Skocz do zawartości
szpot

Rysik - czasem działa w niewielkim oddaleniu od ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

szpot

Witam wszystkich posiadaczy Nota :)

Chciałbym poruszyć sprawę rysika ponieważ od jakiegoś czasu zaobserwowałem niepokojące działanie i chciałbym sprawdzić czy i u innych też tak jest.

Otóż czasem rysik potrafi "zadziałać" wcale nie dotykając ekranu... potrafi wybrać coś z menu jak trzymam go jakiś centymetr od ekranu.

Robiłem testy w notatce i wodziłem rysikiem niecałe 2 centymetry od ekranu i czasem narysował jakąś kropkę.

Wytłumaczyłem to sobie tym, że ten rysik musi wytwarzać jakieś pole magnetyczne (czy coś w tym stylu) - i czasem potrafi to "przeskoczyć" na ekranik.

Tak więc moje pytanko - jak tam u Was?

Dzięki pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem podobnie jak Ty, zawsze używałem stockowych romów Samsunga, na większości romów efekt ten był taki, że nie dało się w normalny sposób używać rysika do obsługi np. przeglądarki, rysik bez dotykania ekranu sam sobie wybierał co chciał. Obecnie jestem na romie ICS AlBa ZCLP6, i nie zauważyłem żeby tak się działo, chyba system jakoś inaczej wykrywa rysik, zbliżając go na około 0,5 cm wykrywa go, i działa na tej samej zasadzie co najechanie myszką na linki w PC-owej przeglądarce, czyli podświetla linki :)

PS. podobno pomaga też przyłożenie magnesu do końcówki rysika, celem rozmagnesowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam oryginalny soft ,bez przeróbek i tak sytuacja występuję, ale tylko i wyłącznie przy zgaszonym świetle, czy w nocy. W dzień rysik reaguje dopiero w momencie styku z ekranem, natomiast gdy jest już ciemno i przed spankiem coś tam jeszcze przeglądam na telefonie, wtedy rysik działa jak słusznie wspomniałeś z odległości 5-10mm i szczerze mówiąc nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, takie czary mary notowe :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam rysik dzala z pewnej odleglosci ale tylko w prawym dolnym rogu ekranu przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Witam. Sprawdziłem magnesem. Rysik działał z odległości ok. 5-10mm. Przyłożyłem go do magnesu neodymowego i problem zginął. Zobaczymy na jaki czas pomógł ten zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja właśnie odkryłem, że rysik działa w odległości 5-10mm od ekranu w momencie gdy trzymam go w górze, równolegle do podłogi czyli "T" gdzie linia pozioma to telefon, a pionowa to rysik (mam nadzieję że zrozumiałe :) ). Wcześniej pisałem o nocy, a wynikało to z faktu, ze zazwyczaj przed snem gdy leżę już w łóżku, biorę telefon , trzymam nad sobą i przeglądam chwilę neta. Zastanawiam się czy to faktycznie jest jakaś wada/problem, czy po prostu uruchamiają się jakieś czujniki w telefonie i tak po prostu ma być ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bylo juz o tym , w duzej mierze zalezy to od wersji softu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Jak do tej pory miałem trzy stockowe ROMy (KJ4, LB1, a teraz po aktualizacji OTA LB2) i na wszystkich działał z pewnej odległości. Magnes pomógł i jak do tej pory rysik działa tak jak powinien. Wydaje mi się, że jakoś rysik się elektryzował, bo wcześniej po zwilżeniu dłoni przez chwilę działał prawidłowo. Ale sposób z magnesem pomógł mi (jak do tej pory).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qbiakk

u mnie też tak bywało z różnymi softami, teraz obecnie na oficjalnym ICS takie coś nie występuje, ale gdy włączę opcję żeby ekran w notesie reagował tylko na rysik to jest masakra :D nie da się wtedy rysikiem niczego napisać ani w nic trafić bo reaguje z powietrza cały czas... Do tego zauważyłem buga na oficjalnym icsie że w aplikacji notes S po przestawieniu rysika dla lewo ręcznych działa poprawnie tylko podczas pierwszego włączenia aplikacji, a potem trzeba wejść w opcje zaznaczyć dla prawo ręcznych i dla lewo z powrotem... ale nie występuje ta przypadłość w notatka S...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co czytalem na customach ten problem jest zniwelowany w duzym stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi