Skocz do zawartości
LukaszK

Uszkodzony Dell Streak z Allegro [Przeczytaj pierwszy post]

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec po spreparowaniu karty flash nadal zatrzymuje sie na run hex failed , na pustej ext3 to samo , bez wlozonej karty tez : /

Wysyłane z mojego HTC Dream za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

Nie wiem co ci doradzić gdyż nie spotkałem się z czymś podobnym prócz tego tematu? Na stronie (4) w poście #32 kol.Umcyk pisze to samo ale tam pojawia się komenda wyciągniecia baterii i ponowienie flashowania, nie wiem jak u ciebie ale jeśli podobnie to to zrób.Może przyczyna leży też w uszkodzonym pliku "streakflash"? względnie w słabej baterii lub problemach w połączeniu USB i sterownikach. Nie sądzę, by była to usterka Streaka, moja rada to ponownie sprawdzić wszystkie sterowniki które wgrywałeś a nawet je odinstalować a po resecie kompa ponownie zainstalować,naładować na full baterię (może jest jakieś zwarcie) i ponowić próbę flashowania. Jeśli Streak jest wykrywany,ma sprawdzona kartę microSD-wewnetrzną, baterię w pełni naładowaną to problemy raczej nie leżą w Streaku a w całej "procedurze" flashowania. Spróbuj też wyczyścić gniazdo USB Streaka,tylko delikatnie by nić nie wyłamać lub w inny sposób uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lekk odbiegając od tematu, z tego co zauważyłem "Sprzedający" sprzedaje streak-i uwalone najczęsciej poprzez boota. Dziś zauważyłem i z chęcia spróbowałbym tego telefonu-tableta ale czy to warte swojej ceny ?

w swoim życiu bawiłem sie z bootloaderami itp w htc hd2 gdzie co tydzien wymieniałem mu softa, lecz widzę że o tym streku cięzko cokolwiek wywnioskować,

przeczytałem cały temat i Wibi wielki podziw :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze teraz ja opiszę co i jak z moim Dellem.

Dzisiaj miałem trochę czasu więc:

1. Zainstalowałem sterowniki i jest wykrywany tak jak powinien.

2. Gdy włączę ten plik z folderu streak falsh to za 1 razem wszystko było ok ale telefon nie dawał znaków życia. Każda kolejna próba kończy się fiaskiem.

Jakieś pomysły?

WIBI RATUJJJ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może wrzuć loga z programu ? bo tak cięzko, z tego co Wibi mówil jest duża szansa na odpalenie go, ale jest też( HEX? keidy teelon ponoć pada.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już sobie poradziłem dzięki za chęci. Problem mam nadzieję rozwiązałem (czekam na przesyłkę) zakupując riff-a.

Mimo wszystko wibi podziwiam za chęci.

Dla potomnych: jeżeli u was również proces flashowania staje na "ADB device time out" no najprawdopodobniej uwalony jest bootloader nie jest to regułą lecz kontaktowałem się z kilkoma osobami i rzadko winne są sterowniki.

Koszt jego naprawy (pytałem w lublinie) to 70zł.

Z racji tego iż nabyłem 3 takie telefony a 2 do mnie jeszcze nie dotarły to postanowiłem się w ww. boxa zaopatrzyć.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to i ja dołączyłem do grona szczęśliwych posiadaczy uwalonego Streaka hehehe :) Wygląd zewnętrzny jak nóweczka hehe :)

Narazie sprawdziłem czy się włącza , ale się nie włącza , pewnie bateria pusta :) Dzisiaj będzie naładowana to sprawdzę.

Rozkręciłem go , karta pamięci jest w środku i tyle wiem narazie :)

Po południu naładuję baterię i podłącze go pod komputer i zobaczymy co będzie.

Jakie powinny być prawidłowe napięcia na stykach baterii podczas ładowania i podczas spoczynku ??

Edytowane przez Mad_MAX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

Jakie powinny być prawidłowe napięcia na stykach baterii podczas ładowania i podczas spoczynku ??

Jeśli jest rozładowana to napiecie jest zero "0" a naładowana tak jak standardowa LiJon czyli max.4.2V a napiecie "pracy" około 3.7V.Minimalne napiecie przy którym Streak się nie włączy to ok.3.2V

Majac kabelek USB możesz sprawdzić czy bateria się ładuje mierząc napiecie na stykach baterii włożonej do Streaka, plus (+) baterii to zewnetrzny pin a minus (-) wewnętrzny, dwa środkowe to jeden od czujnika-termistora temperatury a drugi otwiera tranzystor wewnątrz baterii.Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i niestety po kablu USB cisza , cały czas pokazuje 0.00 V , co jakiś czas wskoczy na 0.2V i tyle :(

Nie za bardzo się znam na mierzeniu miernikiem , więc napiszę jak to zrobiłem hehe :)

Ustawiłem miernik na V 20 , czerwony do VmA , a czarny do COM , no i czerwony do plusa , czarny do minusa.

Jak przykładam plusa , to skacze na 0,6V i powoli spada aż do 0,0V jeśli to ma jakieś znaczenie :)

Jskieś sugestie co robić dalej ???

Jutro będę miał ładowarkę do baterii , to naładuję ją osobno :)

Edytowane przez Mad_MAX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

Dodałem na swojego chomika "Solucję ładowania baterii" w przypadku całkowitego rozładowania, gdy Streak jest "martwy" i nie ładuje baterii a nie mamy zewnętrznej ładowarki by go naładować.Taką opcję można zastosować jedynie RAZ do naładowania baterii,po tym diodę zenera należy usunąć i zdać się na Power Manager (układ kontroli wszystkich napięć Streaka-znajduje się na płycie głównej ale jest zakryty ramką) który powinien przejąć rolę odpowiedzialnego za ładowanie baterii.Prąd ładowania w tym przypadku może być dość duży, dobrze było by wiec użyć ładowarki z wyjściem USB o stosunkowo małym prądzie maxymalnym np.500mA (ładowarka zapewne bedzie się grzała ale raczej Streaka nie uszkodzi).Wspomniana dioda zenera łączy nóżkę tranzystora z masą.Zamiast diody zenera można też użyć np.4-5 zwykłych diód połączonych w szereg i skierowanych przeciwnie jak dioda zenera domalowana na tej fotce (spadek napiecia diody w kierunku przewodzenia wynosi ok.0.7V a więc 4 diody szeregowo to 4x0.7V=2.8V i też może być chociaż lepsze było by pięć takich diod w szeregu)

Edytowane przez wibi
    Dodatkowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi