Skocz do zawartości
Pararocker

Jaki najstabilniejszy, najbardziej dopracowany ROM

Rekomendowane odpowiedzi

Najstabilniejszy jest IMO Fuzz. Ten z 16.03 już był dobry, jednak te najnowsze są podobno jeszcze lepsze. Nowszy kernel jest wydajniejszy w 3D jednak na co dzień lepiej sprawi się stara wersja. Poczytaj temat o Cm 7.2. Obecnie mam chyba wersję z 24.04. J-B chyba instaluje zawsze nowsze wersje od Japończyka, może z nim pogadaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na ile wycenicie Motorolę Defy (czerwona soczewka, obudowa czarna) w stanie idealnym z gwarancją do lutego 2013 (pelen komplet, sluchawki, instrukcje, itp.)?

Dość juz mam tej zabawy we wgrywanie nowych ROMów (po kiego @!@()! jest w ustawieniach Froyo opcja aktualizacji, skoro nie działa?), telefon jest do pracy a nie do ciąglego grzebania w nim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boos3r

Spróbuj Ms2gingera jak chcesz zeby wszystko dzialalo i bylo stabilne plus dograj sobie launchera pro a starego launchera wywal root explorerem. Bedziesz mial szybki rom z długo trzymającą baterią. Rom jest stabilny bo to wzasadzie stock rom z defy+ z kilkoma dodatkami.

Dodam ze Froyo dla defy to padaka i najgorsza rzecz jaką można naszej komórce zrobić :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam ze Motorola Defy spokojnie ogrnia GTA3 na ROMIE CM7 od ROKRA mozecie nawet na Yt zobaczyc z bardzo ladna grafika nie okrojona to chyba najwydajniejszy i stabilny soft na Defy .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

za 300zl moge odkupic, w koncu wiecej nie bedzie warty tak problematyczny telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up, tobie wraz tą infantylną ironią już podziękuję.

Tobie może grzebanie w telefonie i wgrywanie coraz to kolejnych ROMów może sprawia radość. Mnie nie, i tyle na ten temat. Dla mnie telefon ma przede wszystkim działać, jestem już za stary na takie 'zabawy'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Pararocker jak sie przestaniesz dasac, to zrozumiesz, ze korzystajac z wlasnego doswiadczenia podalem najlepsze w Twoim wypadku rozwiazanie. Po przeczytaniu Twoich wypowiedzi wiemy czego juz probowales i czego wymagasz od telefonu. W odpowiedzi napisalem Ci prawde, bo sprawdzilem wiele romow do defy i wiem, ze zaden Ci nie da tego, czego oczekujesz.

Dodatkowo, po co mamy walczyc z wyrobionym juz zdaniem o Androidzie, uprzedze Twoj zarzut o bycie fanboyem androida, znam pozostale systemy operacyjne, jestem bardziej fanem iOS i wrogiem Symbiana, ale znam tez minusy tych systemow i nie bede pisal Ci bajek o androidzie i jego niezawodnosci, tak jak Ty piszesz bajki o iOSie.

Zacytuje

Wiem, ze w przypadku Androida (nigdy więcej nie kupię tego dziadostwa, mój iPhone 3G sprzed 4 lat działa tylko troszkę wolniej od Defy, ale za to w pelni stabilnie, nie lapie nigdy zadnych 'laggow', restartow, zawieszek, aplikacje nigdy nie crashują

iOS tak samo potrafi lagowac, crashowac aplikacje, takze restartowac oraz zawieszac

Edytowane przez Li Mu Bai

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Li Mu Bai ma rację, każdy system obecnie dostępny ma zarówno wady jak i zalety, a na pewno zaletą androida jest zarówno możliwość dostosowania go do własnych potrzeb w znacznie większej skali niż innych na rynku jak i możliwość ingerencji w sam system.

Pararocker domyślam się że zależy Ci na stabilności systemu przede wszystkim w codziennym zwykłym użytkowaniu, pomijając inne wodotryski w stylu "gra taka a taka działa na..."

Proponuję Ci oryginalne Froyo 2.2 , zrotowane, do tego aplikację SetVsel dostępną w markecie tam zaznacz opcję Apply@Boot i Set vm.min_free_kbytes=4096 oraz podkręć procesor w VSel3 na 64 / 1000.

U mnie Defy z Orange z bursztynową soczewką na tych ustawieniach na oryginalnym Froyo od długiego czasu działa bez zarzutów i stabilnie.

Żadnych zawiech, żadnych restartów.

Od razu uprzedzę wypowiedzi w stylu "za duże napięcie" na mniejszym niestety ale zdarzały się problemy z telefonem, to napięcie jest w moim przypadku najniższe stabilne, a różnica czasu pracy na baterii jest w ogóle nie odczuwalna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    meilbox

cm7 od maniac i wszystko w temacie... nie wiem jak możesz mieć problemy na defy skoro są oficjalne cm7 oraz miui gdzie wszystko działa bez najmniejszego problemu i błędów... niestety ale najczęściej winowajca jest użytkownik a nie urządzenie :-) osobiście jadę ma cm od ponad pół roku tylko build maniac i zero problemów.

używam 3 różnych systemów i dla telefonu do dzwonienia bada sprawdza się idealnie, do grzebania i zabawy andek zaś jak tablety to tylko ios...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba nikt o to nie pytał, więc czy robiłeś wipe data/cache/dalvik po/przed każdym wgraniu kolejnego romu? Ja pamiętam, że mi się jakiś rom sypał dopóki nie zrobiłem wszystkich wipe. WIUI 2.4.20 + Launcher Pro i wszystko działa jak marzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi