Skocz do zawartości
LukaszK

Uszkodzony Dell Streak z Allegro [Przeczytaj pierwszy post]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój della puki co udało się doprowadzić do etapu że się uruchamia pokazuje logo dell i koniec.

Nie wiem co dalej jakieś sugestie?

Baterie ładuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wibi Mógł byś tę kartę 2GB włożyć do czytnika kart i explorować pod linuxem np. Ubuntu Live bootowanym z CD? Z tego co zdążyłem się zorientować jest możliwe zrobienie obrazy owej karty.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi
    @wibi Mógł byś tę kartę 2GB włożyć do czytnika kart i explorować pod linuxem np. Ubuntu Live bootowanym z CD? Z tego co zdążyłem się zorientować jest możliwe zrobienie obrazy owej karty.

Z góry dzięki.

Nie trzeba w ten sposób gdyż obraz karty jest dostepny w internecie gdyż sam go ściagałem i Clonezillą skopiowałem na kartę 4GB (class 4) i działa.Mogę ten obraz umieścić na chomiku gdyby komuś nie chciało się szukać, z reszta tak zaraz zrobię.

@command-com

No to pełny sukces jak widzę,teraz tylko wgraj system ale przed tym sprawdź czy możesz wejść w tryb "fastboota" .Wyłącz Streaka a następnie naciśnij jednocześnie klawisz Power i kamera,po chwili wyświetli się biały ekran z napisem "kalibracja touchscreena i w ramce Fastboot.Wyjść z tego trybu przez wyjecie baterii. Teraz musisz ściagnąć z sieci (zamieszczę też na chomiku za chwilę tyle, że to plik ok.200MB więc nie dasz rady bez konta)plik o nazwie "repairtool" dla Streaka,rozpakować,przeczytać instrukcję w pdf'ie ,zainstalować sterowniki bedące w tym pliku,uruchomić "QDLTool.exe", podłączyć Streaka do kompa trzymając wciśniety klawisz głośności (+),powinien zostać wykryty względnie komp zarząda sterowników wówczas wskazać te w pliku i następnie kliknąć RUN,jak wszystko pójdzie dobrze to po około 200 sec.soft bedzie wgrany.Gdy wyświetli się komunikat a jakimś błędzie (przeważnie gdy komp nie potrafi zmusić Streaka do pracy w trybie Fastboota) to znaczy, że coś jest nie tak ze sterownikami.To na razie tyle.Aha,pliki "repairtool" i "Inner card"- obraz img karty wewnetrznej są już na moim chomiku (wibi)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety telefon nie uruchamia się w trybie fastboot po kombinacji klawiszy aparatu i zasilania pokazuje tylko logo i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

@command-com

Widać, że brakuje ci podstawowych plików i raczej softu i bez wgrania tych podstaw nie uda się zainstalować .Możesz ściagnąć z mojego chomika plik o nazwie "streakflash" (spakowany o wielkości ok.40MB) lub poszukać w internecie, rozpakować go na dysku C:\ w katalogu np."Streakflash",odpalić i zainstalować sterowniki (podobnie jak w poprzednim moim poście),uruchomić "QDLTool.exe", podłączyć przez USB wyłączonego Streaka trzymając wciśnięty klawisz głośności (+) i patrzeć na plansze odpalonego QDLTool.exe. Jak pojawi się port "Qualcom HS-USB Diagnostick 9002" klikniesz RUN i powinny wgrać się podstawowe elementy softu Androida jak właśnie fastboot i recovery które pozwolą na dalsze wgrywanie już pełnego softu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety wgrałem sterowniki i telefon dalej nic.

Nie uruchamia się w trybie fastboot trzymając te dwa przyciski telefon nie reaguje,nie uruchamia się reaguje tylko na przycisk zasilania i ładowarkę.

Zabrałem się nawet za ten przycisk ale okazało się że sam przycisk jest ok.

Nie mam już pomysłów może jest jakaś aplikacja która by automatycznie wprowadziła telefon w ten tryb podczas instalacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi
    ...Nie mam już pomysłów może jest jakaś aplikacja która by automatycznie wprowadziła telefon w ten tryb podczas instalacji?

Owszem jest taka aplikacja i nazywa się "repairtool" (podałem już jej nazwę w poprzednich postach) ale jak wiem z doświadczenia ten tryb musi być wgrany do Streaka a zapewne twój tego nie ma.Próbowałeś uzyć "Streakflash", bo nie piszesz o tym?I jeszcze jedno,jak komputer reaguje na podłączenie Streaka,czy go wykrywa.Oczywiście sadzę, że masz kabelek USB,jesli nie to na portalu aukcyjnym kupisz go za pare złotych gdyż i tak jest nieodzowny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak próbowałem przez streakflash ale nic to nie dało komputer go wykrywa,ładowarka ładuje jest nawet grafika i tyle.

Reaguje tylko na przycisk power jeśli dodam do tego przycisk aparatu brak reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

Teraz to ja nie rozumiem? jak to próbowałeś przez streakflash? podaj więc LOG który jest zapisywany w katalogu Streakflash (dodam, że ten katalog powinien być bezpośrednio na dysku C:\Streakflash).Wejscie w tryb Fasboota to też "CZAS" bo trwa to nawet 5 minut trzymając wciśniete przyciski-najpierw KAMERA i zaraz POWER.Trzymając te przyciski nic się nie dzieje a dopiero po chwili j/w albo od razu biały ekran albo na moment logo Dell i biały ekran.Mówisz, że komputer go wykrywa? ale jako co? bo powinien go wykryć jako MODEM "Qualcom HS-USB Diagnostic 9002".Jeśli wykrywa inaczej np.jako Android lub inne co jest opisane w .pdf będącym w katalogu Streakflash to nic się nie zainstaluje,nie wykryje portu.Podaj ten log.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Log z programu streakflash:

Check images: Partition Dbl Fsbl Osbl Amss Dsp1 DT Appsbl

Check images ok

###QDLTool: M 2.7.4.5, build ID: 1.302.20100910, time stamp: Mon May 28 10:03:39 2012

Check image DBL: C:\streakflash\images\dbl.mbn ...

Check image FSBL: C:\streakflash\images\fsbl.mbn ...

Check image OSBL: C:\streakflash\images\osbl.mbn ...

Check image AMSS: C:\streakflash\images\amss.mbn ...

Check image DSP1: C:\streakflash\images\dsp1.mbn ...

Check image APPSBL: C:\streakflash\images\appsboot.mbn ...

Check image DT: C:\streakflash\images\DT.img ...

Check images: Partition Dbl Fsbl Osbl Amss Dsp1 DT Appsbl

Check images ok

Download in speedup way

Open COM port success

OSBL version: 12-5035-AUSB1AM-09

osbl.mbn version:

Baseband image version: M8650BAUSB1AM5035SIGN

Check device and image is Austin

Baseband image version: M8650BAUSB1AM5035SIGN

Check device and image is Austin

Open COM port success

Test communication success

Check Secure Boot is enabled

#DBL to DDR success

#FSBL to DDR success

#OSBL to DDR success

#AMSS to DDR success

#DSP1 to DDR success

#DT to DDR success

#APPSBL to DDR success

#backup FSBL to DDR success

#backup OSBL to DDR success

#backup DT to DDR success

#backup APPSBL to DDR success

Run HEX success

Check Secure Boot is enabled

Streaming hello success

Send Security mode success

Download partition table success

#Download DBL success

#Download FSBL success

#Download OSBL success

#Download AMSS success

#Download DSP1 success

#Download DT success

#Download APPSBL success

#Download backup FSBL success

#Download backup OSBL success

#Download backup DT success

#Download backup APPSBL success

Erase EFS2 success

Wait for rebooting ....... ok

Wait for modem set up ......

Download success - 2012/05/28 10:05:04

Elapsed Time: 85.34 sec

Komputer w menadżerze wykrywa go jako "Ports (COM & LPT) Qualcom HS-USB Diagnostic 9002"

Próbowałem trzymać dłużej te przyciski nawet ponad 5min. i nic:< Zauważyłem że jak próbuję go najpierw uruchomić w trybie fastboot a później normalnie to też nie reaguję pomaga wyjęcie baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi