Skocz do zawartości
djtotpoland

Usunięte aplikacje oryginalne jednak nadal tyle samo miejsca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Usunąłem zbędne mi aplikacje oryginalne z Samsunga I5700 np: galeria 3d, moje pliki, lunchery itd

Miałem 18MB wolnej pamięci, po usunięciu około 15 aplikacji nadal mam 18MB wolnego miejsca. Dlaczego tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam. Usunąłem zbędne mi aplikacje oryginalne z Samsunga I5700 np: galeria 3d, moje pliki, lunchery itd

Miałem 18MB wolnej pamięci, po usunięciu około 15 aplikacji nadal mam 18MB wolnego miejsca. Dlaczego tak?

Cache programów też trochę miejsca zajmuje. Możesz wyczyścić np cache browsera i innych dostępnych bez roota miejsc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam program CacheMate i używam go ciągle, tylko nie potrafię zrozumieć jakim cudem po usunięciu około 10MB aplikacji nadal jest tyle samo miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aplikacje będą ce w systemie, są w innym obszarze pamięci, niż aplikacje instalowane. Usunięcie ich może jedynie zmniejszyć ilość miejsca zajmowanego przez cache i cache dalvika - przy czym ten drugi (jeśli usuwane na działającym systemie) trzeba usunąć ręcznie - folder /data/dalvik-cache

oraz mogą być jeszcze pliki w folderze /data/data - w którym to aplikacje przechowują swoje dane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jakaś aplikacja w markecie która odzyskuje miejsce na dysku ? (CacheMate jak rozumiem czyści jedynie cache)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miejsce na "dysku" do tylko i wyłącznie folder /data

reszta jest w pamięci systemowej, która standardowo jest w trybie read-olny i jest innym obszarze. Aby miejsce z tej części przenieść do pamięci na aplikacje trzeba przepartycjonować pamięć telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam niezrootowany telefon, zawsze wszystko bylo dobrze, az do wczoraj> Nie wiem czemu, ale teraz jak usuwam aplikacje to miejsce dostepne dla tel sie nie zwieksza. Nawet gdy instaluje nowe aplikacje to cache powinno sie chyba czyscic? Czekalem prawie dobe na to ze cache sie samo oczysci, zeby system stwierdzil, ze juz jest dobrze, ale niestety nic sie nie zmienilo. Pomaga mi jedynie wylaczenie i wlaczenie telefonu. Tak powinno byc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szafer

gdy usuwasz aplikacje, które 'dostarcza' producent telefonu, to i tak przecież one muszą gdzieś siedzieć, żebyś mógł kliknąć przycisk 'Powrót do ustawień fabrycznych' i powrócił do wszystkiego co miałeś na początku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oj wybacz, ja nie mowie tu o fabrycznych aplikacjach, ja mowie o tych sciagnietych z android marketu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mst

Nie mogę zainstalować pliku większego od 8mb bo wyskakuje mi info bym zwolnił pamięć w telefonie :/.

Mam aktywne apps2sd (ponad 300mb free) i jakieś 28mb w telefonie po cachemate. Próbowałem już usunąć folder z cachem dalvika, a nawet ręcznie przekopiować te pliki *.apk do partycji apps2sd ale nie chcą się potem uruchomić.

Co mi po apps2sd jak nie mogę większych programów zainstalować, usunąłem nawet prawie wszystkie dzwonki a nawet kilobajta różnicy mi nie pokazało. Pomoże ktoś bo już mi się pomysły skończyły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi