Skocz do zawartości
Silencer

[OSTRZEŻENIE] Kernele ICS od Samsunga mogą powodować hardbrick!

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wgram np xxlq7 i szybko wrzucę przez odina speedmod kernel to też będę narażony na uceglenie komórki ??

A sprawdzałeś tu: http://forum.android.com.pl/f168/ostrzea-enie-kernele-ics-od-samsunga-mogae-powodowaae-hardbrick-170316/#post1443993 i tu: xda-developers - View Single Post - [KERNEL] SpeedMod SGS2 ICS [K3-30 CIFS ROOT / NO-ROOT CWM5] ?:PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Programem eMMC check i Got Brickbug? analizowałem swojego SGS2 i jest podatny na brickbug. Można to postrzegać w formie wadliwego sprzętu i wysłać na wymianę gwarancyjną ? Jakby nie patrzeć to SGS2 do tanich telefonów nie należy a część z nas sprzęt dostała z wadą jak rozumiem? Chip mam datowany na styczeń 2012 a i tak wadliwy :-C Ktoś serwisował z tego powodu?

Moderator- jeśli już było to przenieś ale nie znalazłem. O ile dobrze pamiętam kolega tomahawk5000 poruszył tę kwestię ale odpuścił ze względu na okres wakacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moj Boze warunki gwarancji chyba jasno mowia ze wszystkie modyfikacje w system tel czyt. Nie oryginalny/ brandowany soft to jest naruszenie warunkow gwarancji. Wiec kazdy root z naszej strony i zabawa w modowanie jest naruszeniem gwarancji. Ludzie czytajcie ze zrozumieniem.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tej pory używam same oryginalne romy samsunga i nie bawię się w cwm za wyjątkiem wgrywania modemów i drobnych aplikacji. Wiem czego nie robić aby nie uceglić telefonu. Zastanawia mnie wyłącznie kwestia, że jednak są programy i to nawet dostępne z poziomu google play, które potrafią nam wskazać konkretne chipy podatne na brick a co za tym idzie wskazują je jako wadliwe. Skoro niektóre są podatne na brick a inne nie to na chłopski rozum te pierwsze są felerne. Skoro są felerne to powinny być wymienione w ramach gwarancji. Temat ucegleń jest znany szerokiemu gronu użytkowników na świecie to znany jest też samsungowi. Dlatego pytam, czy wiecie jak może podejść do tego serwis samsunga gdy powołamy się na wadliwy chip. :-D Ale grzecznie proszę :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Planuje przesiąść się na custom ROM bazujacy na XWLPO a mianowice [ROM][CWM][XWLPO][noWipe] JDmod 4.0.4 pure stock themed! - xda-developers

Czy moge sie przesiasc z obojetnie jakiego ROM'u na ten ? Jaki kernel musze wgrac aby nie uceglic telefonu ? Sprawdzalem chip i niby nie jest podatny na brick bug'a ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mozesz. Trzymaj sie instrukcji jak go wgrac i nic sie zlego nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W instrukcji tylko pisze aby zrobi wipe'a nastepnie backup ROM'u i wgrac jakis ROM (Flash another ROM)

Za wiele mi to nie mowi jesli teraz mam REsurrection Remix JB V3.0 to moge odrazu wgrywac ten ROM w recovery ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jeszcze raz podpowiem trzymaj sie instrukcji. Wierze w Ciebie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jesli bede chcial wgrac stock XXLQ7 ? to co jakiego kernela zapusic aby byla pewnosc ze nie dopadnie mnie brick bug ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HHZ

Możesz Siyah, Fluxi, kernel od CM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi