Skocz do zawartości
treborm

Żółta plama na dole wyświetlacza

Czy miałeś problemy z wyświetlaczem w Xperia S?  

234 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy miałeś problemy z wyświetlaczem w Xperia S?

• Nie
      • Tak i nadal mam ten sam telefon z wadą, nie oddawałem na gwarancję
      • Tak, oddałem na gwarancję i nic to nie dało, wciąż mam wadliwy wyświetlacz
      • Miałem, ale telefon został naprawiony/wymieniony w serwisie i już jest ok

Rekomendowane odpowiedzi

Dopadła mnie ta przypadłość po tygodniu używania:-( Jest cały wątek na Xda poświęcony temu. Pojawiła się ta plamka po tym, jak go nieco zagotowałem Xperię w uchwycie samochodowym z odpalonym NaviExpertem. Monitor baterii pokazal mi 46 stopni. No i dzisiaj rano na białej stronie przeglądarki mam plamkę na dole wyświetlacza :'( Mam wersję produkcyjną 12W11. Miał ktoś z Was taką przypadłość? Ja na razie nie wybieram się z tym do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To błąd. Wada ta była szeroko opisywana na łamach każdego medium. Jest to wada produkcyjna, początkowo produkowanych modeli (z "pierwszej taśmy"). Producent ogłosił, że po nagrzaniu telefonu, występuje ta właśnie żółta plama i zobowiązał się do wymiany każdego takiego wadliwego modelu w sygnowanym przez siebie salonie.

Nie podajemy linków do stron konkurencyjnych - meegi.

Edytowane przez meegi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. To w takim razie muszę odwiedzić serwis.... Normalnie żyć nie mogę bez tego telefonu. Dlatego taka mała rzecz nie wydawała mi się istotna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Sony Center wymianiają "od ręki" więc na długo z telefonem się nie rozstaniesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    reverpl

Super, ja mam w orange, dzisiaj zauważyłem plamę w przeglądarce na białym tle, a nie wiem gdzie fakturę posiałem. :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ad3Q71

Mój telefon raz też się zagotował do 46 stopni więc rozjaśniłem ekran do 100% wszedłem w aplikację "latarka", aby włączyć mocno białe tło.. i również mam 2 małe plamki koloru żółto-pomarańczowego. Nie są one duże i są widoczne tylko na białym tle.

Poczekać troszkę z reklamacją czy jechać od razu ?

Aaa te plamki mogą się zrobić większe ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ad3Q71

Tak, palmki staną się większe gdy zostaną narażone na temperature podobną do tej, z którą telefon miał już raz styczność. Tylko od Twojej woli zależy to, czy oddasz telefon teraz, czy później, bo plamki powiększą się na 100% zważywszy na temperaturę powietrza na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema, jutro dostane moja xperie s, z tego co widzę na forum xda to problem jest bardzo powszechny, ktoś nawet napisał że z 9 telefonów które widział 7 miało ww problem. Mój telefon będzie z t-mobile, nie wiecie jak u nich wygląda sprawa z wymianą? A może lepiej wysłać do serwisu np. regeneris? Wiem że martwię się na zapas ale po przeczytaniu wątku na xda nie jestem optymistą ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szop

Też mam ten problem, zauważyłem tą żółtą plamę jakiś tydzień temu. Jutro pojadę do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ad3Q71
    Napisano (edytowane)

Mati ja, także mam telefon z T-mobile i ewentualnej wymiany dokonuje się w salonie "sony center" ja jadę w piątek do Katowic z reklamacja. Dziwne jest to, że gdy po włączeniu aplikacji "latarka" i ustawieniu aby ekran się rozjaśnił na biało to plamki są widoczne u góry i po obu stronach ekranu dość wyraźnie, a także mocniej gdy zmienię kąt patrzenia na wyświetlacz, a gdy włącze przeglądarkę i jest jakieś inne białe tło to już mniej widać żółte przebarwienia.

ed# Dziś rano wstaje i temperatura telefonu to 34 stopnie wchodzę w aplikacje "latarka" i plamy są widoczne ale jakby mniej więc włączyłem grę i po chwili temperatura telefonu wyniosła 40 stopni momentalnie żółte plamy pojawiły się wyraźnie na białym tle a na szarym widać przebarwienia koloru białego. Chyba przed oddaniem xs do serwisu troszkę go rozgrzeje.

Edytowane przez ad3Q71

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi