Skocz do zawartości
rafcik_er

Problem z Wifi - Defy rozłączająca internet w domu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z siecią u mnie w domu. Router: TL-WR841N

Problem polega na tym że gdy łączę się z siecią wszystko jest ok. Ale po jakichś 2-3 minutach że tak powiem znika sieć, znaczy sie jest sieć lecz nie ma internetu... problem o tyle dziwny jest bo gdy znika ten internet po przez połączenie sie telefonem z siecią znika też internet np na wszystkich laptopach w domu. Po prostu kaput pojawia się zółty znaczek na tym zasięgu sieci w Widnows 7. A co jeszcze bardziej dziwne na komputerze który jest podłączony do routera kablem internet jest... Jaki może byc tego przyczyna? Dodam że mam na defci swojej CM 7.1 i dodam jeszcze to ze na innych sieciach (np. na stancji, w KFc czy gdzieś indziej) wszystko jest OK

Aha i jeszce jedna sprawa... Nie zawsze sie tak dzieje, tzn gdy połączę telefon z siecią to wszystko gra. Ale w 70% przestaje dzialac

Edytowane przez rafcik_er

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Sprawdź czy odpowiednio został wpisany MAC adres Defy jako urządzenie dopuszczone do połączenia.

2. Wyłącz zabezpieczenia sieci bezprzewodowej i zobacz czy na otwartej sieci problem dalej występuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro problem występuje tylko u ciebie w domu to znaczy, że coś jest nie tak z routerem. Czy twój dostawca dopuszcza przypisanie kilka zewnętrznych adresów ip? Ja np mam możliwość uzyskania 3 zewnętrznych adresów i tak długo jak nie przestawiłem w routerze przypisywania adresów z WAN na LAN to tylko 3 urządzenia miały internet, bo więcej nie dało się przydzielić. Spróbuj też ręcznie ustawić przydział adresów poprzez MAC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam trochę podobny problem i od 3 miesięcy próbuję go rozwiązać - bez skutku. Posiadam router TL-WR543G i wgrany obecnie CM 7-20120428-UNOFFICJAL -jordan . Sprawa ma się tak, że po połączeniu z routerem również nie posiadam internetu. Pomaga rozłączenie i ponowne nawiązanie połączenia. Sęk w tym, że żeby mieć internet muszę powtórzyć tą operację od 15 do nie raz ponad 70 razy... Bardzo, ale to bardzo rzadko uda się pomyślnie połączyć za pierwszym razem. Dodam, że PC, inne telefony czy laptopy nie mają problemów z połączeniem. Motka łączy się poprawnie z różnymi routerami, ale z moim ma ogromny problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problemem sa romy oparte na andkach 2.3.6 w gore, bylo juz to nie raz poruszane. Niektorym pomaga reczne dhcp, innym zmiana liczby kanalow w ustawieniach wifi defy, jeszcze innym zmiana sterownika do wifi, a i podmiana firmware w routerach czy zmiana parametru dhcp leases.

Zacznij od sprawdzenia innego softu, np czystego froyo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak. Moja widza odnośnie routerów jest praktycznie zerowa. NIe umiem wejść nawet w ustawienia :) Być może soft jest winowajcą. Puki co telefon dobrze chodzi ale chyba się odważę coś nowego wgrać. I takie małe pytanko. Czy gdzieś na forum jest napisane jak z tego CM 7.1 wrócić do stockowego softu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgranie oficjalnego softu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi pomogła zmiana ustawień szyfrowania sieci z AES na TKIP w routerze. Wchodzisz w przeglądarce na stronę http://192.168.1.1/ user i hasło: admin (o ile nie zakładałeś innego. Wchodzisz w Wireless potem Wireless Security i tam zmieniasz Encription z AES na TKIP. U mnie zadziałało :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nadal problem z tym złomowanym routerem. Nie mogę wejść do ustawiań. Wpisywałem już:

http://192.168.1.1/

192.168.1.1

www.192.168.1.1

Serwer 192.168.1.1 zbyt długo nie odpowiada.

Tu screen z moich ustawień:

post-58849-14255707431068_thumb.jpg

I gdy wpiszę w przeglądarkę 192.168.88.1 wyskakuje mi takie coś:

post-58849-14255707431309_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne że jeszcze nikt na to nie wpadł. Poszukaj magicznego przycisku reset na obudowie routera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi