Skocz do zawartości
zbaracki

ROOT dla tych, co zainstalowali 2.1 od HTC przez OTA/RUU

Rekomendowane odpowiedzi

najlepiej sprawdz, ktora metoda zadziala, i wtedy podziel sie newsem na forum :) bo ja, jak zapewne i wielu innych uzytkownikow nie mam zielonego pojecia, jakie nowe zabezpieczenie moglo sie pojawic w romie dla Tmob/ery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bhrian

Na Era G2 z oficjalinym 2.1 flashowanie działa, po restarcie ze skryptu mam recovery i misia, ale już przy kolejnym wchodzeniu przez home+power tylko obrazek telefonu i znak z wykrzyknikiem. Jest sposób aby recovery zostało na stałe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Na Era G2 z oficjalinym 2.1 flashowanie działa, po restarcie ze skryptu mam recovery i misia, ale już przy kolejnym wchodzeniu przez home+power tylko obrazek telefonu i znak z wykrzyknikiem. Jest sposób aby recovery zostało na stałe?

Musisz zainstalować modyfikowany ROM. Ta metoda tylko odpala recovery (te które umieścisz w katalogu), ale jeśli nie przeflashujesz systemu po restarcie wróci ci to co masz w oryginalnym systemie w telefonie. Pamiętaj o wykonaniu nandroida oryginalnego systemu. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niby zrootowałem telefon, niby pojawia się recovery z niebieskim misiem, a i tak chociażby Market enabler pokazuje, że nie mam root'a. Co robię źle? x_x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    brat

@bunny777

a jaki masz rom wrzucony? Bo samo recovery z misiakiem nie oznacza ze masz roota :)

pozdro

brat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a jaki masz rom wrzucony? Bo samo recovery z misiakiem nie oznacza ze masz roota :)

No to mnie pocieszyłeś. -.- A da się jakoś bez romu? Bo wolę na razie zostać na oryginalnym.

(Btw, przepraszam jeśli wszedłem na off topic. ;o)

Edytowane przez bunny777
    Zapomniałem zakończyć nawiasem w tagu cytowania. ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli jak rozumiem g2 można tym smiało rootowaćbez potrzeby goldcarda ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dev93
    No to mnie pocieszyłeś. -.- A da się jakoś bez romu? Bo wolę na razie zostać na oryginalnym.

(Btw, przepraszam jeśli wszedłem na off topic. ;o)

Zainstaluj oryginalny rom z rootem (będzie w 100% to samo tylko, że dostaniesz roota)

Link do tego romu: [ROM] Generic and untouched Official HTC RUU WWE 2.1 Update - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Chciałbym zrootować moją Ere G2, lecz wcześniej zaktualizowałem soft do wersji 2.1, i tu pytanie, czy poradnik w wiki - "Rootowanie Era G2", który najprawdopodobniej pisany był w chwili gdy G2 jeszcze oryginalnego Androida 2.1 na oczy nie widziała nadal jest aktualny? Proszę o pomoc i szybką odpowiedź..

EDIT.

Razem z q77 (ogromne podziękowania dla niego!), metodą prób i błędów doszliśmy do sedna sprawy, w przypadku opisanym powyżej robimy goldcarda a następnie stosujemy metodę fastboot. Peace

Edytowane przez kamil996

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi