Skocz do zawartości
TheJoker

Certyfikat, pomocy !

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam wszystkich, właśnie zrobiłem aplikację na androida za pomocą Phonegapa Bulid. Aby ją jednak opublikować potrzeba jednak certyfikatu. jest możliwość dodania takowego z poziomu serwisu, jednak jest on wymagany w formacie .keystore, a keytool w eclipsie eksportuje tylko w formacie .cer lub .pfx . Czy ktoś z was jest w stanie mnie nakierować jak mógłbym to zrobić? dodam iż jest to sprawa piekielnie ważna, gdyż aplikacja ma zostać dodana do Google Play do pon.

Pozdrawiam

Edytowane przez glaedrem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy ktoś z was wie jak/kiedyś robił certyfikat w formacie .keystore ? Jestem w stanie za niego zapłacić... sprawa jest bardzo pilna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ByQ

Gdybyś przeczytał albo chociaż przejrzał uważnie to co Ci wysłałem to już miałbyś zrobiony ten certyfikat.

Chodzi o ten fragment:

[color=#333333][font=arial]Here's an example of a Keytool command that generates a private key:
    [/font][/color]

[color=#000000]$ keytool [/color][color=#666600]-[/color][color=#000000]genkey [/color][color=#666600]-[/color][color=#000000]v [/color][color=#666600]-[/color][color=#000000]keystore [/color][color=#000088]my[/color][color=#666600]-[/color][color=#000000]release[/color][color=#666600]-[/color][color=#000000]key[/color][color=#666600].[/color][color=#000000]keystore
    [/color][color=#666600]-[/color][color=#000088]alias[/color][color=#000000] alias_name [/color][color=#666600]-[/color][color=#000000]keyalg RSA [/color][color=#666600]-[/color][color=#000000]keysize [/color][color=#006666]2048[/color][color=#666600]-[/color][color=#000000]validity [/color][color=#006666]10000
    [/color][color=#333333][font=arial]

Running the example command above, Keytool prompts you to provide passwords for the keystore and key, and to provide the Distinguished Name fields for your key. It then generates the keystore as a file called [/font][/color]my-release-key.keystore[color=#333333][font=arial]. The keystore and key are protected by the passwords you entered. The keystore contains a single key, valid for 10000 days. The alias is a name that you — will use later, to refer to this keystore when signing your application.[/font][/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

problem w tym, że nie mam pojęcia o programowaniu -dlatego korzystałem z Phonegapa. Czy byłbyś w stanie wyjaśnić mi to na laicki ? :<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ByQ

To nawet nie jest programowanie :P

Po prostu za pomocą narzędzia keytool trzeba wygenerować sobie ten certyfikat tj. wykonać takie polecenie

[color=#000000]
    [left]keytool [color=#666600]-[/color]genkey [color=#666600]-[/color]v [color=#666600]-[/color]keystore [color=#000088]JAKAS_NAZWA[/color][color=#666600].[/color]keystore [color=#333333]-[/color][color=#333333]alias [/color][color=#333333]JAKAŚ_NAZWA [/color][color=#333333]-[/color][color=#333333]keyalg RSA [/color][color=#333333]-[/color][color=#333333]keysize [/color][color=#333333]2048 [/color][color=#333333]-[/color][color=#333333]validity [/color][color=#333333]10000[/color][/left]

[/color]

Niestety nie wiem jak to zrobić na windowsie bo z niego nie korzystam. Być może z wiersza poleceń, ale nie daję głowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy byłbyś w stanie zrobić dla mnie takie coś (nie mówię że za darmo) ? (PW)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xpsp3

Są dwa sposoby w windows.

1. W eclipse jeśli masz tam swój projekt wystarczy kliknąć na niego prawym klawiszem i wybrać Android Tools->Export Signed Application Package. Następnie postępujesz według wskazań kreatora - będzie tam możliwość stworzenia nowego "keystore". Ta opcja od razu wygeneruje ci podpisany apk.

2. W konsoli przejść do JavaSDK\bin i tam wykonać wyżej podany kod

keytool -genkey -v -keystore JAKAS_NAZWA.keystore -alias JAKAŚ_NAZWA -keyalg RSA -keysize 2048 -validity 10000

oczywiście zamieniając "JAKAS_NAZWA" dowolną nazwą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vitor

Podepnę się pod temat ponieważ nie będę robić nowego..

Mam taki o to problem:

Nie wyświetla mi się certyfikacja w aplikacji, nie da się tego w żaden sposób zainstalować - próbowałem tworzyć keystore za pomocą netbeansa z automatu oraz z wiersza poleceń komendami keytool i ciągle podczas próby instalacji wyskakuje mi problem z certyfikacją. Najgorsze jest to, że przechodzi mi to na google play i nawet już miałem zauploadowaną aplikację jednak w ostatecznym rozrachunku aplikacja się sciąga jednak zainstalować się jej nie da..

miał ktoś taki problem i może mi pomóc?

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vitor

Rozwiązałem problem i daję informacje na przyszłość:

Android "nie lubi" jdk >= 1.7.0 dlatego trzeba zainstalowac starsze i wtedy certyfikacja dziala bez zarzutow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x