Skocz do zawartości
LukaszK

Uszkodzony Dell Streak z Allegro [Przeczytaj pierwszy post]

Rekomendowane odpowiedzi

wibi

Ależ wgrywanie romu do DellStreaka jest banalnie proste i nie rozumiem czemu aż trzeba coś tłumaczyć? Romy dostępne dla Streaka są w formacie ".zip" dlatego aby taki rom wgrać należy wcześniej wgrać odpowiednie "recovery" które obsługuje ten format pliku (i widzi go na karcie pamięci). Moim zdaniem najlepszy rom dla Streaka 5 jest rom DSC który cały czas jest rozwijany (aktualna,23 wersja,najnowsza DSC 2.3 z przed paru dni). Jedyny problem to wgranie recovery gdyż wgrywa sie je kabelkiem z kompa (ADB) jak w innych urządzeniach po wprowadzeniu ich w stan fasboota. Po wgraniu recovery samo instalowanie romu to tylko skopiowanie go na kartę,wejście w stan recovery i uruchomienie go po wybraniu. Nie wiem tylko czy da się wgrać od razu najnowszą wersję czy też trzeba najpierw wgrać wersję 1.0, później 2.0 i dopiero ten 2.3? ale wszystko można znaleźć pod tym adresem : [ROM] [iNTL] DSC v2.3 - xda-developers. A tu jest cała historia pracy nad tym romem (wszystkie pliki) Index of /Nopteam . Jak wgrać recovery jest w podpietym temacie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    solej

First install

1. Charge Streak to 100%

2. Copy DSC_v1.0 to root SD card

3. Get streak into Fastboot, (don't plug usb connector to pc, power on with Camera button pressed. Wait 20 sec, then plug usb connector)

4. Run flash.bat from 'DSC_flashme2' folder via command prompt, and follow all instructions

5. When rebooting, immediately press both Volume buttons to enter the Dell menu

6. With the Volume button navigate to the second option, 'upgrade...', and select by pressing the Camera button

7. The StreakMod menu appears, navigate to 'update using zip', then select the DSC_v1.0.zip file

8. When done, navigate back to the first screen, (back button), and select to reboot

9. While rebooting, again press both Volume buttons and when entered the Dell menu, choose the first option to Factory reset

10. And then wait for a long time

Updates

1. Copy updDSCvx.x.zip to root of SD card

2. Make sure battery is charged at 100%, and that usb is still connected

3. Shutdown and power on with both Volume buttons pressed

4. In the Dell menu, with the Volume buttons choose second option, 'upgrade...'

5. In the StreakMod menu navigate to 'update using zip', then select the updDSCvx.x.zip file

6. When finished, in the StreakMod menu's (also Advanced section), wipe the Dalvik-cache, Cache partition, Fix permission, and optionally wipe the Battery data

7. When finished, navigate back to the first screen using the back button, and select to reboot

8. Unplug the usb connector when the reboot starts

9. And then wait a few minutes

Powiedz mi tylko czy po wgraniu najpierw wersji 1.0 będę musiał wgrać od nowa recovery, żebym mógł zaktualizować do wersji 2.3 ???

aktualnie mam zainstalowany rom manager recovery ClockworkMod 5.0.2.7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

Nie,recovery zostaje już "na zawsze". Ja mam recovery w wersji v.0.3.2.8 tak przynajmniej pisze na dole ekranu recovery a wgrywałem już jakiś czas temu. Wielkość pliku recovery wynosi 3.58MB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

/treść niezgodna z Regulaminem usunięta przez Moderatora/

(nie moge wystawic nic w gieldzie, bo nie mam 30 postow a nie chce spamowac forum bo po co.)

Notatka od Moderatora: lukaszk
    wykrzyk.png Nikt bez powodu nie nakładałby takiego limitu na nowych użytkowników. Ogranicza to dostęp do Giełdy użytkownikom którzy rejestrują się tylko po to aby coś sprzedać. Nie polecam również, spamować Forum w celu nabicia tych 30-stu postów, jest to bardzo łatwe do rozpoznania przez każdego Moderatora Forum.
    Edytowane przez LukaszK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LukaszK

Proszę Państwa, od składania ofert handlowych mamy osobny dział, nazywa się Giełda. Sprzedającemu proponuję założyć tam wątek i pasać oferty właśnie w nim, a Wy urządzacie sobie na Forum ogólnym targowisko. Wątek wyczyszczony.

Przypomnę że, przeglądanie giełdy oraz zakładanie wątków dostępne jest dla użytkowników z min. 30 postami i stażem 3 miesięcy.

Edytowane przez LukaszK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rawach

Witam,mam problem z moim dellem,czesto gubi mi siec,mozna dzwonic ale neta gubi bardzo czesto,zmiana z play na orange przyniosla krotkotrwala pomoc,ostatnio znowu wskaznik sieci giba sie z 3g na zwykle pasmo,wifi tez trudno lapie tam gdzie e72 lapie polaczenie bez stresu,czy zmiana radio lub softu da poprawe ? System to 2.2.2froyo,moj egzemplarz fizycznie wyglada prawie wzorowo,brak sladow zmeczenia zyciem czy upadku nie grzeje sie tylko ten zasieg:-( Ps.mieszkam prawie w centrum Lodzi wiec zasieg ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

Przyczyn może być wiele np.zanieczyszczone styki karty SIM przez wyciek z baterii albo coś w ustawieniach jest nie tak, w każdym razie zmiana softu na nowszy też może pomóc ale bez gwarancji z mojej strony.Warto jednak spróbować, bo soft który masz to chyba pierwsza wersja z jaką był wypuszczony firmowo głównie jako telefon. Obecnie chyba ci co mają Streaki już dawno wgrali nowszy soft i przeglądając forum jakichś narzekań nie ma.Przyglądnij się też baterii bo może już "słabiutka" i gdy tylko zmienia się "siła" sieci to zmienia się automatycznie pasmo aby ograniczyć prąd z baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rawach

Bateria przy graniu w little empire za kazdymrazem trzyma pelne 4h,na ladowarce tez ping nie stabilny,dodam jeszcze ze na delowskim launcherze nie da sie normalnie uzywac sprzetu,zwiechy,sciecia,wymuszenia zamkniecia aplikacji to norma,na smart launcher gin lemona prawie idealnie,czy mozesz zapodac linki potrzebne do zmiany softu plus zrootowany soft ? Cos szybkiego I bez zbednych

fajerwerkow,niestetyy moja znajomosc anglieskiego jest...

Styki I bateria sprawdzone I przeczyszczone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

Ja polecał bym soft DSC wgrywany przez recovery,znajdziesz go na moim chomiku/wibi pierwsza wersja a do nowszych przez kolejne upgrady, najnowsza jest chyba w wersji 2.2? Niestety linków ci nie podam gdyż po formacie kompa straciłem je ale powinieneś znaleźć je na XDA w dziale Streaka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi