Skocz do zawartości
majczu

AmonRA Nexus 1.7.0.1 Recovery Desire Port

Rekomendowane odpowiedzi

ufff... na Linux Ubuntu z uprawnieniami root poszło jak marzenie, pełny automat...

dzięki wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy mogę wgrać Recovery AmonRA 1.7.0.1 R5 na Desire poprzez aplikację Terminal Emulator z pozycji telefonu wg tej instrukcji:

1. obraz recovery (czyli: recovery-RA-desire-v1.7.0.1-R5.img) umieszczamy bezpośrednio na karcie SD

2. w emulatorze wpisujemy: "su" (i pojawia się poniżej #)

3. kolejno piszemy: "flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-desire-v1.7.0.1-R5.img

4. dajemy enter i pojawia się # co oznacza sukces

5. restart systemu

??

Mam roota, ROM NexTSense v5.0, najnowsze radio, ext3...

Czy to prawda że po wykonaniu tych czynności nie będę już potrzebował PC żeby uruchomić recovery?

---

Dobra dostałem odpowiedź z xda. Ten sposób niestety nie działa na Desire :( chodzi o to, że nie można ominąc zabezpieczeń bootloadera.

Edytowane przez maciekdobry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

skoro masz roota to sflaszuj poprzez recovery zip zn nowym recovery -Amon . Tak w tym recovery nie potrzebujesz pc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tbadoo

W tym recovery jest menu Mount gdzie są opcje montowania m.in. System i Data. Do czego to służy bo jakoś nie mam (lub nie wiem jak pewnie) po wykonaniu tych czynności w dalszym ciągu dostępu do System i Data z poziomu recovery Amon Ra?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    macku

Czy ma cos nowego Amonra czego najnowszy Clockwork nie ma?

Edytowane przez macku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

W AmonRa działa poprawnie wipe battery i rotate settings. Dla mnie to jest największy plus. Nie raz przy instalacji nowego romu po zrobieniu wipe battery stats, czas pracy telefonu wydłuża się o 20-30%. No i masz je na stałem wgrane w telefon, bez potrzeby używania rom managera i posiadania ciągle pliku recovery na karcie SD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli w recovery z unrevoked nie wejdę z poziomu bootoladera? Znalazłem pewną wypowiedź:

The recovery 2.5.0.7 was launched when I launched the recovery through the ROM Manager.

But I found that the recovery 2.5.0.1 was launched when I launched the recovery through "adb reboot recovery" command.

I re-installed the recovery 2.5.0.7 with unrEVOked tool. (I can not install it with fastboot)

After that, I came to be able to launch the recovery from bootloader.

Ale jakieś jest to wszystko podejrzane. Wgram chyba faktycznie recovery Amon_RA jeśli nie ma z nim żadnych problemów na hboot 0.92 i 2.2.

---------- Post dołączono o 00:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

Tak nawiasem w clockwork również jest wipe battery stas, dlaczego miałoby to nie działać poprawnie? Również jest na stałe wgrane i nie muszę używać rom managera :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Bo nie działa poprawnie, zrób sobie to zobaczysz, że nic się nie pojawi a bateria nie będzie dłużej trzymała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hm... a co miałoby się pojawić? Recovery poprosiło o potwierdzenie "Yes", chwilę był czarny ekran i powrót do głównego menu. Spróbuj sam, może korzystałeś z jakiejś starszej wersji a teraz to naprawili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi