Skocz do zawartości
szymko1995

Odzyskanie kontaktów z plików na karcie pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kumpel zalał LG 2x, a niestety nie miał kontaktów zsynchronizowanych z gmailem.

Teraz ma dylemat, jak odzyskać je z pliku (mówił, że ma na karcie pamięci, ale nie wie, gdzie) najlepiej do formatu ms office lub innego, dzięki czemu mógłby go wyeksportować do Nokii (modelu nie pamiętam, ale jeden z nowszych klawiszowców z symbianem).

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,

SzK.

PS:. Pytam, bo nigdy nie miałem takiego problemu- od zawsze kontakty mam zsynchronizowane z gmailem.

Za pomoc pójdą tradycyjnie browarki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli eksportował na kartę pamięci za pomocą wbudowanej apki kontaktów, to plik będzie się nazywać 0000*.vcf.

W miejsce gwiazdki dowolna cyfra. Znajduję się w głównym katalogu karty sd. Czy uda się taki format wyeksportować na Nokie to już musi sprawdzić sam, ponieważ podobnie jak ty mam zsynchronizowane z gmailem. Ewentualnie może uda się wgrać przy pomocy np MyPhoneExplorer. Trzeba próbować ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz problem wygląda trochę inaczej.

Telefon udało się uratować, ale kumpel ma problemy z tym, by zsynchronizować wszystkie kontakty z googlem.

Nie wiem, na czym polega problem, bo mnie od zawsze to działało i nie było problemów.

Może systemowy sposób na to szwankuje, więc czy jest jakiś program, który zrobi to lepiej i może też (przyda się na przyszłość) dodatkowo skopiuje kontakty z facebooka (łącznie ze zdjęciami) do google'a?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi