Skocz do zawartości
mac0704

Tuner DVB-T USB na nasze tableciki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Tunera Media-Tech MT4163, który rzekomo nie chodzi z żadnymi tabletami, ale jak zwykle jest jakieś ale :D . otóż ten owy tuner ma wsparcie dla urządzenia zwanym MEDIA DROID MT7001, którego systemem operacyjnym jest ANDROID 2.3.4. W specyfikacji tego urządzenia wyczytałem że jego parametry nie są aż tak różne od naszego urządzonka. Więc tak się zastanawiam, czy nie można by tak wyciągnąć sterowników oraz może programu odtwarzającego z tego multimedialnego urządzenia.

I tu do was ogromna prośba, potrzebował był paru rzeczy:

1.Rom który jest w MT7001( może gdzieś na jakimś forum jest, a może ktoś z was posiada Mt7001). Udało się znaleźć:)

2.Pomocy, podpowiedzi które sterowniki mogą być tymi których potrzebujemy.

3.Testerów, osób które także są posiadaczami Tunera Mt4136.

A i może w przyszłości udało by się także uruchomić tunery o podobnym układzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie szukam jakiegoś softu do odtwarzania. Tab wykrył tuner usb od enki

Tapnięte z bPada

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj DroidTV. A tak apropo skąd wiesz że tuner jest podpięty ze sterownikami a nie tylko dostał napięcie??????

Właśnie szukam jakiegoś softu do odtwarzania. Tab wykrył tuner usb od enki

Tapnięte z bPada

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cbm80

A skad wziac tego DroidTV (zakladam, ze odbiera strumien DVB-T z dongla), bo ten dostepny za kase w Google Play streamuje programy z internetu.

Moj MT4163 rowniez jest rozpoznawany, ale nie wiem czy dziala bo nie mam softu. Juz zreszta o tym pisalem w watku o hubie USB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A skad wziac tego DroidTV (zakladam, ze odbiera strumien DVB-T z dongla), bo ten dostepny za kase w Google Play streamuje programy z internetu.

Moj MT4163 rowniez jest rozpoznawany, ale nie wiem czy dziala bo nie mam softu. Juz zreszta o tym pisalem w watku o hubie USB.

Co do DroidTv to sam go nie uzywalem ale czytalem gdzies na forum ze ktos go uzywal wlasnie do tunera dvb.

hmmm skoro jest rozpoznawany przez tableta to w sumie potrzebny jest program, probowalem uruchomic pare takich jak HiDTV ale niestety nawet program sie nie uruchamia, teraz jestam na 4.0 ICS, moze ktos z wczesniejsza wersja sprawdzi, wersja 1.9.4 jest najnowsza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy testował ktos te dwa tunery na GCA73

Not_Only_TV_Tuner_DVB_T_LV5TDelux_USB_2_0-fea7796d.png

Not_Only_TV_Tuner_DVB_T_LV5TQube_USB_2_0-ee31fae3.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cbm80
    Co do DroidTv to sam go nie uzywalem ale czytalem gdzies na forum ze ktos go uzywal wlasnie do tunera dvb.

hmmm skoro jest rozpoznawany przez tableta to w sumie potrzebny jest program, probowalem uruchomic pare takich jak HiDTV ale niestety nawet program sie nie uruchamia, teraz jestam na 4.0 ICS, moze ktos z wczesniejsza wersja sprawdzi, wersja 1.9.4 jest najnowsza

To ze jest rozpoznawany jeszcze o niczym nie swiadczy. Pytanie czy sa do tego drivery w systemie. Obawiam sie, ze niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam czy warto kupić zew tuner tv DVB-t który jest oferowany w auchanie http://www.auchan.pl/download/Gazetki/gazetki-2012/montaz_multimedia.pdf za 46,99 zł?

Nawet jeśli nie na tablet to na laptopa, pytanie czy warto i jak się ma do tego cena? Bo ja to świerzak w tym jestem:)

To jest do telewizji cyfrowej prawda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fatum

@prekabik

To jest coś ciekawego. jest aplikacja pod androida (ale 2.3.x) a z driverów pod windows można odczytać jaki jest producent chipsetu :) Są też dostępne "zamienniki" tego dongla z innych firm. Ciekawe soft by zadziałał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi