Skocz do zawartości
Silencer

[OSTRZEŻENIE] Kernele ICS od Samsunga mogą powodować hardbrick!

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, u mnie po aktualizacji do XXLQ6, po sprawdzeniu eMMC Bricbug Check mam komunikat w Brick Bug: "YES. Insane chip".

Chciałbym zrobić roota, ale nie wiem jakiego wgrać, aby nie uceglić telefonu?

To nie po aktualizacji, poprostu od zawsze miałeś wadliwy chip.

Panowie ja na LQ5 czyli pierwszym "uwalającym" robiłem roota metodą przez fake CWM - opisaną na naszym forum - a miałem wdliwy chip i nic się nie stało. Flashowałem zip'ami z S3 (TW i widgety) i też było ok.

Poddał się dopiero gdy wykonałem przywracanie sytemu przez CWM.

Edytowane przez Szewcu72

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piryt

up.

Dokładnie który soft wgrałes i z jakim kernelem? Bo link do kernela nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i to nie ten dział, ale w dziale z romem już pisałem, lecz nie dostałem odpowiedzi.

Otóż chciałbym się dowiedzieć czy kernel [KERNEL] Galaxian [4.0.4] [NOTE based] [CWM] [Root] [ColorMOD] [Mshci fix] - xda-developers będzie chodził z romem XXLQB. Według XDA jest bezpieczy usuwa brick buga, a dodatkowo usuwa problemy z aparatem.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak byś był cierpliwy, to byś się doczekał. Napisałem, że działa na wszystkich czystych 4.0.4 (bez modyfikacji) ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lukiqq
    Może i to nie ten dział, ale w dziale z romem już pisałem, lecz nie dostałem odpowiedzi.

Otóż chciałbym się dowiedzieć czy kernel [KERNEL] Galaxian [4.0.4] [NOTE based] [CWM] [Root] [ColorMOD] [Mshci fix] - xda-developers będzie chodził z romem XXLQB. Według XDA jest bezpieczy usuwa brick buga, a dodatkowo usuwa problemy z aparatem.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

To mój kernel, zbudowany na źródłach Galaxy Note 4.0.4, wyeliminowana możliwość skasowania layoutu emmc (brick bug). Aparat i odtwarzanie wideo działa bez żadnych obejść, po prostu natywnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pagolik

Wg eMMc Brickbug Check mam niestety Insane :/ Obecnie mam 4.0.4 LQ5 wgrywany Odinem na 4.0.3 (na 4.0.3 robilem wipe przez flashem) + fake root. Rozumiem, ze hardbricka moge zalapac tylko wtedy, kiedy z poziomu CWM (a nie stockowego recovery) bede chcial zrobic wipe ?

Jezeli tak, no to ok - chce wgrac teraz najnowszy LQB (xeo, dla Polski, dostepny w Kiesie) przez Odina, nie wiem czy jest on jedno czy trzy plikowy, ale:

1) jesli jest jednoplikowy - i wejde teraz w recovery (mam stockowe, bo cwm wylecialo, metoda ww fake recovery) i zrobie generalny wipe - jest mozliwosc uwalenia telefonu ?

2) jezeli jest jednplikowy, a ja nie chce robic wipe, tylko wrzucic Odinem nowy rom a potem fake roota ponownie - chyba nie jestem w stanie z powodu bledu Kernela uwalic telefonu ?

3) jezeli jest trzyplikowy i sam w sobie robi wipe - uwali telefon ?

Pytam, bo droga do serwisu dosc daleka, a nie chce przez glupote hardbricka zalapac. Odpowiediz nie znalazlem niestety nigdzie, jak juz cos bylo, to po lepkach wyjsnione, nic konkretnego z tych wypowiedzi nie wynikalo. Chcialbym byc pewny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wg eMMc Brickbug Check mam niestety Insane :/ Obecnie mam 4.0.4 LQ5 wgrywany Odinem na 4.0.3 (na 4.0.3 robilem wipe przez flashem) + fake root. Rozumiem, ze hardbricka moge zalapac tylko wtedy, kiedy z poziomu CWM (a nie stockowego recovery) bede chcial zrobic wipe ?

Teoretyczne stockowe recovey <e3> jest bezpieczne, ale to tylko teoria... różnie może być.

LQB - to jednopilikowiec.

ad.1 - jeżeli będziesz miał 4.0.3 to przed instalacją LQB zrób wipe kodem i będziesz pewien że będzie bezpiecznie.

ad.2 - możesz zrobić roota przez fake CWM - jedyne co należy pamiętać to, że na wszystkich obecnych 4.0.4 z wadliwym kernelem nie wolono robić wipe przez CWM jak również nie przywracać backupów (opcja restore).

ad.3 - jest jednoplikowcem, nie robi wipe (pamiętać o ad. 2)

Jeżeli jesteś zainteresowany to możesz zajrzeć na XDA.

Edytowane przez Szewcu72

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kernele zbudowane na najnowszym kodzie źródłowym SHW-M250S/K/L z 3 maja 2012 roku - To dotyczy również kernela Siyah 3.1 RC6! dla GT-I9100 (wszelkie inne wersje Siyaha są bezpieczne)
    To nalezy rozumieć, że wszystkie nowsze wersje Siyah również są zagrożone - chodzi mi przede wszystkim o wersję Siyah-s2-v4.0.1-CWM? Z tego co ja rozumiem i zasięgnąłem wiedzy na xda to wszyscy piszą, że nie... jednak dzisiaj na CM9 (konkretnie: cm-9-20120808-NIGHTLY-galaxys2.zip) + Siyah (konkretnie: Siyah-s2-v4.0.1-CWM) po wykonaniu factory reset przez CWM telefon wstał, jednak już po wykonaniu z jego poziomu, w ustawieniach pamięci, etc. i wyboru wyczyszczenia pamięci wewnętrznej telefon złapał "częściowego bricka" opisywanego w tym temacie. Może ktoś kompetentny odpowie mi na pytanie jak to jest możliwe skoro wszędzie jest napisane, że kernele CM9 są bezpieczne, podobnie jak Siyah, którego użyłem, a mimo wszystko nadziałem się na bricka, którego na szczęście udało mi się reanimować kosztem części pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

based on update7 sources

supports Samsung 4.0.3/4.0.4 (no camera problem), CM9, CM10 and MIUI

all the changes from v3.5.2 are applied

no CAP_ERASE, no hardbrick

fixed CM10 led behavior

fixed led_fadeout behavior

fixed autorotation problem with CM10 and 4.0.3 ROMs

enabled swap and zram options in config. enabled zram as default with 150MB swap. you can disable it in extweaks.

CWM-based Touch Recovery v6.0.1.1 Postponed

Update v4.0 -> v4.0.1: some changes in initramfs to fix boot problems with some ROMs.

Spójrz na czerwony tekst. Siyah-s2-v4.0.1-CWM jest wolny od |Brick|Buga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi