Skocz do zawartości
KunDun

TUTORIAL Odblokowanie bootloader'a dla początkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Smogg

Po powtórnym zablokowaniu słuchawki zamiast LOCKED pojawia się RELOCKED. Nie trzeba mieć dostępu do komputera i bawić się w komendy fastboot - widać od razu po wejściu do bootloadera.

Edytowane przez KunDun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie. Czy ktoś pracuje nad tym aby po odblokowaniu boota można było uzyskać znowu Locked po wgraniu oryginalnego softu.

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HTC w swoim FAQ pod pytaniem "Czy mogę przekładać chip NFC do innego telefonu lub innego urządzenia?" napisało:

UWAGA: Należy pamiętać, że modyfikacja pamięci ROM i oprogramowania sprzętowego spowoduje unieważnienie gwarancji.

Czyli tam się przyznali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Jak to się ma w takim razie do tego ?

Cóż, raz naprawią, raz nie, obyśmy po prostu nie musieli się o to martwić ;)

Edytowane przez KunDun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamietaj, ze to byly problemy stricte hardwareowe.

Jak sie komus grzeje telefon to juz moze byc gorzej - zawsze moga zwalic na zmieniony SW. Do tego trzeba miec na uwadze, ze im mniej naprawia na gwarancji, tym wiecej kasy w kieszeni zostanie HTC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możecie mi powiedzieć czego dotyczy data pod eMMC-boot ??

post-23723-14255708094937_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plato

Mam taki problem, zablokowałem ponownie bootloader i chciałem wgrać oryginalny rom przez RUU ale cały czas wyskakuje mi komunikat, że poziom baterii jest za niski, telefon nie odpala ale świeci się diodka ładowania. Chciałem znowu zablokować bootloader poprzez fastboot oem unlock ale nie działa. Czy może mi ktoś pomóc jak ponownie go zablować, wtedy wgrał bym jakiegoś customa i telefon by ożył.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś słyszał może coś o sposobach odblokowania bootloadera bez ingerencji w tą strone internetową i informowania o tym fakcie HTC? Ktoś nad tym pracuje? Jakieś daty może są podane? Mój HOX nie do konca wydaje mi sie sprawny (mam go od 2 tygodni), boje sie zeby nie było gorzej po zrobieniu roota, bo wtedy będzie bez gwarancji i póki co czekam na możliwość odblokowania w inny sposób....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja doszedłem do wniosku, że HTC nie może przez swoją stronę internetową przypisać nam "odblokowany telefon". Nie mają takiego prawa, jedynie w serwisie jeśli zobaczą UNLOCKED to możemy mieć problemy. Dlaczego? A no z tego powodu, że nawet po wysłaniu od nich klucza do odblokowania nie musimy tego robić. Możemy zaznaczyć rezygnuję i pozostawić gwarancję. Wtedy strona już nie działa, a jedynie korzystamy z fastboota. Tak więc musimy tylko czekać na złamanie zabezpieczeń i zmianę na LOCKED. Gwarancja będzie, telefon zablokowany, a serwis z miłą chęcią nam naprawi telefon. Tylko jest jeden mały problem, do obejścia tego problemu daleko i nie wiadomo czy w ogóle się uda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi