Skocz do zawartości
patryk0493

nowa bateria do i5700

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam problem z baterią, bo dość krótko trzyma prąd i jak ostatnio przeglądałem allegro to znalazłem taką aukcję:

http://allegro.pl/item1107422347_mocna_markowa_bateria_samsung_i5700_galaxy_1600mah.html

i tu mam pytanie co mam o niej myśleć? Bardzo tania, kilka osób kupiło itd.. Warto się nad nią zastanowić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejna aukcja, na której nie mają zielonego pojęcia co piszą...

1) baterii tych się nie formuje, bo rozładowanie ich do końca może im zaszkodzić (szczególnie tym tanim)

2) "koperty aluminiowe"... w bateria Li-Ion ?? co to takiego...

Mam problem z baterią, bo dość krótko trzyma prąd

krótko, to znaczy ile ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wysłałem do tego sprzedawcy maila z zapytaniem o wydajność baterii. Odpowiedź:

Z doświadczenia wiemy, że baterie Maxximus działają o 40% dłużej niż oryginalna bateria.

Pozostawiam to bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I kosztują 20% tego co oryginalna... Śmiechu warte...

Nigdy nie spotkałem się aby zamienniki typu: F1 (Forever), Maxximus, itp miały lepszą wydajność od oryginalnych... Zazwyczaj ich rzeczywista pojemność mieści się w 50-75% oryginalnych, a żywotność wynosi do roku czasu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że 90% zamienników nie ma lepszej wydajności niż oryginalne baterie, jeżeli mówimy konkretnie o marce Maxximus to też tak jest. Natomiast co do trwałości to już jest różnie, dużo oczywiście zależy od użytkownika, tutaj nie ma taki długich różnic między żywotnością baterii oryginalnych a zamienników. A co do aukcji na ebayu, z tego co widzę to również jest niebrandowany zamiennik, więc ciężko powiedzieć jaka jakość :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Makif

Ja kupiłem

X174 Battery+Charger For Samsung B7300 i5700 NEW (aukcja 230474219024) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

i trzyma mi jak oryginalna bateria tyle samo jeszcze mam ładowarkę i wymieniam sobie jak cos jeszcze za takie pieniądze przyszła mi przesyłka w 10dni w tym z weekendem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wbrew pozorom takie baterie NONAME są często lepsze od opisywanych zamienników sprzedawanych pod różnymi markami, istotne jest tutaj w jakiej fabryce je produkowane, są fabryki, które skupiają się tylko na bateriach o większych pojemnościach dedykowanych do smartfonów i PDA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Makif

Tak to wygląda;) pod spodem jest gniazdo usb jeszcze

dc4a073afdb0be7a.jpg

57b41fa0b93dc6a2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi