Skocz do zawartości
eit

Telefon pobiera 200 mA w stanie spoczynku - dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

eit
    Korzystasz z internetu 3G? Czy zawsze masz dobry zasięg (zarówno na 2G, jak i 3G)?

W obecnej chwili stale 2G, zasięg pełny.

Program Battery Monitor Widget Pro zainstalowałem, będę go monitorował.

Obecnie, przy wyłączonym Wi-Fi, BT, włączonym na stałe 2G i wyłączonym połączeniu internetowym przez sieć komórkową i ekran niemalże najciemniejszym po 19 godzinach i 29 minutach pozostało 43%, przy czym przez cały czas właściwie zrobiłem tylko 2-3 zdjęcia 3D i włączyłem kilka stron, tyle. Wydaje mi się po prostu, że to ciut za mało, bo z tego wynika, że pełna bateria wystarcza maksymalnie na około 40 godzin, przy czym czytałem że na Androidzie można osiągnąć wynik przynajmniej 2-3 dni. Dlatego wydaje mi się, że coś jest jednak nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xzxzxy

Android Androidowy nierówny ;) Krótkie trzymanie smartphone'a na jednym ładowaniu jest kosztem zastosowania tak wydajnych podzespołów. Niestety nic chyba na to nie poradzisz, a nawet jeśli to tylko zepsujesz sobie przyjemność korzystania z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po 19 godzinach masz 40% na smartphonie 3D z dużym ekranem? Człowieku ja po 19 godzinach ładowarkę podłączam i nie narzekam :facepalm1:

Gdyby te wskazania była prawidłowe to telefon by Ci padł po kilku godzinach. U mnie w spoczynku pobiera 30mA, a w stresie 200-300mA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

Gdzie te czasy HD2 i poboru 2-4mA w idle...

Nie przejmuj się tym programem. Jest źle skalibrowany na Evo, a dokładnie to nie działa. I mnie pokazywał ostatnio pobór 800mA przy zgaszonym wyświetlaczu. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że miałem wtedy 6% baterii. I przez 2h tych rzekomych 800mA zeszło mi jedynie 2%. Jakby naprawdę zjadł tyle ile pokazuje to 6% by zniknęło w 3 minuty.

Polecam natomiast program Badass Battery Monitor. Nie pokazuje ma, ale pokazuje ile czasu jeszcze telefon podziała. Pomiary bazuje na naszej średniej ogólnej oraz na ostatnich 15 minutach używania.

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi