Skocz do zawartości
patryk0493

nowa bateria do i5700

Rekomendowane odpowiedzi

lega

1.Kupilem baterie nie oryginalna w sklepie za 30 zl, wygladala wpozadku tyle ze nie bylo na niej zadnej firmy tylko pudeleczko male nie mialem czasu szukac po necie i czekac na przesylke. Jestem zadowolony ale batwria ma dziwne roztrojenia nerwowe jak dziewczyna raz trzyma 4 dni a raz ledwo jeden nie wiem czym to spowodowane przy normalnym uzytkowaniu(wg mnie jak srednia wyciagnac lepiej sie sprawoje od oryginalu).Bateria sie nazywa ATX i nic wiecej nie jest napisane czyli sie nie pochwale .

2.Jedna tylko wada jak wyczerpe do 0%to juz po ptakach mianowicie, telefon pada i jak naciskam czerwona sluchawke zeby go wlaczyc nie dziala, to podlaczam ladowarke i zaczyna sie, telefon wibruje i sie drze ze BATRERY DISCONECTED i wtedy musze podlaczyc 2 baterie na raz do jednego telefonu wlaczyc i normalnie w czas wlaczania sie tel musze podpiac ladowarke mam na to jakies 3 sec ciekawie;)

3.Tez mialem problem z tym ze jest troche za ktodka. Od spodu bateri dalem na kazdy koniec po kropelce kropelki klej zastygl i bateria elegancko wyglada i pasuje.

4.Z ta oryginalnoscia jest roznie jak juz zabilem oryginalna baterie to ja rozebralem i pod pierwsza folia na ktorej byl napis samsung , byl napis sony czyli juz nie wiadomo czyja bateria. To jest malo tego na mikro procesoze(bateri) byl jeszcze napis philips zeby bylo smiesznej ;)

pzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba po 1,5 roku pada mi bateria, bo na prawdę jest tragicznie.

Chyba ją zajechałem.

Widziałem kilka sztuk na allegro (oryginały) i wiele modeli na ebay'u.

Właściwe za to, co wydam na allegro na 1 sztukę mam 2 z wysyłką i ładowarką.

Co polecacie?

Wolałbym raczej oryginał lub dobry zamiennik.

Myślałem nad zakupem z USA/Chin/HK, ale teraz widzę, że nie wszystkie są dobre.

Nie śpieszy mi się aż tak, ale wolałbym raczej wcześniej, choć wytrzymam (a właściwie bateria) do końca miesiąca z czekaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

up

podbijam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś na forjm była dyskusja i padło, że podobno te baterie są dobre i mają podwyższoną pojemność.

Bateria ANDIDA SAMSUNG i5800 i5700 Galaxy 1800mAh (1775742051) - Aukcje internetowe Allegro

Na allegro oryginału nie kupisz. Jeśli chcesz taki to tylko do salonu. Co do ebaya to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na coś się muszę zdecydować, bo jest tragicznie...

Czy to możliwe, że przez 1,5 roku się tak zepsuła?

Wiem, że była już na ten temat dyskusja; nie raz ją czytałem, ale trochę czasu minęło i potrzebuję aktualnych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tjach

To ja się wtrącę, bo Spicę miałem i przesiadłem się na Desire Z. Kolega coolos kupił właśnie baterię firmy Andida i przeprowadził test:

http://forum.android.com.pl/f245/kra-tki-test-baterii-andida-1750mah-86997/

W skrócie: wyniki były gorsze niż na standardowej HTC, jednakże pojawiły się głosy sceptyków co do procedury testowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sklep Batimex :: Samsung i8910 Omnia HD 2400mAh 8.9Wh Li-Ion 3.7V powiększony

Tej baterii nie użyjesz w Spicy, bo ma z tyłu klatke od Omnii HD

---------- Post dołączono o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Ja też bym się nie skusił na powiększoną baterie.

Dlaczego nie użyje na Spicy? Przecież na liście kompatybilnych telefonów jest "Galaxy Lite".

Wymiary: 64.64x43.81x10.30 mm. Waga 69 g.
    Zastępuje akumulatory:
    EB504465VU
    SO1S416AS/5-B

Stosowany w:
    Samsung:
    Android M1
    Galaxy Lite
    Galaxy Portal
    i6410
    Omnia HD i8910
    Omnia Pro B7610
    Wave S8500
    Vodafone:
    H1 360 

Czekam na rozmyślenia innych osób czy będzie pasować na Spicę, być może ja się mylę, a chętnie bym zamówił sobie taką baterię :E

Pozdrawiam :)

---------- Post dołączono o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

Chciałbym jeszcze dodać, że w opisie (zastępuje akumulatory) jest zawarty model naszej baterii w Spicy.

Wymiary: 64.64x43.81x10.30 mm. Waga 69 g.
    Zastępuje akumulatory:
    [color="#FF0000"]EB504465VU[/color]
    SO1S416AS/5-B

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi chyba o to że ta bateria będzie działać, tylko po włożeniu jej nie zamkniesz oryginalnej klapki. A ta dołączona nie pasuje do naszego spicy, tylko do omni. Musiałbyś dorobić jakąś większą klapkę, albo latać z telefonem bez niej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z ciekawości przeglądam eBay i natknąłem się na coś takiego: GOLD 2430MAH BUSINESS BATTERY FOR SAMSUNG I5700 GALAXY | eBay

Taki sam rozmiar i powiększenie od 1500mAh aż do 2430mAh? I to w cenie 68,23 zł

A tutaj niby "ta sama edycja" tylko w cenie 532,16 zł GOLD BATTERY FOR SAMSUNG i5700 Galaxy Spica Wave S8500 | eBay - ta jest o wiele droższa, a ma mniejszą pojemność (1930mAh) ? xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi