Skocz do zawartości
Pararocker

Jaki najstabilniejszy, najbardziej dopracowany ROM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Motorolę Defy z czerwoną soczewką i aktualnie używam najnowszego WIUI (poprzednio CM7.2) i wszystko jest w miarę OK, ale raz na jakiś czas system potrafi przymulić.

Szukam jakiegoś ROMu, który będzie jak najbardziej stabilny i dopracowany (czyli ma wszystko działać w 100%). Nie zależy mi zbytnio na wydajności w grach itp., Adobe Flasha też nie potrzebuję, Opera Mobile musi jednak działać płynnie. I dobrze by było gdyby trzymał jak najdłuzej na baterii.

Niekoniecznie musi być j. polski, ale byłby tu na plus.

Aha, i musi być rootowalny, bo potrzebuję Firewalla (chyba ze są jakies ktore nie wymagają roota i pozwalają na blokowanie dostepu do internetu poszczegolnym aplikacjom?)

Czyli wymagania: stabilny, dopracowany, długo działający na baterii. Wydajność w grach nieważna, ale programy typu Opera Mobile muszą sprawnie działać.

Wiem, ze w przypadku Androida (nigdy więcej nie kupię tego dziadostwa, mój iPhone 3G sprzed 4 lat działa tylko troszkę wolniej od Defy, ale za to w pelni stabilnie, nie lapie nigdy zadnych 'laggow', restartow, zawieszek, aplikacje nigdy nie crashują) to nie do konca mozliwe, ale poproszę o podanie ROMu który bylby najblizszy moim wymaganiom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Robalo

U siebie, na zielonej mam CM7 od Fuzza z 16.04, do dzisiaj żadnego, nawet najmniejszego błędu czy restartu i stosunkowo długi czas pracy na baterii. Wydajności nie testowałem, ale tak się składa że tego nie potrzebujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie doświadczyłem żadnych spowolnień w WIUI...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gingerbread z innym niz stockowy launcher.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krisku

A jaki polecicie do gier? Żeby wydajność była bardzo dobra żeby gry takie jak gta 3 działały płynnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do gta 3 nie romu a sprzetu potrzebaa8)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam WIUI już dość długo i nie miałem żadnych lagów, restartów czy innych kwiatków. Wszystko działa tu stabilnie i szybko. Na nic innego bym tego romu nie zmienił. Nie wiem co trzeba robić, żeby przymulić WIUI. Spróbuj może dograć supercharger v6 (LINK).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najstabilniejszy? Oficjalny 2.2...

Porównując defy do 3G to trochę dziwne porównanie. 2 różne platformy. miałem już w ręku dużo telefonów z androidem i powiem ci, że akurat defy przez ten kernel jest felerna. Taki GT540 chodził bardzo wolno, ale nie zdarzały się wysypywania aplikacji, czy restarty. Uptime 2 tygodnie to było normalne, w defy 2 dni nie mogę osiągnąć, bo albo sama zwiśnie, albo po odpaleniu jakiejś gry muli. Ale defy jednak szybko chodzi, ma bardzo dobra jakość rozmów i mikrofonu, jest jak najbardziej używalnym telefonem, czego o GT540 powiedzieć nie można. Tam menu potrafiło otwierać się 10 sekund, a pojawienie się ekranu blokowania drugie tyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli oficjalne Froyo jest najstabilniejsze to ja dziękuję. Jak miałem ten ROM to tez zdarzały się crashe aplikacji czy jakieś dziwne spowolnienia.

Np. na WIUI wczoraj miałem coś takiego, żę telefon przez ~2 minuty działał tak jakby z opóznieniem, czyli jak klikalem MENU to ekran reagowal dopeiro po jakims czasie, tak samo nacisnalem na przycisk wylaczenia ekranu, a ten wylaczyl się dopiero po kilkunastu sekundach. Ale co było najgorsze - jakieś z 5 dni temu gdy chciałem do kogoś pilnie zadzwonić - najpierw wysypał się Launcher (MIUI Launcher), później aplikacja to telefonowania po czym telefon złapał to 'spowolnienie' i po paru minutach się zresetował.

A na oficjalnym Froyo było jeszcze gorzej, nie wspominając takich kwaitków jak wczytująca się dobre kilkanaście sekund lista aplikacji w Menu Ustawienia.

Obecnie jest tak, że kartę SIM mam w moim starym iPhonie, który pomimo że działa powoli (choć niewiele, np. aplikacja YouTube wczytuje się z 1s dłuzej niz na Defy), to się nie zawiesza i działa w pełni stabilnie, jeśli coś włączam to wiem że będzie działać (przez te 4 lata przeglądarka Safari ani razu mi się nie zawiesiła).

Android na początku wydawał się fajny - można pogrzebać sobie w ustawieniach, wybrać jakiś niestandadowy Launcher czy blokadę ekranu, ale gdy dochodzi co do czego, to do codziennego użytkowania się po prostu nie nadaje (nie wiem jak w przypadku innych telefonów, piszę tutaj od Defy), bo jak inaczej uzasadnić to że iPhone ze 128MB ramu, 400MHz procesorem sprawniej działa od Androida z 1GHz procesorem i 1/2GB pamięci RAM (nie wspominając o tym że Android Market w ktorym 3/4 aplikacji o smieci to smiech na sali przy Apple Appstore)? Jestem pewien że moj kolejny telefon nie będzie miał Androida - albo Windows Phone (jesli się polepszy systuacja z dostepnoscia aplikacji) albo iPhone (5?).

Testowałem oficjalne Eclair, Froyo, Gingerbread (dla Defy+), CM7.2 Nightly od Quarxa (GB) i Epsylona (Froyo) i najnowsze WIUI - jest jeszcze coś innego wartego przetestowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nie, raczej kup sobie iphona lub nokie lumie, bo tutaj raczej cudow softem nie sprawimy.

komentarz nie ma formy zlosliwosci, ale jedynie porady, bo ja np. Twoich problemow z telefonem nie odnotowywalem.

Edytowane przez Li Mu Bai

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi