Skocz do zawartości
puszek

rysik

Rekomendowane odpowiedzi

GHUL

Według mnie rysik jest niepotrzebny. Ale mam taki plastikowy z urządzenie GPS i nie nadaje się do niczego. O niebo lepiej paluchem. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie wg mnie się bardzo przydaje, do pisania zwłaszcza w tandemie z Better Keyboard. Tego typu klawiaturka sprawuje się bezproblemowo na Iphone, ale na naszym ekranie (mniejszym) już trochę mniej bez rysika. Pisania na standardowej klawiaturze sobie jakoś nie wyobrażam.

Jak ktoś się zastanawia jaki wybrac to polecam oryginalne od Samsunga Omnii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam troche duże paluchy ale po zainstalowaniu klawikordu SWYPE jakoś nawet na standardowym widoku idzie mi to sprawnie chciaż myślałem na początku, że będzie cięzko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rysik nie jest potrzbny, ale do grania w niektóre gry się przydaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja kupiłam rysik który nie jest teleskopowy. A ponieważ nie chcę aby ekran mi się rysował w kieszeni to dokupiłam futerał w którym jest taka malutka przegródka idealna na ten rysik więc mam problem z głowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o rysik, to ja mam zaczepiony o śrubkę. Odkręciłem śrubki z góry i o środkową założyłem smyczkę. Mam co prawda 0.5 mm przerwę ale smyczka prawuje się dobrze i jestem zadowolony teraz kombinuję jak zaczepić na niej rysik z mojego starego spv.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

doradźcie mi jaki mam wziąć rysik,najlepiej podajcie linki z allegro koszt max 30zł,bo kompletnie się pogubiłem,bo słyszałem że niektóre rysiki i tak rysują ekran

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam :)

Zrobiłem sobie fajny i rewelacyjnie działający rysik. Chciałbym podzielić się pomysłem. Oczywiście nadaje się do wszystkich innych ekraników oporowych

Zalety :

- koszt bliski 0zł

- czas wykonania - kilka minut

- nie rysuje ekranu

- świetnie ślizga się po gładkiej powierzchni ekranu (folia clear lub oryginalna, goły wyświetlacz)

- miło się klika

- półprzezroczysta końcówka (zależy od rodzaju kleju, o tym za chwilę)

- w przypadku zgubienia żadna strata, można sobie zrobić nowy lub kilka zapasowych :E

Wady:

- nietrwała końcówka (w zależności od sposobu używania/przechowywania itp itd.)

- trochę brudzi, powstają drobne smugi bo klej trochę się ściera (od palców zostają gorsze smugi :E bez problemu można wytrzeć, łatwo schodzi). I tak jest o niebo lepiej niż w przypadku ołówka z gumką!!!

- niezbyt dobrze sprawuje się na matowym wyświetlaczu (sprawdziłem na nawigacji, nie jest dobrze i brudzi ekran) ale warto sprawdzić

Materiały i narzędzia :

- długopis z wymiennym wkładem

- pistolet do klejenia na gorąco wraz z klejem (może być kolorowy lub przezroczysty, ten drugi sprawuje się lepiej w tym zastosowaniu)

- chwila wolnego czasu

Wykonanie :

1. Rozgrzewamy pistolet do kleju

2. Odkręcamy końcówkę długopisu

3. wywalamy wkład i sprężynkę

4. Wciskamy wewnątrz końcówki długopisu niewielką porcję kleju na gorąco tak by na zewnątrz wypłynęła kropelka kleju. To ona będzie końcówką naszego rysika

5. Czekamy na ostygnięcie kleju i składamy wszystko do kupy :)

Tak to wygląda w całości. Potrzebny długopis taki jak na fotce lub podobny -

98127079.jpg

70100193.jpg

Jeśli końcówka naszego rysika urwie się lub zniszczy można wydłubać klej i zrobić wszystko od początku :)

Pozdrawiam! Miłej zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DAN82
    doradźcie mi jaki mam wziąć rysik,najlepiej podajcie linki z allegro koszt max 30zł,bo kompletnie się pogubiłem,bo słyszałem że niektóre rysiki i tak rysują ekran

FUTERAL SKÓRZANY LG GT540 SWIFT + RYSIK + FOLIA (1509723365) - Aukcje internetowe Allegro

Polecam :)

futeral-rysik-folia.jpg

Całość prezentuje się tak jak na foto :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, planuję kupić rysik do swojego GT540. Co by nie mówić w wielu sytuacjach jest sporo wygodniejszy niż paluchy. Znalazłem na allegro kilka na które mógłbym się skusić. Oto one:

1) RYSIK LG KU990/KC910/SGH480/OMNIA AVILA WARSZAWA (1606107292) - Aukcje internetowe Allegro - wydaje się ok,

2) RYSIK ET-S100SBEJ SAMSUNG I8000 OMNIA II [TM] (1611736719) - Aukcje internetowe Allegro - ciut drogi ale jeżeli warto to może się zdecyduję,

3) ORYGINAŁ NOKIA SU-37 RYSIK N97 / N97 mini wys.24h (1622563165) - Aukcje internetowe Allegro,

4) RYSIK NOKIA SU-36 POJEMNOŚCIOWY SU36 N8 C7 E7 WWA (1610390007) - Aukcje internetowe Allegro - ten jakoś dziwnie wygląda,

5) TELESKOPOWY RYSIK LG KU990 KP500 i900 OMNIA AVILA (1575823245) - Aukcje internetowe Allegro - podejrzanie tani,

6) RYSIK SONY ERICSSON SATIO inne 2 KOLORY [TM] (1611668032) - Aukcje internetowe Allegro - ten mi najbardziej przypadł do gustu,

7) RYSIK NOKIA SU-36 POJEMNOŚCIOWY SU36 N8 C7 E7 WWA (1610390007) - Aukcje internetowe Allegro - kolejny nie tani :/

8) CZARNY RYSIK DO NOKIA N97 mini !!! (1597659184) - Aukcje internetowe Allegro - sprawia pozytywne wrażenie ,

9) RYSIK DO EKRANÓW POJEMNOŚCIOWYCH DO WIELU MODELI ! (1620891989) - Aukcje internetowe Allegro - to samo co 4)

Który jest warty swojej ceny? A może kupić jakiś inny? Wcześniej używałem rysika od KP-500 i nieźle mi się nim pracowało. Niestety nie miałem go jak przymocować do telefonu no i gdzieś posiałem :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi