Skocz do zawartości
ke_be

Pasta do usuwania rys z wyświetlacza

Rekomendowane odpowiedzi

"Ekran" pojemnościowy całą swoją "elektronikę" ma od spodu - polerując go nie uszkodzisz.

Jednakże może to wpłynąć na jego czułość - jeśli usuniesz zbyt dużą grubość (tu jest to w dziesiątych, albo i setnych częściach milimetra)

Działanie tych ekranów polega na tym, że od spodu jest podawany prąd, a palec tworzy kondensator (przewodnik-izolator-przewodnik) - czyli powoduje, że w danym miejscu pojawia się pojemność im mniejsza warstwa izolatora może pojawiać się większa pojemność, albo mniejsza - w zależności od stosowanego izolatora.

Z teorii elektroniki jestem za tym drugim (mniejsza). Ponieważ kondensator jest dokładnie obliczony, a zmniejszenie warstwy izolatora (elementu w którym magazynowany jest prąd) powoduje zmniejszenie pojemności tejże warstwy.

Jeśli rysa nie jest głęboka, to możesz polerować. Ale sprawdź najpierw czy nie masz folii, bo I5700 ma ponoć szkło, więc powstanie rys jest trudniejsze niż na plastykowych szybkach.

Ale za to łatwiejsze do zaobserwowania - są najczęściej poszarpane wzdłuż rysy, niestety będzie to widać dopiero po powiększeniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ke_be

Foli na wyświetlaczu nie mam bo ściągnąłem ja jeszcze w salonie :)

Ryski są malutkie, nie widać nawet wgłębień (poziome powstałe w wyniku kontaktu z zapalniczką w kieszeni ) więc może skusze się na pastę :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deuter

kup folię zabezpieczającą i nie będzie widać rys

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ke_be

A jaką folie polecacie? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pablox

Po co uzywanie past nie lepiej od poczatku miec na ekranie folie ochronna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Po co uzywanie past nie lepiej od poczatku miec na ekranie folie ochronna?

Jaka ta folia by nie była, zawsze ogranicza troszkę czułość, dlatego ja polecam pokrowce. Sam kupiłem na allegro coś za 30zł bodajże i pomijając to, że na początku strasznie śmierdział to swoje zadanie wypełnia wyśmienicie, a nie ogranicza czułości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pablox

Ja mam folnie od nowosci i jakos czułosc jest doskonała,a jesli niechecie miec foli to nie narzekac ze porysowane.Nie mozna zjesc ciastka i miec ciastko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a czy od paznokci (nie w moim przypadku) można porysować ekran, tak z ciekawości pytam?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi