Skocz do zawartości
LukaszK

Uszkodzony Dell Streak z Allegro [Przeczytaj pierwszy post]

Rekomendowane odpowiedzi

wibi
    .....

Komputer w menadżerze wykrywa go jako "Ports (COM & LPT) Qualcom HS-USB Diagnostic 9002"

Próbowałem trzymać dłużej te przyciski nawet ponad 5min. i nic:< Zauważyłem że jak próbuję go najpierw uruchomić w trybie fastboot a później normalnie to też nie reaguję pomaga wyjęcie baterii.

Wniosek z tego jest prosty,wchodzi w tryb fasboota (wyjęcie baterii o tym świadczy).Teraz więc spróbuj "repairtool", to jest to samo co "streakflash" tylko po tej części której log zamieściłeś wyżej sam automatycznie uruchamia tryb fastboota i wgrywa już całą resztę, czyli soft gdyż ma go kompletnego w sobie,wystarczy porównać wielkość katalogu "Images" w obu programach.Powodzenia,teraz już się uda, mam nadzieję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety przez "repairtool" nie idzie wywala błąd i nie wiem co z tym zrobić.

Dodaję log:

Check images: Partition Dbl Fsbl Osbl Amss Dsp1 DT Appsbl Boot System Userdata Recovery LogFilter RCFile

Check images ok

###QDLTool: M 2.7.4.8, build ID: 1.301.20101022, time stamp: Mon May 28 12:22:50 2012

Check image DBL: C:\Documents and Settings\martasow\Desktop\crack\New Folder\QDLTool3rd_20101022_GAUSB1A130500\images\dbl.mbn ...

Check image FSBL: C:\Documents and Settings\martasow\Desktop\crack\New Folder\QDLTool3rd_20101022_GAUSB1A130500\images\fsbl.mbn ...

Check image OSBL: C:\Documents and Settings\martasow\Desktop\crack\New Folder\QDLTool3rd_20101022_GAUSB1A130500\images\osbl.mbn ...

Check image AMSS: C:\Documents and Settings\martasow\Desktop\crack\New Folder\QDLTool3rd_20101022_GAUSB1A130500\images\amss.mbn ...

Check image DSP1: C:\Documents and Settings\martasow\Desktop\crack\New Folder\QDLTool3rd_20101022_GAUSB1A130500\images\dsp1.mbn ...

Check image APPSBL: C:\Documents and Settings\martasow\Desktop\crack\New Folder\QDLTool3rd_20101022_GAUSB1A130500\images\appsboot.mbn ...

Check image DT: C:\Documents and Settings\martasow\Desktop\crack\New Folder\QDLTool3rd_20101022_GAUSB1A130500\images\DT.img ...

Check image boot.img: C:\Documents and Settings\martasow\Desktop\crack\New Folder\QDLTool3rd_20101022_GAUSB1A130500\images\boot.img ...

Check image system.img: C:\Documents and Settings\martasow\Desktop\crack\New Folder\QDLTool3rd_20101022_GAUSB1A130500\images\system.img ...

Check image userdata.img: C:\Documents and Settings\martasow\Desktop\crack\New Folder\QDLTool3rd_20101022_GAUSB1A130500\images\userdata.img ...

Check image recovery.img: C:\Documents and Settings\martasow\Desktop\crack\New Folder\QDLTool3rd_20101022_GAUSB1A130500\images\recovery.img ...

Check image logfilter.img: C:\Documents and Settings\martasow\Desktop\crack\New Folder\QDLTool3rd_20101022_GAUSB1A130500\images\logfilter.img ...

Check image Region: C:\Documents and Settings\martasow\Desktop\crack\New Folder\QDLTool3rd_20101022_GAUSB1A130500\images\RC_us.img ...

Check images: Partition Dbl Fsbl Osbl Amss Dsp1 DT Appsbl Boot System Userdata Recovery LogFilter RCFile

Check images ok

Download in speedup way

Open COM port success

OSBL version: 12-5035-AUSB1AM-09

osbl.mbn version:

Baseband image version: M8650BAUSB1AM5035SIGN

Check device and image is Austin

Baseband image version: M8650BAUSB1AM5035SIGN

Check device and image is Austin

Open COM port success

Check Secure Boot is enabled

#Set Fast Boot Flag success

Open COM port success

Test communication success

#DBL to DDR success

#FSBL to DDR success

#OSBL to DDR success

#DT to DDR success

#backup FSBL to DDR success

Run HEX success

Streaming hello success

Send Security mode success

Download partition table success

#Download DBL success

#Download FSBL success

#Download OSBL success

#Download DT success

#Download backup FSBL success

Erase EFS2 success

Wait for rebooting ....... ok

Wait for modem set up ......

Wait for ADB device .........

ERROR[D2]: wait ADB fastboot mode timeout!

Please check that device is exist and driver is properly installed.

Download Fail! - 2012/05/28 12:23:24

Elapsed Time: 33.53 sec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

Hmm,sądzę,że nie masz na kompie zainstalowanego oprogramowania dla Androida (Android SDK) nie wspomniałem o tym wcześniej gdyż sam miałem je już dawno wgrane, to właśnie to ADB (Android Debug Bridge). Wgraj to na kompa - ściągniesz z internetu i spróbuj ponownie gdyż potrzebny jest sterownik który "zobaczy" Streaka jako telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety zainstalowałem "Android SDK" i dalej to samo.

Myślę że może to być problem sprzętowy chociaż jego reakcje na to nie wskazują.

Może coś źle robię albo z tym android SDK coś jeszcze trzeba zrobić więcej niż tylko zainstalować?

Próbowałem też na innym komputerze wszystko od nowa zainstalować ale też ten sam problem z ADB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

Ja ze sterownikami "walczyłem" prawie dwa tygodnie a i tak nie zainstalowały się na kompie w komplecie.Zainstalowały się natomiast bezproblemowo na netbooku i teraz gdy coś potrzebuję zrobić na Streaku odpalam netbooka.Nie bardzo potrafię to zrozumieć? może mam za dużo "śmieci" na kompie a netbook był prawie "czysty"?

Czy może być to problem "sprzętowy"? Pewnie może, gdyż mam Streaka na którym wszystko się instalowało i nie działało,powodem był brak wewnętrznej karty a nie było żadnych sygnałów, że jej nie ma, dopiero jak ją "spreparowałem" i włożyłem to zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już kilkukrotnie miałem różne problemy ze sterownikami, raz przerabiałem problem z wgraniem custom romu na wildfire i udało się dopiero na trzecim komputerze. Z doświadczenia wiem, że takie rzeczy najlepiej się robi na czystym systemie. Radziłbym też na czas podpięcia Streaka odpiąć z innych protów USB zbędne urządzenia. Płyta główna się starzeje to i napięcia na USB czasem spadają.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Umcyk
    Napisano (edytowane)

witam...

zakupilem dwa takie Streaki... oba dela laduja baterie... mam tez kabelek usb... po podlaczeniu do kompa oba sa wykrywane jako: Qualcomm CDMA Technologies MSM...

problem jest taki ze nie moge zainstalowac sterownikow do tego uzadzenia...

probowalem na swoim laptopie z windowsem7, ojca laptopie z windowsem xp oraz na swoim tablecie z windowsem xp_tablet edition...

komputer nawet nie prubuje instalowac sterownikow... odrazu komunikat ze sa nie wlasciwe... sciagalem programy do fleszowania zarowno z twojego chomika (wibi) i znalezione w necie - nie chce sie zainstalowac...

mozecie podac jakas instrukcje jak wgrac te sterowniki?? czy na windowsie 7 da sie je zainstalowac?? wlasciwe sa sterowniki "Driver_2.067" czy "Driver_Android_V0P3"??

wczesniej flashowalem rozne urzadzenia z androidem i bylo ok (hd2, xperia x10, prestigio 5080b, arnova 10g2, itp.)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

i jeszcze jedno pytanie - jak rozebrales baterie?? udalo mi sie ja otworzyc, ale nie moge jej wyjac z plastikowej obudowy - trzyma sie na stykach...

ktory element to bezpiecznik??

czy uda sie wlutowac zwore (zamiast bezpiecznika) gdy bateianie jest calkowicie wyciagnieta z plastikowej obudowy??

masz moze jakies zdjecia rozebranej bateri z uszkodzonym bezpiecznikiem??

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

i jeszcze jedno... czy do instalacji sterownikow konieczna jest bateria?? jedna z moich bateri ma napiecie 3,75v, czyli ok, druga ma 0v, czyli prawdopodobnie przepalony bezpiecznik...

po podlaczeniu della do kompa zawsze jest wykrywany, niezaleznie ktora baterie wloze do della, gdy podlacze go bez batei komp rowniez go wykrywa...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Udalo mi sie zainstalowac stery, wszystko niby ok, ale flashowanie staje dokladnie w tym samym miejscu co koledze Command-com... ten sam blad...

znalazlem cos takiego: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1484405

i kombinuje..

dam znac jak cos ruszy...

Edytowane przez Umcyk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

@Umcyk

Żle są wykrywane,musisz usunąć to "Qualcom CDMA...." i ponownie po podłączeniu Streaka będzie wołał o sterownik i wtedy wskażesz mu drugi w kolejności czyli qcmdm.inf a w rozwijanej dalej liście wybierz ten "QualcomHS-USB diagnostic 902".To z "Driver_2.067. Driver Android bedzie potrzebny w innym stadium gdyż daje możliwość wchodzenia na kartę pamięci Streaka czyli jak do pendriva.

Bateria to złożony pasek blachy i "zaciśnięty" na plastykowej ramce.Pasek blachy posiada na dłuższych bokach takie wypustki-zaczepy które zaczepione są na tej plastykowej ramce.Blacha jest złożona w kształcie litery "U" przy czym to "dno" U jest tam gdzie styki baterii (I_I tak może bedzie lepiej) dlatego rozbiórkę baterii zacznij od strony przeciwnej do styków podważając blachę bardzo ostrożnie żeby nie uszkodzić właściwego ogniwa.Niestety,nie zrobiłem zdjęć otwartej baterii.Bezpiecznik znajduje się na tasiemce z nadrukowaną ścieżką od bieguna (+) i jego stan można wizualnie zobaczyć jak również sprawdzić omomierzem przy czym należy bardzo uważać i robić to spokojnie i rozważnie gdyż ogniwo może być (i zapewne jest) naładowane i każde uszkodzenie folii zewnetrznej ogniwa (już wewnątrz tej blachy) może zakończyć się co najmniej pożarem a nawet wybuchem.Do otwierania nie używać noży,śrubokrętów itp.metalowych i ostrych przedmiotów,ja robiłem to plastykowymi szpatułkami.Biegun (+) ogniwa znajduje się dalej od styków baterii (bliżej styków jest biegun ujemny) a całość to płytka o szerokości ok.3-4mm na której znajduje się tranzystor wyłączający ładowanie i podłączony jest termistor kontrolujący temperaturę ogniwa oraz te cztery widoczne styki baterii.Jeszcze raz apeluję o ostrożność i rozwagę.

---------- Post dołączono o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Teraz coś na temat ładowania i wykrywania baterii.Otóż w Streaku cały proces ładowania,stanu naładowania i rozładowania oraz obecności (lub braku) baterii kontroluje i "informuje" procesor maleńki układ scalony znajdujący się na płycie głównej obok styków baterii.Ten układ o oznaczeniu bq2057 to bardzo madra "bestia" kontrolująca baterię z dokładnościa do 0.01V i o swojej kontroli natychmiast powiadamia procesor a ten już wyswietla to na LCD.Cała procedura komunikacji odbywa się po szynie I2C i gdy ta szyna ulegnie np.przerwaniu to baterii nie da się naładować a na dodatek nie znamy stanu naładowania baterii pomimo, że urządzenie działa i komunikuje się z komputerem przez USB. Gdy taki stan mamy musimy sprawdzić czy ta "szyna" nie ma przerwy a robimy to omomierzem sprawdzając czy pomiedzy stykami 10(SDA) i 11(SCL) układu bq2057 a stykami 29(SDA) i 30(SCL) układu TPS65023 jest przejście-połączenie ("0"-zero omów),gdyż to ten układ odbiera sygnały z kontrolera baterii i "informuje" o tym procesor. Mnie to spotkało i dopiero połączenie cieniutkim drucikiem odpowiadajacych sobie pinów wymienionych układów spowodowało wykrywanie baterii jak i jej ładowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Umcyk
    Napisano (edytowane)

tak jak pisalem sterowniki udalo mi sie zainstalowac na laptopie z win xp... tylko caly proces flaschowania staje na:

.....

Wait for rebooting ....... ok

Wait for modem set up ......

Wait for ADB device .........

ERROR[D2]: wait ADB fastboot mode timeout!

Please check that device is exist and driver is properly installed.

Download Fail! - 2012/05/28 12:23:24

Elapsed Time: 33.53 sec

mam tez prosbe co do bateri... mozesz zaznaczyc na zalaczniku ten przepalajacy sie bezpiecznik??post-118987-14255705918881_thumb.jpg

Edytowane przez Umcyk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Umcyk

Jeszcze jedno pytanie... mozesz dokladnie opisac jak spreparowac wewnetrzna karte pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi