Skocz do zawartości
Adam_84

HD Contact Photos -Zdjęcia kontaktów Google w wysokiej rozdzielczości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Android zapisuje zdjęcia kontaktów Google w bardzo niskiej rozdzielczości (96x96 pikseli maksymalnie).

Korzystając z tej aplikacji możesz zwiększyć rozdzielczość tych zdjęć do 256x256 pikseli.

Kiedy aktualizujesz zdjęcie kontaktu tym programem, synchronizacja zdjęcia z serwerami Google zostaje zatrzymana (pozostałe pola kontatku wciąż synchronizują się normalnie).

Instrukcja (również wg moich spostrzeżeń):

1) Umieść zdjęcie kontaktu w folderze na SD (PNG lub JPEG)

2) Nazwa zdjęcia musi mieć taką samą nazwę jak kontakt (np. Jan Kowalski.png)

3) Otwórz aplikację

4) W ustawieniach wybierz folder źródłowy, w którym znajdują się zdjęcia

5) Przejdź do okna głównego aplikacji

6) Wybierz zdjęcia, które chcesz zaktualizować

7) Kliknij Apply Selected Photos

Źródło: XDA-Developers

Google Play: t=W251bGwsMSwxLDIxMiwiY29tLnJ5b3NvZnR3YXJlLmNvbnRhY3RwaG90b3N1cGRhdGVyIl0.'>Link

Edytowane przez Adam_84

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie prościej wyłączyć synchronizacje zdjęć kontaktów w ustawieniach? Ja tak zrobiłem i zdjęcia mam w bardzo dobrej jakości, a kontakty synchronizują się normalnie. Nie wiem po co instalować do tego zewnętrzne aplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie prościej wyłączyć synchronizacje zdjęć kontaktów w ustawieniach? Ja tak zrobiłem i zdjęcia mam w bardzo dobrej jakości, a kontakty synchronizują się normalnie. Nie wiem po co instalować do tego zewnętrzne aplikacje.

Czy mógłbyś opisać dokładniej gdzie jest tak opcja?, bo wchodząc w ustawienia-->konta i synchronizacja--> jest tylko synchronizuj kontakty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arenik

Również przyłączam się do pytania poprzednika bo u mnie też nie ma takiej opcji wyłączenia synchronizacji zdjęć kontaktów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gincu7

Nie wiem czy to nie jest dopiero od ICS'a. Bo właśnie wszedłem w ustawienia i jak wcześniej nie widziałem takiej opcji to teraz rzeczywiście jest podpunkt "Zdjęcia google". I kurde to dobrze(chociaż po prostu google mogłoby pozwolić na lepsze zdjęcia ;/ bo tak to za każdym razem jak postawi sie system znowu będzie trzeba aktualizować...)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie wiem czy to nie jest dopiero od ICS'a. Bo właśnie wszedłem w ustawienia i jak wcześniej nie widziałem takiej opcji to teraz rzeczywiście jest podpunkt "Zdjęcia google". I kurde to dobrze(chociaż po prostu google mogłoby pozwolić na lepsze zdjęcia ;/ bo tak to za każdym razem jak postawi sie system znowu będzie trzeba aktualizować...)

Heh w LP8 nie widzę takiej opcji...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gincu7

Nie każdy ma taki jak Ty telefon i przydałoby się pisać dokładniej co to LP8(bo tak na szybko patrząc to ICS na któregoś SGS'a?). I u mnie na Cyanogen'ie jest taka opcja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może rzeczywiście dodali to dopiero w ICS. Wchodzi się w ustawienia -> Konta i Synchronizacja -> Konto Google -> Zdjęcia Google. Może dlatego, że w ICS są zdjęcia wykorzystywane np. w dialerze i bez zazaczenia tej opcji jest straszna pikseloza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie każdy ma taki jak Ty telefon i przydałoby się pisać dokładniej co to LP8(bo tak na szybko patrząc to ICS na któregoś SGS'a?). I u mnie na Cyanogen'ie jest taka opcja

Racja,sorki, na sgsII (ICS) i romie I9100XWLP8 nie ma takiej opcji. Durne nieco.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam taką opcję ale jak ktoś często zmienia romy to niestety musi dodawać zdjęcia manualnie. Tutaj wystarczy zaptaszyć i potwierdzić.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi