalogów systemowych np. Es File Explorer z włączonymi opcjami roota czyli ROOT EKSPLORATOR oraz ZAMONTUJ SYSTEM PLIKÓW.

Co robimy :

1. Po ściągnięciu odpowiedniego pliku w ROMem w pkt. 1 zmieniamy jego nazwę z np. I9100XXLPS_I9100OXALPS_I9100XXLPS_HOME.tar.md5.tar.md5 na I9100XXLPS_I9100OXALPS_I9100XXLPS_HOME.tar czyli usuwamy rozszerzenie md5.

2. Menadżerem plików z pkt. 2 wypakowujemy zawartość pliku I9100XXLPS_I9100OXALPS_I9100XXLPS_HOME.tar tak aby był widoczny plik np. factoryfs.img.

3. Uruchamiamy programik z pkt. 3 i PRZECIĄGAMY wypakowany plik np. factoryfs.img a następnie czekamy aż zakończy się konwersja czego efektem będzie plik o nazwie factoryfs.ext4.img :)

4. Uruchamiamy Linux Reader i wybieramy opcję MOUNT IMAGE z lewego paska albo z menu DRIVES zostawiamy RAW IMAGES a następnie wskazujemy przekonwertowany pliczek np. factoryfs.ext4.img i klikamy na OTWÓRZ. Po ukazaniu nam się w prawym oknie dysku o nazwie Linux Ext Volume 1, klikamy na nim 2x myszką i zobaczymy strukturę katalogów obrazu factoryfs.ext4.img :)

5. Wskazujemy katalog APP klikamy w górnej belce na przycisk SAVE klikamy NEXT, wskazujemy miejsce docelowe i klikamy znów na NEXT, znów klikamy na NEXT i po chwili mamy rozpakowaną zawartość katalogu APP na dysku naszego PC :)

6. Podłączamy TELEFON w trybie PAMIĘCI MASOWEJ do PC a następnie z rozpakowanego katalogu APP wybieramy interesujące nas pliki *apk oraz *.odex i wrzucamy do PAMIĘCI TELEFONU :)

7. Po przekopiowaniu odpinamy telefon odpalamy menadżer plików np. ES FILE EXPLORER i przekopiowane pliki *apk oraz *.odex przenosimy do katalogu //SYSTEM/APP i na wszelki wypadek uruchamiamy TELEFON na NOWO :)

W sumie to wszystko :)

Mam nadzieję że w/w manual okaże się pomocny :)

Jeżeli na forum już jest taka instrukcja to proszę o wywalenie a jak nie to podklejcie może :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli ktoś ma problemy z uruchomieniem aplikacji sgs2toext4 pod Windows 7 x64 to polecam pobrać

Android ICS JB EXT4 ImageFile Unpacker :)

Dzięki tej aplikacji szybko rozpakujemy dowolny *.img Androida :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arczi184

U mnie na win 7 64bit nie działało nawet jak pobrałem z tego linka lecz pomogło zainstalowanie wszystkich aktualizacji win 7 (wersja ulimatum) a od roku dużo się nazbierało. (piszę w imieniu brata Krzyśka)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy w ten sposób przenosząc np. Odtwarzacz mp3 z obrazu stocka (w tym wypadku LQB) do wgranego na fonie CM9 będzie on działał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam taki problem. Przenosiłem wszystko krok po kroku, jednak teraz nie mogę zainstalować danej aplikacji. Za każdym razem pokazuje np. Music player.apk installation failed. Chciałem przerzucić tak odtwarzacz z XXLSJ do XXLQB. nadpisałem pliki, przy próbie instalacji błąd. Chciałem zainstalować odtwarzacz fabryczny z XXLQB i dalej błąd. W efekt jest taki że nie mam ani odtwarzacza z LSJ ani nawet fabrycznego z LQB :<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim chciałbym się przywitać i pozdrowić wszystkich użytkowników forum, jako że jest to mój pierwszy post.

Odkopuję nieco temat ponieważ mam problem który opisał wtykens14.

Instrukcja świetna wszystko zrobiłem zgodnie z tym co napisane i z obrazu adka przekopiowałem pliki do telefonu. app/ wrzuciłem tam pliki i uruchomiłem ponownie tel. Niestety nie działa mi przerzucona aplikacja. Mówię tu konkretnie o zegarku/budziku systemowym, który przez pomyłkę usunąłem z tel.

Ma ktoś może jakieś propozycje ? Bo przeinstalowywać system dla zegarka to trochę mija się z celem ;)

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HHZ

Może nadaj odpowiednie uprawnienia/permisson (np. przez root explorera) wrzuconej apce; read-owner [x], read-grop [x], read-others [x], write-owner [x]. Jeśli masz customa opartego o aosp to pamiętaj o tym, że apki z samsungowych romów nie zawsze będą na nich działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi