Skocz do zawartości
eagleeyetom

Kompilacja CyanogenMod Android dla Sony Ericsson Xperia X8

Rekomendowane odpowiedzi

@up

I tak większość osób (nie licząc deweloperów którzy robią od podstaw) znajduje sobie jakąś "podstawkę" usprawnia ją graficznie, coś dogra, coś skasuje i to się nazywa, że wyszedł nowy rom :E

Co do poradnika, to według mnie jak się weźmie za to ktoś kto nie miał wcześniej styczności z linuxem, albo miał przez 5 minut to nic mu z tego nie wyjdzie ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Trochę w tym siedzę (inny fon ale to nie ma znaczenia) i muszę powiedzieć, że poradnik strasznie ogólny jest:) Wiem, że to nie twoje autorstwo a jedynie tłumaczenie ale kilka rzeczy mi nie pasuje. M.in. jak ktoś dopiero ściągnął linuxa to ani nie będzie wiedział co robi komenda sudo apt-get czy curl czy mkdir a tym bardziej chmod;) Możnaby to wyjaśnić przynajmniej w podstawowym stopniu:

sudo - fraza dawana przed jakąkolwiek komendą by uzyskać uprawnienia administratora dla tej komendy.

apt-get install - fraza która pozwala na instalację programów czy pakietów wypisanych po tej komendzie.

chmod - to już wyjasnione, służy do nadania z poziomu terminala praw do plików bądź folderów

curl - w skrócie, pobiera to do czego damy adres po komendzie curl (w tym przypadku jest to tekst). Dalsza część komendy czyli > ~/bin/repo informuje gdzie ściągnięta rzecz ma się znaleźć

mkdir - najprościej tworzy folder:) a fraza -p znaczy tyle, że przy tworzeniu od razu zostaną dla katalogu nadane odpowiednie prawa

W samym poradniku brakuje też instalacji JAVY która jest konieczna do kompilacji.

Również zła kolejność. Najpierw instalacja SDK i export PATH=ścieżka/do/tools i export PATH=ścieżka/do/plarform-tools a później dopiero komenda ./extract-files.sh bo ./extract-files.sh by działać musi wiedzieć gdzie jest zainstalowane SDK a do tego służy właśnie ten export. Jak coś znajdę jeszcze to napiszę;)

No cóż. W kodzie jest komenda openjdk-6-jdk ;/

Z kolejnością faktycznie mi się popieprzyło ;p

I nie jest to skierowane do kompletnych noobów.

I to ja jestem autorem na xda;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z javą to zwracam honor:) Teraz ja nie dopatrzyłem. Ogólnie poradnik mi się podoba bo jakaś tam podstawa jest:)

Co do wyżej. To co jest opisane w tym tutku to prościzna w porównaniu z tym co musi zrobić developer by np. odpalić nowego androida nie mówiąc o załataniu wszystkich bugów. Ale każdy od czegoś zaczynał:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak myślicie da rade na 1.6gHz i 1GB ram? Aha zainstalowałem Ubuntu i przy poleceniu cd ~/android/system/

repo init -u git://github.com/CyanogenMod/android.git -b gingerbread

repo sync -j10 cały czas mi błędy wywala i nie moge nic zrobić. Spróbuję zainstalować Minta, zobaczymy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stawiam piwo bo doceniam prace i chęci które musiałeś włożyć w ten Poradnik .

Dodam jeszcze że najlepiej instalować Linux'a na oddzielnym dysku i czasem żeby ktoś nie wyeliminował Windy bo linux dla przeciętnego użytkownika to jak Hogwart . Jednak nie polecał bym robić takiego romu komuś kto nie wie co to język java/C++ , a po angielsku umie podpowiedzieć tylko "Fak You"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    olszam

Dobry tutek ale jak zauważyłem ze jest tam komenda do repo z CyanogenMod to chyba będzie przydatne dla tych co chcą samemu robić od zera. A jakby ktoś chciał zmodyfikować czyiś rom to wystarczyłoby zmienić trochę te pliki lub jakieś nowe dodać + modyfikacja tego skryptu na instalacje roma? Osobiście się nie bawiłem w to i raczej nie będę ale z ciekawości się tylko pytam.

Jednak nie polecał bym robić takiego romu komuś kto nie wie co to język java/C++

A ja wiem co to jest tylko nie programuje w tym to więc chyba mogę robić rom XD :). Bardziej by pasowało określenie że jak ktoś nie umie programować w javie/C++.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

smykałke ehhe ,no fakt ja specjalizuje się bardziej w pisaniu na pascalu czegoś fajnego ,mam wplanach stworzenie innego niż android systemu czegoś naprawde innowacyjnego i niedługo zawita ten system na rynku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

możesz coś więcej ujawnić o nim? :-)

Wyslane z X8 za pomoca Taptalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie za bardzo :E ale powiem tylko tyle że planuje nadać mu nazwe Endermobile

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi