Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ktoś może z tego korzysta ?? Mam następujący problem. Ustawiłem włączanie na minutę co 15 minut.

Jest ok, łączy się bez problemu, jak teraz skonfigurować synchronizację poczty (imap) tak aby była wykonywana w tym samym czasie ? Znalazłem tam tylko ustawienia "ręczne, i najmniejszy interwał 5 minut), nie ma opcji automatycznego ściągania podczas połączenia. Co robię nie tak ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wspomniałeś o bardzo fajnej aplikacji, o której nie miałem pojęcia. Browar za to dla Ciebie :) Co do synchronizacji poczty polecam program K-9 Mail. Łączy się on ze skrzynką pocztową poprzez protokół IMAP za każdym razem, gdy telefon uzyska połączenie z internetem. Co więcej, jest utrzymywane stałe połączenie z serwerem, dzięki czemu mamy natychmiastowe info o przychodzącej poczcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
shaka

Da sie zrobic zeby juice defender wylaczal wifi w stanie uspienia ekranu, a gdy sie wlaczy ekran to spowrotem przywracal je?? Ja zawsze mjsze recznie przywracac wifi co jest klopotliwe. Jest moze poprawiona wersja czy to wada Eklery? Jak cos to prosze o pomoc bo poza tym app miodzio

---------- Post dołączono o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

czy inni maja ten sam problem? i czy jest wersja defendera ktora wprowadza fix na to. ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BaGRoS

Na Desire w wersji "płatnej" mi ładnie działa wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na G1 też przywraca bez problemu... Natomiast problem może tkwić w samym systemie - czas oczekiwania na połączenie się z siecią może wydłużyć się do kilku minut - zależy co ile poszukuje dostępnych sieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wie ktoś jak najlepiej ustawić na Hero żeby efektywnie oszczędzać bateriie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

czy Wam też telefon zwolnił, po zainstalowaniu tego programu?

(http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=11512&highlight=juicedefender)

Po kilku dniach od zainstalowania telefon tak zwolnił, że już nawet kontakty wyszukiwał w telefonie po ok 15-20 sekund.

Dziś, po odinstalowaniu wszystko wróciło do normy i ładnie śmiga.

Ktoś miał podobny przypadek?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zorin

również miałem zwalnianie telofonu, zawiechy i czesto tak było że musiałem wyjąć baterie bo innej możliwości nie było, odinstalowałem programik i wszystko wrócilo do normy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
r2d297
Wie ktoś jak najlepiej ustawić na Hero żeby efektywnie oszczędzać bateriie ?

Dołączam się do pytania. Jak ustawić JuiceDefender aby najlepiej oszczędzić baterię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bycek

Siem,

Bawię się Juice Defenderem już od jakiegoś czasu. Sam z siebie przyniósł oszczędności około x2 do baterii.

Największe jednak oszczędności odnotowuję w ten weekend. Po prostu wyłączyłem połączenia danych (przycisk z widgeta Extended Controls). Teraz bateria zużywa się średnio (przy bardzo minimalnym użytkowaniu) 1% na 1 - 2 godzin. Daje to około 4 dni.

Okazuje się że JuiceDefender nie jest w stanie (przy nierootowanym romie, odnośna tabelka jest na stronie dev-a) blokować połączeń danych w tle (ustawienie Dane w tle). Czasem wybudzając telefon widziałem aktywne połączenie danych GSM mimo czerwonych ikon blokowania na statusie JuiceDefendera.

Co więcej, używając funkcji Localization JuiceDefendera (uruchamianie wifi tylko w wyznaczonych strefach) a mam GSM wyłączony ale lokalizacje bezprzewodowa włączona, widziałem włączone połączenie danych np. przy jeździe praca-dom. Nie wiem czy on cały czas próbował sprawdzać moje położenia czy co?

Jeśli ktoś chce zminimalizować zużycie energii i po części też danych, proponuję wyłączać Połączenia danych GSM, używać WiFi gdzie się da (korespondowałem na ten temat z HTC i dostałem oficjalną odpowiedź iż WiFi zużywa mniej energii niż połączenie danych GSM).

Dodatkowo mój JuiceDefender ma ustawiony:

sterowanie wifi i gsm,

Data - Prefer WiFi

WiFi - Enable on Schedule i Screen

Schedule - 5m/2h

Night - 21>6

Battery 10%

Traffic 50KB/15s (to musze jeszcze potestowac czy wystarczy)

Screen - Only after unlock, Ignore on battery

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi