Skocz do zawartości
Silencer

[OSTRZEŻENIE] Kernele ICS od Samsunga mogą powodować hardbrick!

Rekomendowane odpowiedzi

ju-on

...a jeżeli nie chcesz trzymać się instrukcji to polecam TO ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam SGS2 z oficjalnym ICS od Play czyli linia 4.0.3, tnie jak cholera więc chcę zmienić rom i mam egzemplarz narażony na hardbricka. Z tego co rozumiem tylko linia 4.0.4 jest niebezpieczna i tu moje pytanie, chcę wgrać albo oficjalny rom 4.0.4 od samsunga albo którregoś 4.1, czy moge zrobić to bez obaw o uceglenie fona?

Notatka od Administratora: cyceron
    wykrzyk.png Zachęcam do przeczytania całego wątku, a nie zadawania pytań, na które już padła odpowiedź wiele razy
    Edytowane przez cyyyyyy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4.0.4 zmienisz kernel na bezpieczny czyli praktycznie kazdy customowy, i nie uceglisz telefonu poniewaz wina lerzy po stronie kernela.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mor

Moze warto dodac do pierwszego postu inf. o tym, ze wadliwy kernel znajduje sie w romach 4.0.4 i o tym, ze 4.0.3 sa bezpieczne. Albo dodac informacje do spisu chronologicznego, tak jak w przypadku bootloadera.

Wysyłane z GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aothes

Mam małe pytanie zainstalowałem sobie aplikacje "Got Brickbug" żeby sprawdzić czy mój sprzęt jest podatny na brick'a werdykt jest następujący "Unknown chip, don't know if dangerous.At least it isn't one of the chips known to be bad !" co mam przez to rozumieć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Że to jakaś nowa wersja czipa, autor aplikacji gdy pisał ten program nie wiedział o tej wersji czipa bo jej jeszcze nie było, wgraj bezpieczny kernel i będzie ok.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aothes sprawdź sobie tą apką ona Ci powiem Yes lub No i będziesz wszystko wiedział https://play.google.com/store/apps/details?id=net.vinagre.android.emmc_check&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5ldC52aW5hZ3JlLmFuZHJvaWQuZW1tY19jaGVjayJd

a co do twojej info w gotbricbug to masz napisane że dany chip nie jest znany ale nie należy do rodziny uszkodzonych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    borkus

Cześć, przy instalacji romu wybrałem, żeby zainstalowało inny kernel, taki który nie powoduje bricka, teraz telefon nawet się nie włącza, komputer nie wykrywa go w ogole, czy są jakieś szanse? Ile może kosztować naprawa? Instalowałem jelly bam przez CWM. Kernel wgrałem siyah.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o matko nawet ja co nie instaluje nie oficjalnych romow co mam chip podatny na buga co sredio sie tym calym kombinowaniem interesuje wiem ze kernel instalujesz przez odina....

nie uzywasz CWM jak masz wadliwy kernel.

Brawo kolego zapraszamy tutaj http://forum.android.com.pl/f168/naprawa-telefonu-kta-ry-za-apaa-bricka-na-romie-ics-z-linii-4-0-4-a-200674/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    borkus

ale już nie raz wgrywałem i wszystko było w porządku. tam już napisałem, ale chyba nie ma szansy na odratowanie tego telefonu. bo nic go nie wykrywa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi