Skocz do zawartości
KunDun

TUTORIAL Odblokowanie bootloader'a dla początkujących

Rekomendowane odpowiedzi

KunDun

Wyobraź sobie, że nie jesteś pierwszą osobą, która mnie o to prosi :D

Dostałem parę PW z prośbą o stworzenie takiego tutka - jednak nie będzie to takie proste :E

Najlepiej by było wgrywać RUU z wersją europejską - czyli 1.29.401.11 (najnowsza) - ale żeby to zrobić (albo inaczej: żeby DAŁO się wgrać jakiekolwiek RUU) musisz mieć zgodny CID z RUU, które wgrywasz. No i ad rem - nie ma jeszcze opcji (albo po prostu nie znalazłem takowej, choć sporo szukałem po XDA i temu podobnych) żeby to zrobić - trzeba czekać na jakiegoś SuperCID'a.

Innym sposobem na "debrand" jest... wgranie customa, ale zapewne nie jest to rozwiązanie, którego szukałeś :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Do zmiany CID jest potrzebny S-OFF, a tego jak wiemy ciągle nie ma ("nagroda" dla developera, który tego dokona ciągle rośnie).

Innymi słowy - nie ma S-OFF, nie ma debrandowania... bo wgrywania customów jako formy debrandingu bym nie zaliczał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    holipa

a może by tak jakiś mądry człowiek zmienił ruu tak by działało na wszystkich cid'ach ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kopsnij klucz prywatny HTC to sie zalatwi zmiane RUU :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Ktoś od nas ma nick AdamLange na XDA? :oczy:

Skoro z tego tematu poza samym tutorialem jak odblokować słuchawkę przy użyciu HTCdev, zrobiła się też ciekawa dyskusja nt. wpływu tego zabiegu na gwarancję urządzenia... warto podzielić się kolejnym linkiem XDA, opisującym sytuację w Polsce [ENG]:

HTC Warranty after HTCDEV.COM bootloader unlock. (HTC Poland)

Niestety, nasz oddział HTC też deklaruje rozumienie "MAY void your warranty" jako "WILL FOR SURE void your warranty" :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k0v4l
    Napisano (edytowane)

pierwszy raz zastanawiam się nad czy rootować czy nie, wcześniej zaraz po odbiorze sprzętu leciał custom romik, a teraz mam znak zapytania nad głową. Samsung jednak nie pcha ludzi pod górkę z sgs3

edit : no i pękł bootloader, nie było sie co szczypać z tematem :P

Edytowane przez k0v4l

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam roota i nie żałuje, customy o wiele lepiej obchodzą się z baterią i brak trzech kropek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też bootloader pękł i oto chodzi. Wgrany rom Android Revolution HD 7.1.0 | AROMA | High Quality & Performance | 2.05.401.2 przu pomocy kolegi k0v4l. Chylę czoła koledze.

No i nie ma tych trzech kropek tylko można menu wybierać z kart.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Tak jak napisalem Ci w prywatnej wiadomosci - jesli byl odblokowany i zablokowany z powrotem, to zwykle:

fastboot oem unlock

odblokuje go z powrotem. Jesli nie byl odblokowywany to nie wystarczy, trzeba przejsc cala procedure z niniejszego tutoriala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi