Skocz do zawartości
rammiro

Pierwsza Polska recenzja HTC Magic

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Przyłączę sie do chór pochlebców a;) klasa recenzja.

Ze swojej strony dodam iż w czasie czytanie twej recenzji zastanawiałem się czy napewno mamy ten sam telefon.

Chodzi mi o część dotyczącą kamery i aparatu. Ze ździwieniem stwierdziłem że mój model jest zdecydowanie uboższy a:/

Tzn nie mam tych wszystkich opcji jaki wymieniłeś w opisie, dotyczy to kamery i aparatu. Nie mogę odnaleźć zoom'u bo go nie mam. To samo jest z większością wymienionych opcji. Skupie się tym co mam będzie szybciej. Tak więc po naciśnięciu Menu pojawia się Switch to video, Gallery i Settings.

W Settings zaś mam Store location in picture oraz Select video quality. To wszystko co mi się pojawia ao.o

Menu dla kamery wygląda dokładnie tak samo jak dla aparatu.

Sądzę że to wina oprogramowania, mam napewno starsze. W recenzji znalazłem zrzut ekranu Informacje o telefonie. Występują tam zasadnicze róznice między naszymi telefonami.

U mnie:

Baseband version:

62.50S.20.17U_2.22.19.26I

Kernel version:

2.6.27-00393-g6607056

[email protected]#1

Bulid number

CBR43

Telefon kupiony, otrzymany (07.06.09) w sieci Vodafone NL, one dopiero pojawiły się w sprzedaży. W Amsterdamie na co drugim rogu "straszy" reklama z HTC Magic.

Ma cichą nadzieje że jakaś aktualizacja spłynie na mój tel., z netu, niebawem. Właśnie większej ilości opcji w aparacie mi brakuje. Dodam jeszcze że zakładając temat o baterii spanikowałem a:|

Bateria ma sie dobrze i spokojnie wytrzymuje 3 dni normalnego użytkowania. Oczywiście wszelkie wodotryski jakie uruchamiamy zmniejszają jej żywotnośc ale na dzień dzisiejszy jestm zadowolony a:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rammiro
    brakuje info:

jakosc rozmow, jakosc muzyki,jakos odtwarzanych filmow, test ms exchange (jak z wspolpraca), czy akcelerometr pracuje we wszystkich kierunkach przy obracaniu ekranu? dodal bym cos z brandzie orange, czy dodali cos od siebie (tapety,orange world)

DejwiD, wszystko co zostało pominięte jest w recenzji o Era G1. Mniej więcej połowa osób która czyta nową recenzję wcześniej czytała tamtą, dlatego nie chcieliśmy aby zamiast zmieścić ją w 30.000 miała z 50.000 znaków.

Jakość rozmów, muzyki oraz filmów jest na bardzo wysokim poziomie - identyczna jak w G1 z Cupcake (Android 1.5). Z ms exchange nigdy nie korzystałem więc tego opisanego nie ma. Akcelerometr działa dokładnie tak jak w G1 - obraca tylko o 90 stopni w lewo. Odnośnie brandingu orange to jedyne co z niego było to logo orange przy uruchamianiu telefonu.

mozarcik_ - już poprawione ;)

jasigma - wszystko tłumaczy to, że Twój Magic jest z Vodafone. Jeśli opcje nie pojawią się w jakiejś aktualizacji wgraj sobie ROM z Hero lub inny ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ rammiro

Zapewne tak zrobię, na tą chwile jednak wstrzymam się z "upiększaniem". Pozatym muszę sie jeszcze duzo dowiedzieć na ten temat - ROM. Jestem kompletnie "zielony" w tej materii i nie chciał bym, coś skaszanić a:)

Dzięki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Recenzja swietna.

Mam jednak kilka pytan:

1. Widac ze to polska wersja. Jakie jeszcze jezyki sa dostepne?

2. Market? Podejzewam ze tylko darmowe aplikacje (ach ta biurokracja w Polsce).

3. Jakies szanse na test z MS Exchange?

@jasigma - Twoj fon jest brandowany dla Vodafone i ma firmware spójny dla wszystkich Vodafonów. Przygotowany znacznie wczesniej niz ten który jest w niebrandowanym HTC Magick'u wydanym pod marka HTC i bez "z Google".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alus

Microsoft udostepnił za darmo testowo na ileś tam dni swoje serwery exchange:) jakby kogoś ciekawiło...

Może zaofiaruje to nam prawdziwe Push Email:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rammiro

woyteck

1. Jest PL i Ang.

2. Market identyczny jak w G1, czyli bez płatnych.

3. Zobaczymy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @jasigma - Twoj fon jest brandowany dla Vodafone (...).

Czy gdzieś są opisane róznice między brandowanym w Vodafonie HTC a innimi ??

A co do aparatu to znalazłem SnapPhoto w markecie. Ma więcej opcji niż mój brandowaniec ale ...

Ale jesli korzystam z aplikacji to zdjęcia nie są podpisane geograficznie, pomimo że mam odpaloną cały odpowiednią funkcję. Jakieś rady w tej materii ?? Czy też może zmienić snapphot'a na coś z geograficzną podbudową ?? Jest coś takiego ??

// rammiro: to nie jest odpowiedni temat do takich pytań.

Rozumiem, wskaż więc odpowiednie miejsce dla mych pytań a ja sie dostosuje. Najlepiej przenieś tam mój post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    towist

Jedno mnie w Magic martwi... Tylna klapka po 2 miesiącach używania trochę za łatwo się odczepia czasem trzymam telefon w reku i okazuje się że klapka się otworzyła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawda "łatwo" chodzi ale u mnie sie jeszcze sam nie odczepia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wakpal

Kiedy zastanawiałem się nad wyborem telefonu, ta recenzja była bardzo przydatna i ostatecznie przekonała mnie do Magica.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi