Skocz do zawartości
andre_wj

Użycie fasterfix a naprawa gwarancyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Stwierdziłem ostatnio, że muszę w końcu oddać swojego RBM'a do naprawy w ramach gwarancji w celu naprawy kurzu pod ekranem (w jaki sposób to mnie nie boli). I tu pojawia się problem, ponieważ zrootowałem telefon i zmieniłem konfigurację pliku ustawień gps programem fasterfix.

Samo rootowanie to żaden problem do odwrócenia, ale sprawą jest nowy konfig gps - na starych ustawieniach to telefon w pół godziny nie potrafił złapać fixu gps, a teraz po użyciu fasterfix i aktualizacji przez gps status łapie w 5-10 sekund :)

Pytanie jest takie: czy jak oddam telefon na gwarancje z powodu kurzu pod ekranem, to mogą mi zakwestionować gwarancję poprzez fakt ingerencji w pliki systemowe?

Czy ktoś posiada może oryginalny plik ustawień gps z RBM'a One z andkiem 2.2.2 (wraz z informacją, w którym katalogu na tel on się znajduje)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Djalo

Zrób unroot i ttyle, patrzą tylko na numerek softu :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak coś to lokalizacja tego pliku to:

/system/etc/gps.conf

Zapytaj kogoś kto ma oficjalny ROM i roota, ale tak jak kolega mówił oni i tak na to nie patrzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za info, lecz niestety za późno. Tez mi się wydaje, żeby przy awarii czysto mechanicznej (rozszczelnienie obudowy) patrzyli na to, że mam gps podkręcony. A za późno, ponieważ zrobiłem unroot, sprawdziłem dla pewności rootcheckerem czy nie ma roota i oddałem tel do salonu play na naprawę. Zobaczymy co powiedzą, bo oprócz roota i fasterfixa żadnych innych modów nie robiłem. Jak wróci to czzas na inny soft, skoro i tak wgraja mi czysty, to nic nie stracę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja oddałem też telefon na kurz pod wyswietlaczem (wymianiany wczesniej byl dotyk) i Ze tak powiem ładnie oprocz tego co mieli zrobic wgrali nowy soft i skalibrowali sygnał.

Soft miałem nowy oficjalny 2.2.2 Play .

Straciłem aplikacje które miałem i ustawienia!!

Jakoś to przebolalem ale po 2 dniach znowu mam kurz w tym samym miejscu!!!!

Jutro znowu go oddaje.

Wymienią mi w koncu obudowe na szczelną czy mam go oddawac i może zawalczyc o nowy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Próbuj, podobno po trzech naprawach można ubiegać się o wymianę na nowy telefon (ale nie jestem tego pewien). Ja na razie czekam, ale coś się nie odzywają.

Update: Otrzymałem telefon z naprawy. Wymienili głośnik i panel dotykowy. Jak się szczęśliwie (albo i nie) okazało nawet nie robili resetu do ustawień fabrycznych, ponieważ wszystkie ustawienia, apki i nawet smsy były w telefonie po odpaleniu - także softu nawet nie ruszyli.

Update2: Też znów mam kurz pod ekranem. Oddam pewnie znowu za 3 miesiące, bo już mam dość czekania 2 tygodnie na odbiór telefonu.

Edytowane przez andre_wj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi