Skocz do zawartości
rafcik_er

Problem z Wifi - Defy rozłączająca internet w domu.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bede resetował bo konfiguracja jest skomplikowana. Nie mam żadnej netii czy neo tylko internet radiowy, nie znam danych, wszystko było robione przez mojego dostawcę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam radiówkę. A antenę odbiorczą posiadam Ubuqiuti NanoStation Loco M5 [czy jakoś tak :P ] Jak się logujesz u dostawcy? Przez PPoE? Bo np. ja mam na sztywno ustawione IP i działa. Router ASUS RT-N12E. Mi DiFajka (CM7 od FuZZa z 3 czerwca) raz się połączyła z wifi, następnym razem już nie, po prostu sieci nie widział. Szyfrowanie WPA2-AES. Po zmianie trybu wifi z Auto (cały czas nadawał w standardzie n) na mixed b/g wszystko mi śmiga. Jeśli boisz się resetu Twojego routera, to jest jeszcze płyta, która sama Ci wszystko skonfiguruje :) Bynajmniej ja tak mam. Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi zmiama z kodowania AES na TKIP pomogła i router nadal nadaje w standardzie n. Poszukaj w ustawieniach powinno gdzieś się to znaleźć.

Wysłane z MB525 z JB

Edytowane przez mortiiss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rabbit

Naciskając przycisk reset nie stracisz ustawień. Przytrzymując go na 10s, owszem. Także śmiało możesz zwyczajnie zresetować i zobacz czy nadal jest ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Restartuje go zawsze po tym jak zaniknie internet... inaczej nie pojawił by sie na lapku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niektórym pomaga również ustalenie stałego ip. Rozumiem że z tkip kolega próbował?

Wysłane z MB525 z JB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przypuszczalnie jest włączone filtrowanie MAC i nie jest dodany MAC z Defy, większość routerów tak reaguje na próbę włamania a tak jest to odebrane przez router, po prostu odcina dostęp do neta w obie strony na jakiś czas.

Ze zrzutu który zamieściłeś i opisu prób logowania wynika że adres IP Twojego routera został zmieniony ręcznie na inny niż standardowy w celu uniknięcia konflikty IP w sieci.

Najszybszym i najprostszym sposobem na rozwiązanie tego problemu będzie kontakt z dostawcą internetu, który może w ciągu 2 minut dopisać MAC albo poda Ci prawidłowy adres IP Twojego routera wraz z loginem i hasłem żebyś mógł to zrobić sam. Bo domyślam się że w takim przypadku również te dane zostały zmienione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    drakko

Sorry za odkopanie - ale widzę że poruszacie temat który wałkowałem już na htc magic i Defy. W obu przypadkach problem był na cyanie - raportowałem ten bug i został on nawet naprawiony w oficjalnych branchach cyana ale wygląda, że błąd powrócił. Na 80% problemem jest DHCP routera. Zazwyczaj ustawione jest że IP jest przyznane na zawsze. Informacja ta jest jednak przez niektóre routery przekazywana w sposób, którego niektóre romy androidowe nie akceptują (zamiast kodu informującego o przydziale "na zawsze" jest wysyłana liczba powyżej zakresu obsługiwanego przez androida - efekt systemowi android wydaje się że IP dostał na kilka s lub jego ważność już wygasła). Rozwiązania (każde powinno zadziałać):

- wyłączenie DHCP na routerze i korzystanie z static IP

- zmiana ustawienia DHCP leas time (lub coś w stylu IP przyznane na ...) na wartość poniżej 10 lat (wartości powyżej powodują restart wifi na androidzie) - może być rok, dwa lata lub co tam macie dostępne w routerze.

- zmiana routera na taki który prawidłowo wysyła informacje ;) (nigdy nie wiesz czy akurat ten będzie działał - u mnie netgear wszystko śmiga na ustawieniu "na zawsze" a na edimaxie działy się cuda)

-zmiana romu na taki, który działa z tymi ustawieniami routera.

Dwie ostatnie opcje to szukanie igły w stogu siana - pozostaje zabawa z ustawieniami DHCP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ja też odgrzebie :P Ja np mam problem z ruterami firmy tp-link na innych mi łączy a ta firma akurat nie pozwala. Co może być powodem? Właśnie muszę zmienić ruter na nowszy i myślę na TP-Linkiem tylko mam obawy czy moja Motka będzie na tym działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi