Skocz do zawartości
LukaszK

Uszkodzony Dell Streak z Allegro [Przeczytaj pierwszy post]

Rekomendowane odpowiedzi

LukaszK
    Napisano (edytowane)

[table=width: 800, class: grid, align: center]

Oferty handlowe sprzedaży/kupna/zamiany mogą odbywać się jedynie w dziale Giełda. Oferty zamieszczane w innych działach będą usuwane.

[/table]

[table=width: 800, class: grid, align: center]

Na forum obowiązuje zakaz umieszczania w sygnaturach lub stopce profilowej ofert (ogłoszeń) oraz linków do portali aukcyjnych (bez względu na rodzaj produktów lub usług tam oferowanych). Dopuszczalne są linki w sygnaturach, prowadzące do działu Giełda z własnym ogłoszeniem.

[/table]

Edytowane przez LukaszK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi
    Napisano (edytowane)

Ostatnio na Allegro pojawiła się spora ilość Dell Streaków 5 uszkodzonych, w cenach (licytacja) od 250-310 zł.Streaki są jak nowe tylko bez wyposażenia.Proponuję aby w tym temacie dyskutować o ich naprawach,kłopotach i tp. co może pomóc tym którzy zakupili a teraz nie wiedzą co z tym "fantem" zrobić.Na wstępie dodam ,że do mnie trafiły dwa takie Streaki i oba udało się uruchomić chociaz nie całkiem w jednym przypadku.Ale po kolei,Streaki jako usterkę mają wymienione "niesprawne po nieudanym flashowaniu) wg.mojej wiedzy tą usterkę można "miedzy bajki włożyć" gdyż głównie uszkodzone są płyty główne a przeważnie układ zasilania i ładowania baterii.To była by zapewne banalna usterka gdyby nie to, że brak jest jakichkolwiek schematów czy servisówek umozliwiających prześledzenie połączeń a to w przypadku tak "upakowanego" i wielowarstwowej płyty głównej jest nadzwyczaj kłopotliwe i żmudne.Na wstępie więc powiem od czego należy zacząć by móc w ogóle przystąpić do diagnozy i ew. naprawy.Najpierw należy zaopatrzyć się w kabelek USB (dostepny na Allegro czy ebayu), następnie w jakiejś zewnętrznej ładowarce naładować dołączoną baterię gdyż całkowicie rozładowana.Po naładowaniu baterii,mając już kabelek USB podłączamy Streaka do komputera który powinien wykryć urządzenie jako Qualcom...coś tam... i stwierdzić, że nie ma sterowników.Należy wówczas,korzystając z forum XDA lub MoDaCo pościągać odpowiednie programy i sterowniki.Te programy to np."streakflash" i "QDLT" oraz np."repairtool", wszystkie maja wewnątrz potrzebne sterowniki i zazwyczaj również instrukcję ich wgrywania. Tyla na wstępie,jak będzie jakiś odzew na powyższy temat bede pisał dalej.

Edytowane przez LukaszK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Dobrze się sklłada że powstał ten temat. Już jakiś czas temu zakupiłem właśnie takiego streaka ale bardziej służy mi za dawce organów do drugiego ale po tym poście chyba będę się starał go uruchomić.

Prosimy o kontynuację :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołączam się i proszę o dalsze instrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

c.d wcześniejszej wypowiedzi.

Gdy już mamy ściągnięte programy,zainstalowane sterowniki a Streaka wykrywa nam komputer możemy przystąpić do flashowania.Wgranie sterowników wbrew pozorom nie jest wcale łatwe, ja miałem z tym najwięcej problemów i w końcu wszystkie potrzebne udało się wgrać nie na kompie ale na netbooku (nie wiem dlaczego tak się stało?może na kompie mam za dużo "śmieci"? gdyż udało się wgrać tylko część). Jeszcze przed próbami flashowania dobrze jest sprawdzić reakcję Streaka i jego stan próbując go włączyć.Jeśli nic się nie dzieje należy sprawdzić baterię,czy aby na pewno jest naładowana gdyż bateria firmowa dołączona do tych Streaków ma wewnątrz bezpiecznik który może być po prostu uszkodzony-przepalony (tak było w moim przypadku),bezpiecznik ten jest przylutowany na "plusowym" wyprowadzeniu ogniwa do wewnetrznej elektroniki baterii i gdy jest uszkodzony baterii nie da się naładować.Ja w tej sytuacji zakupiłem zamiennik na Alegro a nim doszedł rozebrałem firmową i przepalony bezpiecznik po prostu "wymieniłem". Co oznacza ta wymiana, nie będę tu wyjaśniał, powiem tylko, że w podobny sposób "naprawiało" się kiedyś bezpieczniki.Próbując włączyć urządzenie z naładowaną baterią mogą zaistnieć dwa przypadki czyli albo coś się "ruszy",zaświeci dioda podświetlenia wzglednie nawet ekran albo nic się nie dzieje pomimo trzymania wciśnietego przycisku POWER przez kilka nawet minut.Próbujemy więc nadal tym razem mając wciśniety przycisk POWER+Kamera,też trzymając wciśniete dłuuuuugo, może uda się włączyć tryb Fastboota (biały ekran) w ostateczności wciskamy wszystkie przyciski i....czekamy gdy nic się nie dzieje to dopiero wówczas próbujemy podłączyć Streaka do kompa (sterowniki mamy już wgrane a program "streakflash" zainstalowany-skopiowany na dysk C:\). Podłączamy, trzymając wciśniety klawisz "+" głośności (pierwszy z lewej strony-podwójny-na drugim końcu tego przycisku głosność "-") i uruchamiamy (możemy przed podłączeniem) QDLTool.exe będący w katalogu "streakflash". Gdy nie pojawi nam się port "Qualcomm HS-USB Diagnostics 9002" dodajemy NOWY sprzęt a sterownik do niego jest z katalogu "Driver"\Driver 2.0.67\ i wskazujemy na plik qcmdm.inf z rozwijanej listy wybieramy port j.w , gdy port pojawi się na planszy QDLTool ( tam jest napisane co powinno się pojawić) klikamy RUN, po ok.100sec powinno okno w którym widać przebieg flashowania zabarwić się na zielono, wówczas I etap mamy za sobą. Po chwili odłączamy urządzenie i sprawdzamy co się uruchamia, gdy nadal nic ale jest komunikacja z komputerem to przechodzimy do II Etapu. Ale to dokończę później, jak w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Prosimy dalej : )

Swietny temat

Swoją drogą to napisałeś, że udało się uruchomić 2 Streaki, ale domyślam się, że uruchomić nie oznacza całkowicie uratować? Napisz w jaki sposób one teraz działają.

Pozdrawiam

Edytowane przez BraveXL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

Swoją drogą to napisałeś, że udało się uruchomić 2 Streaki, ale domyślam się, że uruchomić nie oznacza całkowicie uratować? Napisz w jaki sposób one teraz działają.

Pozdrawiam

Jeden działa normalnie bez żadnych problemów a drugi ma pewne problemy tzn.działa ale włączyć można go jedynie trzymając wciśnięte wszystkie 4 przyciski (dalej chodzi już całkowicie spoko jako tablet) no i ma simlocka a to już pewien problem finansowy.Nie mam żadnego schematu ani servisówki bo to zapewne pozwoliło by całkowicie go uruchomić- na razie szukam (a to bardzo pracochłonne) powiązań i zależności pomiedzy poszczególnymi elementami,aha,WiFi, bluetooth i kamery działają, tylko to włączanie nieco kłopotliwe.W tym pierwszym mam wgrany Froyo 2.2.2 a w drugim wgrywałem już chyba "wszystkie" mozliwe softy liczac, że któryś usunie simlocka,niestety bez powodzenia.Część radiowa równiez działa gdyż połączenie alarmowe jest dostepne (112) tyle, że sprawdziłem to tylko raz z wiadomych przyczyn.Temat będę kontynuował ale chciałbym mieć troche więcej własnej wiedzy którą "zdobywam" siedząc i mierząc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

Rozebrałeś go?pomierzyłeś jakieś napiecia? próbowałeś włączyć trzymając przycisk Power+ inne i to dość długo?czy się grzeje? czy ładuje baterię mierząc na stykach baterii jak jest zdjęta tylna pokrywa? Itd,itd. dużo pytań z mojej strony ale ty też powinieneś chociaż trochę znać się na elektronice.Gdyby wystarczyło samo naładowanie baterii to zapewne sprzedawca z Allegro nie sprzedawał by ich jako uszkodzonych ale starał się zarobić jak najwięcej.Jak wcześniej napisałem w tych Streakach są uszkodzone płyty główne i trzeba znaleźć gdzie, czyli sprawdzić praktycznie wszędzie jakie występują napięcia i czy występują. Sam nie mam schematu (i myślę, ze nigdzie się go nie znajdzie?) dlatego pościągałem różne podobne, istniejące w internecie i staram się, przez analogię dojść do Streaka,chociaż, być może, nie wszystko da się znaleźć i naprawić.Mnie się udało naprawić dwa z tym, że jeden jeszcze nie na 100% .Tobie mogę tylko poradzić,wciśnij przycisk Power i kamerę i tak trzymaj nawet ponad 5 minut, może coś się ruszy a poza tym sprawdź czy jest w nim wewnętrzna karta 2GB (nie widać jej bez rozebrania).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

karty nie ma, rozbierałem, tylko nic nie mam, żadnych schematów, rysunków itp, ładowarki też nie mam ale jak podłącze do usb to na dwóch przeciwnych nie ma napięcia a na dwóch środkowych jest 0,2v, na drugim i ostatnim od lewej jest ponad 2v, na trzecim i 4 ponad 2,5v, na trzecim i pierwszym tak samo

---------- Post dołączono o 23:52 ---------- Poprzedni post napisano o 23:37 ----------

jakbyś mógł, tylko z twojej dobrej woli wyślij mi coś na maila, [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

Niestety,bez karty ani rusz.Jak nie masz karty wewnetrznej (Streaki mają taką kartę 2GB) to tak jak byś nie miał w kompie kości pamięci chociaż...Streak o dziwo? nawet instaluje system nie komunikując, że nie ma na czym.To, że nic nie masz to norma,przecież takie "gołe" sprzedają. Z tego co piszesz to pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić jest naładowanie baterii.Można to zrobić taką zwykłą (i tanią np.: UNIWERSALNA ŁADOWARKA DO BATERII GSM FOTO PDA (2370822021) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.) która zawsze się w domu przyda.Dopiero jak naładujesz baterię możesz próbować mierzyć napiecia i sprawdzać czy ew. Streak ładuje. Styki baterii w Streaku to, licząc od krawędzi (boku) baterii (+)-plus ,dwa środkowe to : jeden wyprowadzenie termistora a drugi blokada baterii przed przeładowaniem i czwarty,najbliżej środka baterii to (-) minus.Gdyby Streak nie ładował baterii to przyczyną najpewniej jest brak komunikacji I2C pomiędzy układem nadzoru ładowania (na płycie,mały układ 12 nóżkowy o oznaczeniu bq2750) a Power Managemem TPS 65023.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi