Skocz do zawartości
krolik112

Błąd aktualizacji do 4.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z aktualizacją na HTC Sensation. Problem polega na tym, że aktualizacja nie jest kończona poprawnie. W trakcie instalacji, przy rebootcie telefonu, mam na ekranie robocika i wykrzyknik. Dalej to pomaga już tylko wyjęcie baterii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

musisz wgrac czysty stockowy nie zrootowany rom a pozniej sie zaktualizuje bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja podepnę się do tematu. Mianowicie mi nadal nie widać aktualizacji? Czy to normalne? Z tego co się zorientowałem większość użytkowników Sensation posiada aktualizację. Mój telefon nie jest brandowany.

Może powodem jest to,że oddawałem go kiedyś na gwarancje i miałem wymienianą płytę główną i mam inny numer IMEI i nawet w HTC nie mogą odnaleźć po moim nowym IMEI mojego telefonu.

Drugim problemem może być to,że jak wgrywałem ROM to potem robiłem RUU i może wgrałem inne RUU niż trzeba było? Prosił bym o pomoc co mogę zrobić z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

krystiang - może być problem imei, ale sprawdź jaki masz cid, ruu dla Europy jak masz to cid powinieneś mieć HTC__032

Pozdrawiam

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krystiang - może być problem imei, ale sprawdź jaki masz cid, ruu dla Europy jak masz to cid powinieneś mieć HTC__032

Pozdrawiam

A jak najszybciej sprawdzić cid? Kurde swojego czasu instalowałem custom rom i wiedziałem jaki to był nr cid, ale teraz nie pamiętam.Wydaje mi się,że był to HTC_032.

A co mi da jeśli będę wiedział,że jaki mam nr Cid?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

poszukaj na forum: albo przez adb (komenda adb fastboot getvar cid lub przez terminal emulator z poziomu telefonu (wątek o debrandzie i aktualizacjach ota - tam Smogg opisuje obie metody przy zmianie cid))

a da Ci to, że jak będziesz chciał wrócić do oryginalnego oprogramowania to z oryginalnym cidem aktualizacje ota będą działać (ewentualnie HTC__032 :) ) i z super cidem na serwis nie wyślesz;)

Edytowane przez cezary1808

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Więc tak. Zmieniłem cid na europejski ( HTC__032). Mimo tej zmiany nadal telefon nie widzi mi aktualizacji. Gdzie może tkwić problem??

@edit

Próbowałem także z cid dla Polski HTC__B25 ale też nic nie widzi.

Teraz mam cid europejski.

Edytowane przez krystiang

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ruu dla europy wschodniej wgrałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem dokładnie to: RUU_PYRAMID_ICS_HTC_Europe_3.30.401.1_Radio_11.69.3504.00U_11.22.3504.07_M_test_240585. Kurde nie wiem co jest nie tak. Chyba,że wgranie jeszcze raz ruu by coś pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

To ROM testowy. Wgraj oficjalny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi