Skocz do zawartości
Krev

(bardzo)Nagly spadek wytrzymalosci baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Krev

Jeszcze nie dawno moj Legend przez noc nie spadal o ani jeden % baterii. Przed chwila odłączyłem telefon od ładowania, wyszedłem do osiedlowego sklepu, wykonalem podrodze 10 sekundowa romzmowe a po powrocie mialem 95% ... Teraz po okolo 15-20 minutach ma 89%... nie uzywajac praktycznie telefonu.

Ostatnimi dniami zainstalowalem i wywalilem na ekran bardzo duzo widgetow, czy to moze miec znaczacy wplyw? Jesli nie to to jakies propozycje? w takim tempie jendo ladownie starczac mi bedzie na jakies 3 h...

<Speedo1544> Poprawiłem literówkę w temacie

Edytowane przez Speedo1544

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Większość widgetów działa w tle mino, że nie masz ich na ekranie.

Zobacz w zużyciu baterii co ją zjada (Ustawienia->O telefonie-> )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przypomnij sobie jakie ostatnio instalowałeś aplikacje, usuń jedną i sprawdź czy dalej zjada baterie jeśli tak to usuń następna w kolejności. Ja miałem już 4 aplikacje które żarły mi baterie, a najlepsze było to że nie nie były na liście procesów ani na lscie użycia baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sledz

Niektóre kryją się pod pozycją system android i dlatego ich nie widać :confused

Rozwiązaniem bywa spare parts ale nie wiem czy działa na nierootowanych telefonach. Tam jest bardziej zaawansowany podgląd użycia baterii niż to z Androida. Spróbuj, może akurat podgląd baterii działa na nierootowanym telefonie :)

Chyba że masz roota to wtedy albo masz Spare Parts lub łatwo mozesz je ściągnąć z marketu;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krev

Roota brak ale wywalilem wszystkie widgety, zaladowalem tylko te niezbedne i na setcs trzymala kilka godzin bez zadnego dnania o baterie:) temat do zamkniecia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SzyH

Pozwólcie, że odświeżę temat.

Mam problem podobny, tzn. w nocy bateria spada o 15%. Nigdy wcześniej nie miałem spadku nawet o 1%. Odinstalowałem wszystko co się dało i nic. Nie mam już żadnego badziewia.

Czy powodem tego może być wyjęcie baterii naładowanej na ok 70% i ponowne uruchomienie telefonu ??? Tylko to mi przychodzi do głowy, co do przyczyny zżerania baterii. (choć w to sam nie wierze).

Przy takim stanie rzeczy, telefon nie jest w stanie wytrzymać 1 doby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SzyH
    Pozwólcie, że odświeżę temat.

Mam problem podobny, tzn. w nocy bateria spada o 15%. Nigdy wcześniej nie miałem spadku nawet o 1%. Odinstalowałem wszystko co się dało i nic. Nie mam już żadnego badziewia.

Czy powodem tego może być wyjęcie baterii naładowanej na ok 70% i ponowne uruchomienie telefonu ??? Tylko to mi przychodzi do głowy, co do przyczyny zżerania baterii. (choć w to sam nie wierze).

Przy takim stanie rzeczy, telefon nie jest w stanie wytrzymać 1 doby.

Problem sie rozwiązał.

Wydaje mi się, że problem tkwił w ładowaniu telefonu przez USB. Wszystko wróciło do normy po naładowaniu wyłączonego telefonu oryginalną ładowarką i ponowne uruchomienie. Od tego momentu "trzyma" tyle ile "trzymał" wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alienv

i mnie tez dotknął ten problem...

wczoraj ładowałem przez kilka godzin baterie przez USB (doładował się do 90% o 21:23) i dziś wyraźny spadek (40% w tym momencie), pewnie trzeba go będzie ponownie ładować.

jeden dzień na baterii przy nieco większym niż normalnym użytkowaniu to trochę mało.

w dodatku coś mi zjada ram i muszę restartować telefon - mimo taskkillera jest 60-80MB a chwilę po restarcie i małym pobawieniu się nadal mam 160mb+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krev

Po miesiącu używania Legendy stwierdzam iż: telefon nie jest w stanie wytrzymac przy normalnym uzywaniu wiecej niz jednej doby. Martwić się należy zacząć gdy bateria spada na "idlu". W moim przypadku winą były widgety, a raczej nadmierna ich ilość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alienv

sprecyzuj normalne używanie :)

chociaż w moim przypadku jest nieco ponad doba, tak 1,5 doby teraz

z tego co widzę teraz to wyświetlacz zjada mi 52% baterii, wifi 25%..

włączyłem właśnie automatyczna jasność ekranu - co to robi dokładnie nie wiem ale zobaczę efekt.

widgetów za bardzo nie mam powsadzanych, głównie ikonki, skróty i co najwyżej do włączania/wyłączania wifi, bluetoota, gps itp

taskkiller ma zabijać chyba wszystkie aplikacje gdy tylko zablokuje ekran więc myślę ze będzie coś lepiej (btw których aplikacji nie zabijać? np openalarm? czy sobie "poradzi"?)

jak wydłużę czas działania do pełnych 2 dób + kilka godzin to chyba będzie dobry wynik.

gdzie są ludzie którzy twierdzą że ich legenda wytrzymuje 4 doby? :)

Edytowane przez alienv
    jak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi