Skocz do zawartości
LukaszK

Uszkodzony Dell Streak z Allegro [Przeczytaj pierwszy post]

Rekomendowane odpowiedzi

wibi

Dalsza kontynuacja tematu. Otóż niektórym trafił się całkowicie "martwy" Streak,nie reagujący na nic,nie komunikujacy się z komputerem,nie ładujacy baterii itp.Cóż wtedy można począć? Otóż w tym wypadku najpewniej uszkodził sie plik bootloadera i wtedy pozostaje tylko jedna możliwość czyli wgranie go przy pomocy JTAGa. Streaka JTAGiem obsługuje box RIFF (m/n) nalezy więc popytać w serwisach tel.komórkowych bo raczej trudno w warunkach domowych, nie mając odpowiedniego "zacięcia" elektronicznego zmontowac samemu interfejs (chociaż jest b.prosty) JTAGa,odczytać zawartość pamięci a następnie wgrać właściwy plik bootloadera,chyba prościej poszukać kogoś kto to robił i zrobi (wiem, że robi to kol.z forum o nicku cvxcvx).Jak dowiedziałem się z Allegro trafiają się również uszkodzone wyświetlacze? chciałbym więc ostrzec by nikt nie próbował np.wymieniać "dotyku" lub tp.gdyż wyświetlacz Streaka jest całkowicie zintegrowany a rozdzielenie "dotyku" z wyświetlaczem kończy się w 100% z całkowitym i nieodwracalnym zniszczeniem wyswietlacza.Gdy trafią się jakieś "kłopoty" z dotykiem należy dokonać tylko kalibracji która jest dostepna w menu "inżynierskie".To bardzo ciekawe menu, które pozwala na kalibrację wszystkich zamontowanych elementów od ekranu po kamerę i wiele,wiele innych ale o tym napiszę w dalszych postach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim przypadku na lapku z vista nie dalo sie zainstalowac zadnych sterownikow, na stacjonarce z xp instalacja sterownikow przebiegla bez problemow, jednak tak jak ktos wczesniej pisal , u mnie wgrywanie softu przez repair toola, badz streakflasha konczy sie na D14 Run HEX failed czy jakos tak ,raz poszlo dalej i zatrzymalo sie na D14 Streaming HELLO failed, da sie go w jakis jeszcze sposob przeflashowac ;/ normalnie sie nie wlacza, nie wchodzi w fastboota

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

@Duelerini

Jeśli chodzi o Vistę czy Windows7 to też słyszałem, że bywaja problemy z instalacja sterowników a w drugiej sprawie to "streakflash" powinien się zainstalować całkowicie gdyż nie jest to program a raczej przygotowanie do jego wgrania.Natomiast "repairtool" wgrywa kompletny soft i Streak musi już posiadać mozliwość wejścia w fastboota.Zamieść, jeśli możesz,logi z flashowania,może wówczas da się coś poradzić.I jeszcze jedno,może masz uszkodzoną wewnetrzną kartę microSD? i dlatego nie chce wgrywać dalej? Możesz też spróbować ją wyciagnąć i ponownie "spreparować" wgrywając Clonezillą obraz (img) karty wewnetrznej .Program "Mini Tool Partition Wizard" (darmowy i dostepny w sieci) zobaczy kartę sformatowaną w ext3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Log mniej wiecej taki sam jak Umcyk'a i jego 2giego della,post z 30 maja , podlaczylem karte pod czytnik i wykrylo jako ext3 i okolo 170mb fat32 (2 partycje) , czy wlozenie innej 2gbowki w ext3 i spreparowanej odpowiednio moze w czyms pomoc ?

Wysyłane z mojego HTC Dream za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi
    .... czy wlozenie innej 2gbowki w ext3 i spreparowanej odpowiednio moze w czyms pomoc ?

Jeśli zakładamy, że może być uszkodzona karta microSD (wewnetrzna) na której zapisuje się oprogramowanie czyli wszystko to co zapisuje "streakflash", to na pewno może pomóc.Co masz zapisane na karcie, na partycji ext3 nie wiesz, jak również nie wiesz czy coś na niej jest uszkodzone, dlatego napisałem o wymianie gdyż innego pomysłu nie mam ale... może spróbuj teraz, po wyjęciu tej karty flashować Streaka, jeśli całe flashowanie pójdzie dobrze i na końcu plansza zmieni kolor na zielony bedziesz miał trochę więcej wiedzy.Ja dostałem Streaka bez tej karty i nim go rozebrałem to ze dwa razy flashowałem i otrzymywałem komunikat że wszystko jest OK a Streak nie działał :-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę zejdę z tematu, ale może lepiej byłoby gdybyś wibi swoje ogólne porady pisał w pierwszym poście. Ułatwiłoby to z pewnością przeszukiwanie informacji oraz uniknęlibyśmy niepotrzebnych postów userów, którym nie chce się czytać całego tematu. W wolnej chwili chętnie mogę Ci w tym pomóc.

Jak już wcześniej pisałem - świetna robota :)

Od siebie dodam, że jak już to chyba skusze się na sprawnego Della :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

Może masz rację ale sądziłem, zaczynajac temat,że nie tylko ja będe go rozwijał, w końcu tych Streaków sprzedano chyba koło 50 szt i zapewne nie jeden nabywca tu trafił i ma jakieś doświadczenia którym podzieli się z innymi? Co do Streaka to musze go pochwalić i jest to nie tylko moje prywatne zdanie ale również kolegi (którego przez to forum poznałem i który aktualnie posiada NOTE) jego zdanie na działanie Streaka w porównaniu do NOTE (Streak porównywany ma wgrany Cyjana 2.3.3) jest, że nie ustepuje NOTE a szybkość reakcji na dotyk jest równorzędna z iPadem.Biorąc pod uwagę równiez to, że posiada wszystko co tylko jest możliwe (Streak) to jest to sprzęt wart swojej ceny.Poprosze tego kolegę by podzielił się tu swoja opinią.

Edytowane przez LukaszK
    Cytat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak, porównywałem oba posiadane przez wibiego Streake z moim nowiutkim Galaxy Note. Pierwszy z Androidem 2.2.2 niewiele ustępował Note pod względem szybkości czy czułości dotyku. Miłe zaskoczenie, jednak jeszcze milsze zrobił na mnie egzemplarz z wgranym przez wibiego Androidem 2.3.3. Tu było naprawdę znakomicie! Całość działała błyskawicznie i płynnie lepiej niż mój Galaxy S, któremu zdarzają się lagi (chyba zmienię sobie w nim soft). Szybkość działania mógłbym nieco porównać do płynności działania iPada pierwszej generacji. Napewno jest lepsza od pierwszego tabletu Samsunga Galaxy Tab. Być może i ja kupię sobie takiego Streake5 celem zastąpienia w tetenie Note (zostawię go jako tablet raczej domowy niż mobilny).

Edytowane przez Azawakh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Może masz rację ale sądziłem, zaczynajac temat,że nie tylko ja będe go rozwijał, w końcu tych Streaków sprzedano chyba koło 50 szt i zapewne nie jeden nabywca tu trafił i ma jakieś doświadczenia którym podzieli się z innymi? Co do Streaka to musze go pochwalić i jest to nie tylko moje prywatne zdanie ale również kolegi (którego przez to forum poznałem i który aktualnie posiada NOTE) jego zdanie na działanie Streaka w porównaniu do NOTE (Streak porównywany ma wgrany Cyjana 2.3.3) jest, że nie ustepuje NOTE a szybkość reakcji na dotyk jest równorzędna z iPadem.Biorąc pod uwagę równiez to, że posiada wszystko co tylko jest możliwe (Streak) to jest to sprzęt wart swojej ceny.Poprosze tego kolegę by podzielił się tu swoja opinią.

No niestety, ale wiele z tych osób kupiło te Delle zachęcone Twoim tematem i niestety sami nie posiadają zbyt rozległej wiedzy na temat flashowania/ratowania tego telefonu.

Tutaj niestety przydaje się doświadczenie serwisanta GSM albo spore oczytanie i działanie na zasadzie prób i błędów.

Swoją drogą to co piszesz razem z Azawakh na temat Della jest interesujące. Troche żal będzie mi się rozstawać ze światną moim zdaniem N8, ale chyba się skuszę :)

Jak sądzisz Dell Streak 5 otrzyma ostatecznie port ICS?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi
    .....Jak sądzisz Dell Streak 5 otrzyma ostatecznie port ICS?

Pozdrawiam

O ile mi wiadomo ICS dla Streaka już jest ale jeszcze poprawiany, gdyż coś z kernelem jest nie tak.Więcej znajdziesz na XDA gdzie Streak ma swój obszerny i b. aktywny dział.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi